Jump to content

hellp Creste nivelul uleiului


stranger

Recommended Posts

pt. Ciupanezu: Alex are astfel de tester, aparat de testat si curatat injectoare ?

Iti poate mĂŁsura compresia dar nu-Ăži poate fundĂŁĂža injectoarele.

ĂĂži recomand sĂŁ mergi la un service specializat, de exemplu la Bosch Car Service.

 

 

Cine are nevoie sĂŁ repare un motor merge la un service.

Stiu.Dar era vorba de reparatia la service-ul pe care il recomanzi tot timpul.(Ai pm, De unde esti,...)

dimpotriva, eu am citit altceva... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pt. Ciupanezu: Alex are astfel de tester, aparat de testat si curatat injectoare ?

Iti poate mĂŁsura compresia dar nu-Ăži poate fundĂŁĂža injectoarele.

ĂĂži recomand sĂŁ mergi la un service specializat, de exemplu la Bosch Car Service.

 

 

Cine are nevoie sĂŁ repare un motor merge la un service.

Stiu.Dar era vorba de reparatia la service-ul pe care il recomanzi tot timpul.(Ai pm, De unde esti,...)

dimpotriva, eu am citit altceva... :twoup:

 

Ai citit dar poate nu ai interpretat bine :twoup:

Acolo era vorba despre curatarea si testarea injectoarelor, nu despre repararea unui motor.

Link to comment
Share on other sites

Dap e adevarat, l-am tot intebat diverse chestii pe Ciupanezu in pm, am intebat si pe forum sa aflu mai multe opinii..

I-am pus dura lube la masina si vad ca nu prea mai tacate decat ff rar si asta la turatii mari..

Ma gandeam totusi sa ii fac un transplant de motor :twoup: mere pus motor de 3000cmc fara prea mari modificari? Am inteles ca asta ar fi mai rezistent fiind facut din fonta si plus ca oricum ma batea gandu sa ii mai pun ceva cp motorului de 2000. Asa ca decat sa ii fac segmantare si upgrade mai bine pun altu :twoup:

Edited by stranger
Link to comment
Share on other sites

mere pus motor de 3000cmc fara prea mari modificari? Am inteles ca asta ar fi mai rezistent fiind facut din fonta si plus ca oricum ma batea gandu sa ii mai pun ceva cp motorului de 2000. Asa ca decat sa ii fac segmantare si upgrade mai bine pun altu :twoup:

 

Este tot din Alusil, nu este din fontĂŁ.

 

Este vorba de acelaÂşi motor M54 dar de altĂŁ cilindree.

 

Este foarte costisitor sã schimbi motorul, ai nevoie de motor, cardan, diferential, suspensie, sistem de frânare, ECU, etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.