Jump to content

stie cineva cum se desface Intake Manufold System-AGR?


Recommended Posts

@CostiX:sincer m-am saturat sa arunc cu bani in stanga si in dreapta fara sa se rezolve nimic...oare nu e nimeni care sa garanteze pt ceea ce face...adica sa zica da domnule e de la aia si dc nu e sa o ia inapoi?...pana la urma o sa ajung sa mai platesc odata masina...:)

 

 

poate afecta performantele daca e murdara?

Edited by Acelover
Link to comment
Share on other sites

cauta si tu pe forum un user care se pricepe la mecanica ( bmw) si eu sunt de aceeasi parere cu tine sa nu dai banii degeaba si sa nu se rezolve nimic... totusi nu oricine se pricepe la bmw masinile astea sunt sofisticate :) nu oricine le desface le si face la loc ;) eu zic sa te duci pana la filaret
Link to comment
Share on other sites

@CostiX:sincer m-am saturat sa arunc cu bani in stanga si in dreapta fara sa se rezolve nimic...oare nu e nimeni care sa garanteze pt ceea ce face...adica sa zica da domnule e de la aia si dc nu e sa o ia inapoi?...pana la urma o sa ajung sa mai platesc odata masina...:)

 

 

poate afecta performantele daca e murdara?

 

 

uite am gasit ceva dar este pentru e36 daca te ajuta cu ceva... ;)

 

http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticl...ke-Manifold.htm

 

poate te descurci singur

Link to comment
Share on other sites

cauta si tu pe forum un user care se pricepe la mecanica ( bmw) si eu sunt de aceeasi parere cu tine sa nu dai banii degeaba si sa nu se rezolve nimic... totusi nu oricine se pricepe la bmw masinile astea sunt sofisticate :) nu oricine le desface le si face la loc ;) eu zic sa te duci pana la filaret

 

Cam exagerezi.

 

Sunt destui mecanici care se pricep la BMW.

Link to comment
Share on other sites

sunt dar meseriasi cu adevarat mai greu pentru ca un meserias bun cum se spune iti ia si bani multi :) incercarea de a face singur ceva care la prima vedere pare usor nu stii ce surprize iti rezerva ;) un service autorizat este cel mai indicat .... asta este parerea mea fa si tu o diferenta intre masinile nemtesti si celelalte branduri europene vezi unde ajungi :lol: ce preferi ?? mercedes sau alfa romeo ?? exemplu :lol: doua marci care sunt diferite din multe puncte de vedere :lol: mercedes - stil eleganta alfa romeo - sportivitate stil mai putin... ei sunt mai retro... si sa nu uitam bmw - in mare parte se axeaza pe motoare puternice :( de aceea se spune ca suprematia este detinuta de nemti... :) nu vreau sa para a cearta :twoup: dar asta este parerea mea despre bmw nu oricine se pricepe :D bafta Edited by CostiX
Link to comment
Share on other sites

Este evident cĂŁ existĂŁ destui mecanici care nu au nici o treabĂŁ cu profesionalismul dar asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ nu existĂŁ mecanici pricepuĂži la BMW.

 

Ăn plus, E39 Âşi E46 nu sunt chiar atât de sofisticate.

 

 

stii de ce spuneam chestia asta cu mecanicii priceputi ? pentru ca majoritatea care iti fac masina... nu neaparat bmw... se gandesc cum sa iti ia mai repede banii sunt putini aceia care fac treaba asta cu pasiune :) totusi daca nu este putin suflet si pricepere... nu iese nimic am dreptate ?

Link to comment
Share on other sites

Dilema asta am avut-o si eu in urma cu ceva timp, nu am facut nimic la BMW pana acum 2 luni, apelam la service. Uneori e bine sa stii si tu cum se schimba un filtru de aer, epurator, sa inlocuiesti un bec sau sa cureti un EGR. Mi-am curatat cu succes EGR-ul la sfatul colegilor de pe forum.
Link to comment
Share on other sites

Dilema asta am avut-o si eu in urma cu ceva timp, nu am facut nimic la BMW pana acum 2 luni, apelam la service. Uneori e bine sa stii si tu cum se schimba un filtru de aer, epurator, sa inlocuiesti un bec sau sa cureti un EGR. Mi-am curatat cu succes EGR-ul la sfatul colegilor de pe forum.

 

 

poi si atunci explicai tu lui Ace lover cum ai facut.... si poate se descurca si el cum ai facut-o si tu

Link to comment
Share on other sites

Dilema asta am avut-o si eu in urma cu ceva timp, nu am facut nimic la BMW pana acum 2 luni, apelam la service. Uneori e bine sa stii si tu cum se schimba un filtru de aer, epurator, sa inlocuiesti un bec sau sa cureti un EGR. Mi-am curatat cu succes EGR-ul la sfatul colegilor de pe forum.

 

 

poi si atunci explicai tu lui Ace lover cum ai facut.... si poate se descurca si el cum ai facut-o si tu

 

Cand am zis la sfatul colegilor, m-am referit la faptul ca e bine sa cureti EGR-ul. Doar asta mi-a fost de ajuns. Valva am curatat-o in benzina cu o perie mica.

Edited by CatalinE
Link to comment
Share on other sites

well..poza asta o am si eu..si m-ar duce capul..dar as fi preferat sa fie cineva langa mine care a mai facut...ca nu-mi permit sa fac prostii tocmai acum..cand vine iarna...chiar am nevoie de masina..si as putea trage pe ea mult si bine..dar chiar vreau sa o si intretin..:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.