Jump to content

Vand 330 diesel an 2000 96 mii km


treitreizero

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
si mai tz tot ata va lua pt ca timpul trece... modelul se invecheste... scade modelul nou... si nu se va mai uita nimeni la modelul asta... oricum piata nu este chiar asa blocata cum se zvoneste... masini se vand... dar cele la pret ok...

 

acum care mai este pretul ? ca cel de plecare era tare psihologic 12995e/

Link to comment
Share on other sites

Pretul e 11,000 negociabil.

 

Sau 10,900 daca vrei.

 

Adica vino cu o oferta buna si mai vedem. Daca nu, mai bine imi vand Honda a carei pret a crescut la reprezentanta de noua datorita paritatii yen/euro si mai ales succesului noului model.

 

Pretul meu psihologic era urmat de un smiley :) mai glumim si noi, nu stam incrancenati ca unii dragi colegi de forum

Link to comment
Share on other sites

Sau poate dau Honda Accord modelul asta. Si pastrez BMW-ul.

 

http://www.hondatrading.ro/modele/accord/a...d_24execMT.html

 

Masina are 4 luni si 9,000 km, ofer 10% discount din pretul de noua.

 

 

Pretul ei de noua fara TVA este 25,500 la care se adauga taxa de vreo 1100 Euro parca.

 

Pretul meu fara TVA este 22,900 la care se adauga taxa de 3700 RON pe care am platit-o eu. Practic vorbim de un discount de 10% si avantajul de a avea masina imediat disponibila.

 

Daca se scoate taxa, asa cum se vorbeste mai discutam. Oricum am auzit ca Accordul se scumpeste din ianuarie din nou. Vezi preturile pe honda.de:

 

http://www.honda.de/content/automobile/mod...ten.php?mv=1000

 

la pretul de acolo mai adaugi vreo 5,000 Euro pentru Navi, Lkas si safety pack etc... in total in De masina asta e 38,000 Euro.

 

 

 

 

 

 

Honda e pe firma, TVA deductibil. Neagra cu piele perforata tot neagra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
si crezi ca daca o sa-i cresti pretul o sa mai vinzi masina ?

 

Nu am de gand sa cresc pretul, dar daca va fi scump sa aduci una de afara poate devine a mea tentanta. Acum asteapta toti sa o dau cu 6 - 8000. Si are cei mai putini km posibilipentru o asa masina si an de fabricatie. Dar macar ma mai plimb cu ea.

 

Pe mine nu ma deranjeaza cresterea taxei la sh chiar daca nu as avea masina de vanzare. Vreau noua. Dar nu inteleg totusi de ce se scoate taxa doar pentru masinile sub 2000 cmc. Nu e corect pentru o taxa de poluare. Ma rog, asta e alta discutie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
ca idee, taxa de inmatriculare la modelul asta acum e vreo 5500 euro :) la 10.500 euro masina inmatriculata ar cam trebui sa se vanda instant. pacat ca nu prea apreciaza lumea motoarele de 3000 diesel.

 

bafta!

 

 

nu ca nu le apreciaza dar poate lumea nu are banii de o asemenea masina... 10000 de euro is bani multi pentru unii...pentru altii nu dar majoritatea nu au asemenea bani desi viseaza la assemenea masina ( eu de exemplu).....bafta la vanzare...tare masina si a initiatorului topicului si a ta mikken.....motorul:? jos palaria

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.