Jump to content

GI EUROSERVICE ..un service mic de care sunt multumit


Recommended Posts

De ceva timp imi fac reparatiile mecanice la GI EUROSERVICE in cartierul 23 august, undeva mai sus de republica.

 

E un service mic, cu o singura rampa insa... baietii sunt extrem de atenti la detalii si la tot ceea ce fac.

Avantajul fata de un service mare este ca poti sta langa masina ... poti sta sub masina si totul se repara dupa procedurile impuse, fara improvizatii.

Un alt avantaj este ca au mai multi furnizori de piese auto, astfel pentru o singura piesa exista mai multe variante de pret, producator ..etc...si de la comanda piesele ajung in cateva ore...

 

Pot fi gasiti pe google la o simpla cautare dupa numele firmei.

Recomand

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
De ceva timp imi fac reparatiile mecanice la GI EUROSERVICE in cartierul 23 august, undeva mai sus de republica.

 

E un service mic, cu o singura rampa insa... baietii sunt extrem de atenti la detalii si la tot ceea ce fac.

Avantajul fata de un service mare este ca poti sta langa masina ... poti sta sub masina si totul se repara dupa procedurile impuse, fara improvizatii.

Un alt avantaj este ca au mai multi furnizori de piese auto, astfel pentru o singura piesa exista mai multe variante de pret, producator ..etc...si de la comanda piesele ajung in cateva ore...

 

Pot fi gasiti pe google la o simpla cautare dupa numele firmei.

Recomand

poti sa detaliezi putin unde e mai exact? stiu cat de cat zona. e pe stradutele alea perpendiculare cu sos principala sau chiar pe principala?

o harta ceva?

 

edit: gata, am dat de situl lor, am gasit harta <_<

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

si eu tot la ei mai schimb una alta. sunt super

 

recomand si pentru sudura. la ei am schimbat toba finala, cea mediana si catalizatoarele la E34, pe rand (piesele le-am luat eu din germania).

 

ieri am schimbat diferentialul cu altul (s-a facut bucati inauntru) si maine ma duc sa mai verific / schimb niste maruntisuri

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Hai sa mai scriu si eu ...

 

Am schimbat acum de curand bratele la e39, placute de frana Textar(parca asa le zice) si senzorul ... foarte ok totul.

Preturi foarte bune.... si o varietate de furnizori pentru piese ( se cauta varianta de cost cea mai buna )

 

Se poate plati si cu cardul.

 

S-a lucrat curat si eficient... Mi-au prins clemele originale la aparatorile de noroi care erau desprinse si mi-au montat corect scutul , care in urma unei interventii la un service de vopsitorie bara nu a fost securizat corect.

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

Nu imi ramane sa fac decat un review la ce am mai facut la masina ...

 

Astazi am incarcat instalatia cu freon la gi euroservice cu freon, aveam postat un topic cu reducere pentru bmwclub dar se pare ca nu a rezistat pentru ca sunt si alte interese decat cele ale forumului si comunitatii.

 

Toata treaba m-a costat 150 ron, si a inclus verificare instalatie si umplere cu freon.

Operatia a durat vreo 25 de minute cu un aparat special cu display electronic care facea diferite teste inainte de umplere...printre care verificare nivel ulei in instalatie si freon, apoi vidare instalatie inainte de reumplere.

In masina mea au intrat 650mg de freon

 

Sunt multumit si recomand.

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

Astazi am incarcat instalatia cu freon la gi euroservice cu freon, aveam postat un topic cu reducere pentru bmwclub dar se pare ca nu a rezistat pentru ca sunt si alte interese decat cele ale forumului si comunitatii.

Nu te mai da lovit si nedreptatit dupa ce ti-au fost trecute cu vederea incalcarile regulilor forumului :

 

1. Esti suparat ca nu ti s-a permis sa faci 1000 de topicuri cu acelasi subiect. Pe langa acest topic de reclama ai mai facut inca unul pentru acelasi service. Era normal sa nu ti se accepte decat un singur topic.

2. Ai postat link-uri inutile catre un site comercial extern. Regulile pe forum sunt cat se poate de clare : fara link-uri la MP. Daca la MP ai de zis ceva o zici in topic, nu postezi link-uri.

3. Dupa ce ai deschis un topic la reclamatii in care ti-am raspuns, vad ca lungesti disputa si aici. Ba mai aduci si acuzatii aberante <_< .

 

Si lasa treaba cu intrajutorarea comunitatii. Ceea ce faci tu se numeste reclama comerciala, nu intrajutorare. E plina sectiunea de MP cu asemenea intrajutorari... Doar ca se numesc vanzari si prestari de servicii.

Link to comment
Share on other sites

Nu imi ramane sa fac decat un review la ce am mai facut la masina ...

 

Astazi am incarcat instalatia cu freon la gi euroservice cu freon, aveam postat un topic cu reducere pentru bmwclub dar se pare ca nu a rezistat pentru ca sunt si alte interese decat cele ale forumului si comunitatii.

 

Toata treaba m-a costat 150 ron, si a inclus verificare instalatie si umplere cu freon.

Operatia a durat vreo 25 de minute cu un aparat special cu display electronic care facea diferite teste inainte de umplere...printre care verificare nivel ulei in instalatie si freon, apoi vidare instalatie inainte de reumplere.

In masina mea au intrat 650mg de freon

 

Sunt multumit si recomand.

 

 

Pentru cineva care a avut instalatia goala, a fost bun pretul, dar daca vine cineva la care-i incarca instalatia cu 100 ml, nu e avantajos deloc pretul de 130 de lei.

 

Vad ca te cramponezi sa faci reclama la toate serviciile lor, mai ales ca sunt scumpe.

Link to comment
Share on other sites

serviciile sunt pentru oamenii care isi permit sa intretina o masina si nu o bicicleta.

Consider ca serviciile sunt bune raport calitate pret nicidecum serviciile bune nu sunt la preturi de reparatii biciclete "TOHAN" sau "CARPATI" ..."PEGAS"

 

Oricum cei de la service iti pot spune ca ai avut si 15 grame de freon ...si tu o sa ii crezi pe cuvant ... si au ei grija sa nu iasa in minus sau fix pe fix..ca altfel ar inchide service-ul (in cazul serviceurilor ...care in opinia ta completeaza la 100 de grame.... ca la parizer)

 

Vezi ca pretul este de 150 lei... asa mi se pare ca scrie la ei pe site

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

stefan : e primul post in care ma leg de tine, da ma simt dator, tinand cont ca pana acuma ce am postat am postat despre service, in schimb tu alegi sa te legi de mine.

 

Faptu ca apreciez valoarea banului , nu inseamna ca nu imi pot permite sa intretin un bmw.Poate prefer in loc sa platesc aiurea 150 lei,sa platesc 2 testari, de exemplu.

 

Daca tu frecventezi service-uri care prefera sa minta clientu ca lipsesc 650 grame de freon in loc de 15 grame numai ca sa nu le scada profitul, astfel de service-uri nu ar trebui recomandate, sa sti ca sunt si service-uri in care treaba se face serios si cinstit.

 

Probabil ca atunci cand mergi la benzinarie, platesti 270,9 lei nu cat iti intra defapt in rezervor, ca doar tu esti bastanu cu bmw-u si numa nu-i baga de 100 de lei ca pentru parizer, ce e sub 270,9 banuiesc ca lasi ciubuc

 

PS: Asa te oftici pentru servisul ala de parca ar fi al tau.

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

mie sincer, nu mi se pare scump 150 ron ĂŽncărcatul. preţul ăsta e ĂŽn timişoara de ani de zile. mai ĂŽncărcam maşinile de la rent-a-car vara, şi aveam eu reducere, 120 ron, da' preţul normal era 150. adică 150 era verificare + ĂŽncărcare/completare. şi chiar nu stăteam să ĂŽntreb câte grame mi-a băgat, nu mă interesa. niciunde nu cred că se ĂŽncarcă la gramaj. <_< Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

tariful pt incarcarea instalatiei nu are legatura cu cantitatea de agent introdusa in completare...

 

e vorba de o manopera, de un utilaj special care este pus in functiune... asa ca instalatia poate fi goala complet, sau sa ii lipseasca doar 20 gr.

 

personal, in oferta postata de @Stefan_SNK vad o reducere substantiala pt membrii unui forum (membri necotizanti !!!) de la 150 lei la 130 lei... e un avantaj de 20 lei, care poate fi transformat oricand intr-un bax de bere buna sau o jucarie pt copii...

Link to comment
Share on other sites

tariful pt incarcarea instalatiei nu are legatura cu cantitatea de agent introdusa in completare...

 

Te duc in vreo 6 - 7 locatii service auto/clima in care tarifele (afisate, facturate etc) includ si cantitatea de agent frigorific completata. Chiar daca am dreptate, berea o dau tot eu, ca sunt dator.

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

... reducerea ramane valabila atat timp cat anuntati ca veniti de pe bmwclub .. umplerea dureaza 20 de minute..timp in care masina ocupa rampa si aparatul ala am vazut ca face si verificarea instalatiei, scoate uleiul, videaza ... si nu mai stiu ce... nu ma pricep. Eu sunt fericit .. la mine in masina e frig ... <_< Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

hahaha e scump 150 ron incarcarea cu freon.

 

asta e buna.

 

eu ieri mi-am schimbat curelele si rolele intinzatoare la ei + am identificat si remediar de unde tot imi pierdea ulei motorul (garnitura de la senzorul de presiune ulei)

 

nu le fac reclama, dar chiar sunt ok, si in plus nu cunosc personal pe nimeni care a mai postat pe topic

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Pretul de 150/120 nu pare mare. Chiar e preferabil sa fie pretul fix, daca vrea sa te faca oricum te face chiar daca pretul ar fi in functie de cantitate. Macar asa stai linistit, stii pretul din start.

 

Cat te-a costat schimbatul rolelor?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.