Jump to content

Doresc sa achizitionez un Bmw 320


marianno88

Recommended Posts

Salut...As dori sa-mi cumpar un Bmw 320 din 1997 pe benzina de preferat, dar sunt pareri contra si pro... Masina mi-o aduc din Germania si platesc taxa aceea... La ce sa ma uit cand il cumpar? Cat consuma mai exact? Care este varianta cea mai full? Etc... Nu stiu ce intrebari sa mai pun...oricum stiti voi la ce ma refer...

 

P.S. Pentru cineva care tocmai a achizitionat un Bmw cu motor de 2000 din 1997 cat a pltit taxa?

 

Multumesc anticipat :)

Edited by marianno88
Link to comment
Share on other sites

Edit (cu scuzele de rigoare): Taxa e 4000 1380 de euro din pacate. http://www.mfinante.ro/taxa_auto.html http://www.mfinante.ro/calculator_taxe/taxa_auto_2008.html

Oricum, a trecut de senat proiectul privind eliminarea taxei, acum cu pomenile astea electorale s-ar putea sa treaca si de Camera Deputatilor in maxim o luna sau doua, moment in care poti sa mergi sa o cumperi (dupa ce se publica legea in Monitorul Oficial) :)

 

Daca vrei sa o tii poti sa o inscrii in Bulgaria, te costa vreo 500 de euro. Am un var care si-a inscris un Audi A4 2.5TDI din 99 si nu are nici o problema. Dar e greu sa o revinzi.

Edited by johnw
Link to comment
Share on other sites

Salut...As dori sa-mi cumpar un Bmw 320 din 1997 pe benzina de preferat, dar sunt pareri contra si pro... Masina mi-o aduc din Germania si platesc taxa aceea... La ce sa ma uit cand il cumpar? Cat consuma mai exact? Care este varianta cea mai full? Etc... Nu stiu ce intrebari sa mai pun...oricum stiti voi la ce ma refer...

 

P.S. Pentru cineva care tocmai a achizitionat un Bmw cu motor de 2000 din 1997 cat a pltit taxa?

 

Multumesc anticipat :)

 

 

pai sa vedem la ce sa te uiti... daca ai unde acolo in germania urc-o pe un elevator sa te uiti si pe dedesubt ;) totusi nu ai vrea sa dai odata cu piciorul in podea si sa fii fred flinstone :lol:)) dupa aceea sa nu fie ruginita( probleme rar), si cum zicea si johnw mai bine astepti sa scoate astia taxa si te duci sa iti iei o masina mai buna fara sa te mai gandesti trebuie sa platesc taxa... bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.