Jump to content

Masini Anglia


CostiX

Recommended Posts

Salutare baietilor...

Aseara neavand ce face am inceput sa ma joc pe google si din joaca mea asta mare am gasit un site cu masini lovite din anglia care se pot cumpara doar pentru piese.. Acum care este intrebarea mea .... Este vreo diferenta intre masinile cu volan pe dreapta si cele cu volan pe stanga? Sau mai bine zis.. se potrivesc piesele de pe aceste masini ?? Astept raspunsurile voastre am ramas masca atunci cand am vazut starea masinilor(una foarte buna ) si nu stiu daca este vreo diferenta mare :lol: :) ;)

Uita-ti si un exemplu acest bmw seria 5 mai exact 523i din 1996 2500 cm benzina pretul lui era de 2500 euro

post-9379-1221820446_thumb.jpg

post-9379-1221820453.jpg

post-9379-1221820458.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare baietilor...

Aseara neavand ce face am inceput sa ma joc pe google si din joaca mea asta mare am gasit un site cu masini lovite din anglia care se pot cumpara doar pentru piese.. Acum care este intrebarea mea .... Este vreo diferenta intre masinile cu volan pe dreapta si cele cu volan pe stanga? Sau mai bine zis.. se potrivesc piesele de pe aceste masini ?? Astept raspunsurile voastre am ramas masca atunci cand am vazut starea masinilor(una foarte buna ) si nu stiu daca este vreo diferenta mare :lol: :) ;)

Uita-ti si un exemplu acest bmw seria 5 mai exact 523i din 1996 2500 cm benzina pretul lui era de 2500 euro

 

 

dane si noua siteu sa ne luam ca aici samsarii cu dezmembrari pun si triplu pretu si asa mai departe si nu vrem sa le umplem conturile lor ca doar noi nu suntem mai prosti decat altii si suntem i8n stare sa aducem un jaf de dincolo sa luam una alta de pe el...merci

Link to comment
Share on other sites

revin cu o precizare ... nu stiu daca se vand si pe piese acolo sunt preturile pentru masinile intregi uitati-va si voi :)

 

http://www.importautouk.ro/automobile_pentru_piese.html

 

 

astept pareri

 

 

iti dai seama ce ieftine le iau ei de acolo daca isi permit sa le dea la pretu asta si sa le si aduca....pun pariu ca mai mult de 500 sau 100 euro nu dau pe nici una dinmasinile de acolo de la dezmembrat....ma gandeam ca ai siteuri din anglia direct//......

Link to comment
Share on other sites

revin cu o precizare ... nu stiu daca se vand si pe piese acolo sunt preturile pentru masinile intregi uitati-va si voi :)

 

http://www.importautouk.ro/automobile_pentru_piese.html

 

 

astept pareri

 

 

iti dai seama ce ieftine le iau ei de acolo daca isi permit sa le dea la pretu asta si sa le si aduca....pun pariu ca mai mult de 500 sau 100 euro nu dau pe nici una dinmasinile de acolo de la dezmembrat....ma gandeam ca ai siteuri din anglia direct//......

 

 

am un prieten in anglia si de aceea am deschis topicul asta... o sa il intreb pe el ce si cum si poate ne descurcam in vreun fel si aducem una buna si o dezmembram iti dai seama ca preturile sunt foarte mici avand in vedere volanul pe dreapta...

Link to comment
Share on other sites

revin cu o precizare ... nu stiu daca se vand si pe piese acolo sunt preturile pentru masinile intregi uitati-va si voi :)

 

http://www.importautouk.ro/automobile_pentru_piese.html

 

 

astept pareri

 

 

iti dai seama ce ieftine le iau ei de acolo daca isi permit sa le dea la pretu asta si sa le si aduca....pun pariu ca mai mult de 500 sau 100 euro nu dau pe nici una dinmasinile de acolo de la dezmembrat....ma gandeam ca ai siteuri din anglia direct//......

 

 

am un prieten in anglia si de aceea am deschis topicul asta... o sa il intreb pe el ce si cum si poate ne descurcam in vreun fel si aducem una buna si o dezmembram iti dai seama ca preturile sunt foarte mici avand in vedere volanul pe dreapta...

 

 

normal..mi se par mari piesele la ei acolo sau masinile per ansamblu..iti dai seama cate adaosuri is puse sa le iasa lor ceva.........am sunat acolo si au brate fatza cu tot cu bucsi la 80 euro si macara geam second la 100 euro..is scumpe sau ieftine?? macaraua mise pare scumpa....dar bratele....man vb cu omu din anglia sa aducem masini pentru nevoi personale:))) nus...decat sa iau de la astia de pe aici cu 300% adaos cel putin mai bine ma duc eu dupa una

Link to comment
Share on other sites

revin cu o precizare ... nu stiu daca se vand si pe piese acolo sunt preturile pentru masinile intregi uitati-va si voi :)

 

http://www.importautouk.ro/automobile_pentru_piese.html

 

 

astept pareri

 

 

iti dai seama ce ieftine le iau ei de acolo daca isi permit sa le dea la pretu asta si sa le si aduca....pun pariu ca mai mult de 500 sau 100 euro nu dau pe nici una dinmasinile de acolo de la dezmembrat....ma gandeam ca ai siteuri din anglia direct//......

 

 

am un prieten in anglia si de aceea am deschis topicul asta... o sa il intreb pe el ce si cum si poate ne descurcam in vreun fel si aducem una buna si o dezmembram iti dai seama ca preturile sunt foarte mici avand in vedere volanul pe dreapta...

 

 

normal..mi se par mari piesele la ei acolo sau masinile per ansamblu..iti dai seama cate adaosuri is puse sa le iasa lor ceva.........am sunat acolo si au brate fatza cu tot cu bucsi la 80 euro si macara geam second la 100 euro..is scumpe sau ieftine?? macaraua mise pare scumpa....dar bratele....man vb cu omu din anglia sa aducem masini pentru nevoi personale:))) nus...decat sa iau de la astia de pe aici cu 300% adaos cel putin mai bine ma duc eu dupa una

 

 

e bine si asa ;) am vorbit cu el trebuie sa vina in tara pentru cateva zile eu ma gandeam la altceva un om de pe forum in care aveti incredere.... se strange o suma de bani si omul se duce in anglia si aduce masina :lol: se dezmembreaza si daca nu mai este nevoie de piese dupa ea :lol: le punem pe net :lol: acum nu stiu cat de afaceristi o sa fim dar... :() eu zic ca merge decat sa dai pe piese o gramada de bani... Cam cat ar costa motorul asta de pe 523i ? 2500 benzina ?? :) de curiozitate totusi sa dai pe masina 2500 nu este mult ( pe seria 5) cine stie un pret pentru motor pls lasa-ti reply :twoup: stiu un amic de al meu care a demontat un motor de e46 (motor de 2000) de pe o masina rasturnata si l-a montat pe o masina buna... a luat 2000 E pe motor + ca a luat si service-ul unde lucreaza el banii pe manopera :D marfa afacere :D

Link to comment
Share on other sites

si sa scoti dintr-un foc 1000- 1500 ai acoperit din start investitia de 2500 in proportie de 60% eu zic ca merita voi ce spuneti ?

 

totusi astept sa vina amicul meu din anglia sa stau cu el de vb mai multe :lol: :) ;)

 

 

io ma bag man

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg la ce te referi conversii ? fii si tu mai explicit

 

daca te referi la conversia de la volanul pe dreapta la cel pe stanga nu despre asta se discuta era o precizare a lui dinu.negrean (La Oradea este un atelier care iti schimba volanul pe stanga pt 1000-1500 euro. O saptamana cu piesele lor cu tot ) se discuta despre aducerea masinii si despre dezmembrarea ei in romania pentru piesele de care este nevoie oricum dupa ce masina ajunge in romania si este dezmembrata ea va fii radiata in anglia :) de catre cel care o trimite ;)

Link to comment
Share on other sites

La Oradea este un atelier care iti schimba volanul pe stanga pt 1000-1500 euro. O saptamana cu piesele lor cu tot.

hmm...

 

:)

 

crezi ca daca-mi aduc un GT-R 33/34 din UK imi pun aia volanul pe stg sa-l pot inscrie cu doar 1k-1.5k euro? ....cu piesele lor?

Link to comment
Share on other sites

La Oradea este un atelier care iti schimba volanul pe stanga pt 1000-1500 euro. O saptamana cu piesele lor cu tot.

hmm...

 

:)

 

crezi ca daca-mi aduc un GT-R 33/34 din UK imi pun aia volanul pe stg sa-l pot inscrie cu doar 1k-1.5k euro? ....cu piesele lor?

 

 

mi se pare ca se pot inscrie si cele cu volan pe dreapta ;) nu stiu sigur.... dar intrebarea este daca fac chestia cu volanul pe stanga pe orice model de masina... gtr.. vorbesti de nissan skyline nu ? este o masina destul de scumpa... avand in vedere ca un skyline cu volan pe stanga...

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

ramane la aprecierea ta.....

 

are cineva un site ceva prin care sa ne interesam de marcile pe care pot face baietii din oradea operatiunea de mutare ??

Link to comment
Share on other sites

se discuta despre aducerea masinii si despre dezmembrarea ei in romania pentru piesele de care este nevoie oricum dupa ce masina ajunge in romania si este dezmembrata ea va fii radiata in anglia :) de catre cel care o trimite ;)

 

Pãi asta nu se Întâmplã deja?

 

Am mai vĂŁzut destule maÂşini dezmembrate aduse din Anglia.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca se pot inmatricula dar sigur poti sa-i faci rar si il si primesti daca iti modifici farurile pt ca cele de UK sunt invers cum bine stiti.

 

Cat despre conversie, Ciupanezu, era vorba de un prieten bun care are un passat de UK, a fost la ei si pt atata schimba ei cam orice masina mai comuna. Logic ca daca aduci un 3000GT BiTurbo, nu o sa te coste la fel.

Link to comment
Share on other sites

se discuta despre aducerea masinii si despre dezmembrarea ei in romania pentru piesele de care este nevoie oricum dupa ce masina ajunge in romania si este dezmembrata ea va fii radiata in anglia :) de catre cel care o trimite ;)

 

Pãi asta nu se Întâmplã deja?

 

Am mai vĂŁzut destule maÂşini dezmembrate aduse din Anglia.

 

 

vorbeam despre aducere si dezmembrare si unii au luat-o pe alta carare aceea cu mutarea volanului pe stanga si inscrierea masinii ( io's) faceti al topic cu mutarea volanului de pe dreapta pe stanga totusi suna interesant si chestia asta :lol:

Edited by CostiX
Link to comment
Share on other sites

PĂŁi la asta mĂŁ refeream Âşi eu, aducerea unei maÂşini cu volan pe dreapta pentru dezmembrare.

 

Nu este ceva inedit.

 

 

Intr-un post anterior am scris asa :

 

ce ziceam eu....

 

ma gandeam la altceva un om de pe forum in care aveti incredere.... se strange o suma de bani si omul se duce in anglia si aduce masina se dezmembreaza si daca nu mai este nevoie de piese dupa ea le punem pe net acum nu stiu cat de afaceristi o sa fim dar... ) eu zic ca merge decat sa dai pe piese o gramada de bani...

 

unde s-a ajuns.....

 

hmm...

 

crezi ca daca-mi aduc un GT-R 33/34 din UK imi pun aia volanul pe stg sa-l pot inscrie cu doar 1k-1.5k euro? ....cu piesele lor?

 

 

deviere de la subiect la care ai participat si tu :) alt topic pe partea asta cu schimbarea volanului ;) il deschid eu ? poate posteaza cineva....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare baietilor...

Aseara neavand ce face am inceput sa ma joc pe google si din joaca mea asta mare am gasit un site cu masini lovite din anglia care se pot cumpara doar pentru piese.. Acum care este intrebarea mea .... Este vreo diferenta intre masinile cu volan pe dreapta si cele cu volan pe stanga? Sau mai bine zis.. se potrivesc piesele de pe aceste masini ?? Astept raspunsurile voastre am ramas masca atunci cand am vazut starea masinilor(una foarte buna ) si nu stiu daca este vreo diferenta mare :) :) :)

Uita-ti si un exemplu acest bmw seria 5 mai exact 523i din 1996 2500 cm benzina pretul lui era de 2500 euro

[/qu

 

am avut eu 5 masini cu volan pe dreapta si toate piesele merge pe masinile noastre, in afara de bord, cutia de viteze, si parca mai erau cateva chestii.....insa la cat sunt de ieftine se merita orice investitie problema este ca ANGLIA este foarte departe ....un renault laguna din 96' motor de 1.8 124cp m-a costat 360 de lire......www.autotrader.co.uk......sa mai faceti rost de un "post code" si o sa puteti cauta masini pe acest site.bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.