Jump to content

Motoru diesel este mai puternic ca unul pe benzina?


Calin

Recommended Posts

Acesta este un forum in care vine un user, face posesorii de diesel complexati, face masina unuia trompeta, vorbeste despre sunet sportiv, performanta... si apoi da lectii despre respect.

 

Cine vrea poate sa-i observe e46-le 318i din 2002 cu 51.000 km...

 

 

Da este un forum si vine un user si posteaza si el ce e atat de rau in asta ? :)

 

Adevarul iese la iveala incet numai trebuie omul sa te lase te mananca ingrozitor treaba asta si nu te feresti sa arunci cu pietre in stanga si dreapta apoi esti in stare sa scrii orice numai sa pari tu cel mai simtit si calculat om de pe intreg internetul ... hai lasa toate astea invata sa iti ceri si scuze si sa te comporti ca un om nu ca un ... (nu de la mine de la altii pe care ai reusit sa ii jignesti ...)

 

Uite scuzele mele ca ti-am facut masina trompeta (desi suna distractiv) scuza-ma ca masina mea are 51 mii km ... si asa mai departe ...

 

Astept cu nerabdare postul urmator sau inchiderea topic-ului

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Bavaria: N-am vrut sã evidenÞiez decât faptul cã dacã am motor pe benzinã nu Înseamnã cã merg subturat ºi cu ochii pe indicatorul de consum cum s-a Încercat sã se sugereze.

 

Unii merg subturat si cu ochii pe indicatorul de consum, altii folosesc tot felul de junghiuri de piese pentru a face economie.Mai exista si cei care nu fac nici una nici alta, si mai exista si unii carora nu le pasa ce fac altii. :)

Si mai este o categorie .... aia care doar vorbesc de altii dar fara sa se uite intai la ei :)

Link to comment
Share on other sites

altii folosesc tot felul de junghiuri de piese pentru a face economie.

 

Unii da, alĂžii nu.

 

Dacã piesele pe producãtor sunt atât de proaste, cum de cumpãrã BMW piese tot de la diferiÞi producãtori?

 

Nu este cazul sa discutam acum despre asta, este off topic.

BMW-ul cumpara ce VREA de la producatori si numai daca indeplinesc un anumit nivel calitativ.

Trebuie sa intelegi ca o placuta de frana produsa de Textar pentru BMW-uri, NU este identica cu placuta originala BMW, produsa tot de Textar.

Citeste si tu pe acest forum cate probleme au avut cei care au pus placute de frane produse de firme care vand si BMW-ului.Stiu ca tu nu ai avut probleme cu placutele aftermarket si ti se par ca franeaza la fel de bine.

Poate asa este, intrebarea este de ce sa pun placute aftermarket cand pot pune ce este recomandat pentru masina?Revenim la ce ai spus mai inainte, unii isi permit motoare mari, altii nu... :)

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

@ Lifestyle:

 

Sincer hai sa o lasam balta ca nu se va ajunge nicaieri din toata treaba asta ... gandeste ca mai bine am bea o bere

 

Daca tot vrei sa pedepsesti pe careva pentru ce a spus sau ce a facut nu mai da cu pietre in mine ... mai bine ia o femeie si decarca-ti amaraciunea pe ea :)

 

Lasa banii si economia de carburant pe autostrada pana la urma conteaza sa fii fericit alaturi de masina ta ca e diesel ca e benzina tie sa iti placa aia conteaza.

Link to comment
Share on other sites

@ Lifestyle:

 

Sincer hai sa o lasam balta ca nu se va ajunge nicaieri din toata treaba asta ... gandeste ca mai bine am bea o bere

 

Daca tot vrei sa pedepsesti pe careva pentru ce a spus sau ce a facut nu mai da cu pietre in mine ... mai bine ia o femeie si decarca-ti amaraciunea pe ea :)

 

Lasa banii si economia de carburant pe autostrada pana la urma conteaza sa fii fericit alaturi de masina ta ca e diesel ca e benzina tie sa iti placa aia conteaza.

 

 

Charlie: You're like an Alzheimer's patient in a whorehouse.

Alan: What do you mean?

Charlie: You're constantly surprised that you're getting screwed, and you don't want to pay for it.

Link to comment
Share on other sites

@Bavaria: N-am vrut sã evidenÞiez decât faptul cã dacã am motor pe benzinã nu Înseamnã cã merg subturat ºi cu ochii pe indicatorul de consum cum s-a Încercat sã se sugereze.

 

Unii merg subturat si cu ochii pe indicatorul de consum, altii folosesc tot felul de junghiuri de piese pentru a face economie.Mai exista si cei care nu fac nici una nici alta, si mai exista si unii carora nu le pasa ce fac altii. :)

Si mai este o categorie .... aia care doar vorbesc de altii dar fara sa se uite intai la ei :)

 

1.

2.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=512895

Link to comment
Share on other sites

intrebarea este de ce sa pun placute aftermarket cand pot pune ce este recomandat pentru masina?Revenim la ce ai spus mai inainte, unii isi permit motoare mari, altii nu... :)

 

Pentru că aceste recomandări nu sunt făcute cu scop de binefacere, cel mai mult contează profitul.

 

Dacă schimb plăcuţele ATE la 10 000 km, mi-aş putea permite foarte uşor să cumpăr plăcuţe BMW ĂŽnsă nu cred că ar fi mai bune decât cele ATE pe care le folosesc.

 

Eu fac revizia la 6000 km, nu cred că se pune problema dacă-mi permit maşina pe care o am sau nu.

 

Nu este cazul sa discutam acum despre asta, este off topic.

 

Tu ai deschis subiectul, la fel ca şi pe alte topicuri.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Bavaria: N-am vrut sã evidenÞiez decât faptul cã dacã am motor pe benzinã nu Înseamnã cã merg subturat ºi cu ochii pe indicatorul de consum cum s-a Încercat sã se sugereze.

 

Unii merg subturat si cu ochii pe indicatorul de consum, altii folosesc tot felul de junghiuri de piese pentru a face economie.Mai exista si cei care nu fac nici una nici alta, si mai exista si unii carora nu le pasa ce fac altii. :)

Si mai este o categorie .... aia care doar vorbesc de altii dar fara sa se uite intai la ei :)

 

1.

2.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=512895

http://www.funnyforumpics.com/forums/flame-insults/3/Die-ElmoSuicide.jpg

Link to comment
Share on other sites

intrebarea este de ce sa pun placute aftermarket cand pot pune ce este recomandat pentru masina?Revenim la ce ai spus mai inainte, unii isi permit motoare mari, altii nu... :)

 

Pentru cĂŁ aceste recomandĂŁri nu sunt fĂŁcute cu scop de binefacere, cel mai mult conteazĂŁ profitul.

 

Dacã schimb plãcuÞele ATE la 10 000 km, mi-aº putea permite foarte uºor sã cumpãr plãcuÞe BMW Însã nu cred cã ar fi mai bune decât cele ATE pe care le folosesc.

 

Eu fac revizia la 6000 km, nu cred cĂŁ se pune problema dacĂŁ-mi permit maÂşina pe care o am sau nu.

 

Nu stiu de ce iti faci asa de multe probleme, daca lumea crede sau nu ca iti permiti masina.

Eu am discutat strict din punct de vedere calitativ, lasand la o parte banii.

Pe de alta parte spui ca recomandarile sunt pentru profit, insa esti ferm convins ca uleiul pentru motor trebuie sa fie Castrol, deoarece asa este recomandat de BMW.La toata lumea recomanzi sa foloseasca ulei Castrol sau BMW, deoarece asta este recomandat de BMW.Deci unele recomandari iti plac, altele nu. :)

 

 

@Bavaria: N-am vrut sã evidenÞiez decât faptul cã dacã am motor pe benzinã nu Înseamnã cã merg subturat ºi cu ochii pe indicatorul de consum cum s-a Încercat sã se sugereze.

 

Unii merg subturat si cu ochii pe indicatorul de consum, altii folosesc tot felul de junghiuri de piese pentru a face economie.Mai exista si cei care nu fac nici una nici alta, si mai exista si unii carora nu le pasa ce fac altii. :)

Si mai este o categorie .... aia care doar vorbesc de altii dar fara sa se uite intai la ei :)

 

1.

2.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=512895

http://www.funnyforumpics.com/forums/flame-insults/3/Die-ElmoSuicide.jpg

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=512189

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.funnyforumpics.com/forums/flame-insults/3/Die-Razor_(Maddox).gif

 

 

LE:

 

Apropo de tarani ca tot se aud vb pe acolo prin America: http://en.wikipedia.org/wiki/Hillbilly

 

 

The origins of the term "hillbilly" are obscure. According to Anthony Harkins in Hillbilly: A Cultural History of an American Icon, the term first appeared in print in a 1900 New York Journal article, with the definition: "a Hill-Billie is a free and untrammeled white citizen of Alabama, who lives in the hills, has no means to speak of, dresses as he can, talks as he pleases, drinks whiskey when he gets it, and fires off his revolver as the fancy takes him."
Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

 

Cum se scrie corect ca ar trebui iti cunosti rudele.... hillbilly sau hill billy ? :)

 

 

 

In fine...te las in suferinta ta http://www.funnyforumpics.com/forums/flame-insults/5/File0004356.JPG

 

O seara minunata :)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

 

Nu locuiesc in America :)

Din ce comuna zici ca esti?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pai ai inceput cu flame-ul si acum pleci sa iti lustruiesti ceasul fals. :)

 

Cand o sa mai cresti o sa realizezi de ce este de prost gust sa ai un ceas fals, de ce este de prost gust sa te lauzi cu el.Poate nu...

 

 

Tu ai deschis subiectul, la fel ca Âşi pe alte topicuri.

 

 

Si tu esti singurul care s-a atacat, la fel si pe celelalte topicuri :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput flame-ul ? Ai alzheimer ?

 

 

Nu stiu care e povestea ta dar e trist modul in care te-au educat parintii tai. Probabil suferi o trauma care o poti remedia pe plan psihologic...ti-as face o recomandate dar nu stiu medic prin munti...sry :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput flame-ul ? Ai alzheimer ?

 

 

Nu stiu care e povestea ta dar e trist modul in care te-au educat parintii tai. Probabil suferi o trauma care o poti remedia pe plan psihologic...ti-as face o recomandate dar nu stiu medic prin munti...sry :)

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=517849

 

Nu am alzheimer :)

Tu esti imbecil?

Link to comment
Share on other sites

Te iei de cativa useri cum sunt eu si cipanu fara niciun pic de retinere pt ca stii ca moderatorii nu te suspenda :))) Sa iti zic un secret....nu ma intereseaza de suspendul nimanui. Pana acum am avut bun simt cand postam pe forum dar cu oameni ca tine nu mai pot avea. II dai cuiva un deget si iti ia toata mana. Nu te-am bagat in seama pana acum si m-ai atacat ascuns in zeci de posturi insa acum iti zic pe ROMANESTE fuck off.

 

 

PS: Ai fost facut prin incest ?

 

LE2: vai scuza-ma n-am stiut ca nu stii ce inseamna.

 INCĂST s. n. relaţie sexuală ĂŽntre părinţi şi copii sau ĂŽntre fraţi şi surori, oprită de lege. (< fr. inceste, lat. incestus)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Te iei de cativa useri cum sunt eu si cipanu fara niciun pic de retinere pt ca stii ca moderatorii nu te suspenda :))) Sa iti zic un secret....nu ma intereseaza de suspendul nimanui. Pana acum am avut bun simt cand postam pe forum dar cu oameni ca tine nu mai pot avea. II dai cuiva un deget si iti ia toata mana. Nu te-am bagat in seama pana acum si m-ai atacat ascuns in zeci de posturi insa acum iti zic pe ROMANESTE fuck off.

 

Daca te-am atacat pe "ascuns" trebuia sa dai report.In schimb incepi acum cu injuraturi.Ti-am mai spus, esti un om inteligent. :)

 

PS: Ai fost facut prin incest ?

 

Nu.Sper ca nu ai gasit vreo asemanare intre noi :)

Link to comment
Share on other sites

apropo bavaria ziceai ceva in genu ca "Bmw" cumpara de la textar de exemplu placute care corespund cerintelor sale si le rebrand-uiesc BMW.... ceva in genul, nu ? da textar... face numa "n" bucati ? cate cere bmw ? sau face dublu, triplu si restu le vinde sub marca textar pentru masini BMW...?
Link to comment
Share on other sites

apropo bavaria ziceai ceva in genu ca "Bmw" cumpara de la textar de exemplu placute care corespund cerintelor sale si le rebrand-uiesc BMW.... ceva in genul, nu ? da textar... face numa "n" bucati ? cate cere bmw ? sau face dublu, triplu si restu le vinde sub marca textar pentru masini BMW...?

 

Nu.BMW-ul cere o anumita compozitie.Placutele sunt facute in functie de discurile folosite de BMW, in functie de cerintele lor.

Textar nu are voie sa faca placute "aftermarket" pentru BMW, identice cu cele facute pentru placutele originale.Compozitia lor este diferita.

De exemplu , exista placute Textar T4089 si exista placute Textar T4146.Stiu, sunt amandoua Textar.La fel este si cu contractele de la banci, nimeni nu citeste "scrisul subtire". :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.