Jump to content

O sa intru si eu in Clubul vostru intr-o saptamana


test_driver

Recommended Posts

asa zic si eu sa fie complecta atunci ar trebui sa sune cam asa:

pemodelul E46 pana in 2003 se pot pune xenoane dar trebuie rescris softul ca sa nu apara probleme (mici) dar foare deranjante.

pentru modelele E46 dupa 2003 nu mai merge nici rescris softul trebuie schimbat blocul de lumini care costa la reprezentanta 300euro.

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5042&st=0

asta e topicul unde sa discutat despre xenoane.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@crazydriver - citeste linkul, afirmatia mea era (un pic :) ) ironica.

 

@wlf - recodarea garanteaza functionarea 100% fara alte (mici) probleme cum ar fi intreruperi sau avertizari in "check control". Cred ca este in interesul comunitatii ca informatia aici sa fie completa si cat mai corecta.

75534[/snapback]

 

 

corect scuze nu am sesizat dranul de ironie :blink: promit sa fiu mai atent data viitoare

Link to comment
Share on other sites

nu wlf nu merge, eu am pus xenoane pe masina si nu a mers, a trebuit sa schimb blocul de lumini.

75532[/snapback]

 

Pai lasa modelele noi, Dan de exemplu avea fara facelift. Si nu are ce eroare sa apara in check control in afara de cea ca i s-a ars un bec.

Link to comment
Share on other sites

mie mi se par extrem de putini Km. A mea e din 2001 si vea 179 000 Km.

Stiu pe cineva care a cumparat un FOcus la fel de garantat la km, si avea 110 000 km, din 2003. Cam asta e rulajul zic eu. Si mai e si masina de firma, are hands free. Sigur are peste 150K km.

Edited by test_driver
Link to comment
Share on other sites

eu am din 2004 70.000km facuti in romania asa ca din 2002 77.000 cam putin pentru Belgia. in rest cam saraca totusi nu xenoane, turele, clima este modelul vechi. dar arata bine totusi. mai cauta parerea mea.

75668[/snapback]

ce-s turelele ?

si cum adik clima e model vechi, faptul ca nu e bi-zonal ?

Link to comment
Share on other sites

mai cauta parerea mea.

75668[/snapback]

fac asta de vro 2 luni. faza e ca tre sa cumpar o masina care sa fie pe firma.....

ps: xenonu e singura optiune care nu o are si pe care as vrea sa o am....dar o sa-mi pun aftermarket

ps2: daca ma duc la AB aflu km reali ai masinii ?....sau macar pe aproape..

Edited by cipus
Link to comment
Share on other sites

de putut se poate, dar nu este 100% garantat daca este lucrat Km calumea nu pot sa-si dea seama nici cei de la AB.

75680[/snapback]

totusi o diferenta de la 70k la 170k ar trebui sa fie sesizabila.....

toate elementele de tuning imi lasa impresia k masina a fost forjata..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

maine imi vand si eu masina,520, si o sa intru si eu in cautari dupa o masina noua. am gasit un 330D automatic, din 2000 la vreo 12.500 o da , tipu zice ca are 105.000 km masina, eu zic ca o dat in spate vreo 100-150 mii. http://www.autovit.ro/html/2/1/8/6/322186.php

 

sau mai bine ma orientez spre un 320D de 150 cp din germania?, am inteles ca nu e chiar asa mare diferenta de putere, dupa un site de specialitate doar 1 sec diferenta de la 0-100 km,mai ales cu un chip tuning o sa ajunga si ea pe la 180 cp,dar diferenta de consum cred ca o sa fie foarte mare,macar 4 l ma gandesc. voi ce ziceti? 150 cp din germania sau la acelasi pret 330d din .ro ?

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.