Jump to content

Unde va spalati masina?


alex 83

Recommended Posts

Si spala bine?Ca peste tot unde m-am dus numai de prosti am dat!

Am spalat-o o data pe laga targ la vitan si baiatu s-a gandut sa-mi bata covorasele de gard!A dat cu ala de la pasanger pana a spart suruburile de prindere.......si exterioru manzolit rau :blink:

3931[/snapback]

 

Da, mie-mi place cum o spala. Ca sa fie atenti, fi si tu atent.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-o spal unde se nimereste, pentru ca inca nu am intalnit spalatorie buna (mai ales ca personalul se schimba cum schimba unii sosetele). Dar dupa aceasta spalare ebos ii fac eu finisarea. Si Fairy ultra este foarte bun, iar pentru cazurile de jeg profund spirtul tehnic face minuni. Cam ia el luciul, dar pe urma cu spray cu silicon arata totul ca nou.
Link to comment
Share on other sites

peste tot unde am spalat masina sau motocicleta, am simtit ca-si cam baga picioarele in ea de munca...

 

am avut insa o revelatie cu cei din pasajul de la Obor (acolo imi tin masina pe perioada in care stau la munca):

desi spalatul exterior al masinii este gratuit (pentru abonati), isi dau foarte mult interesul ca masina sa arate cat mai bine... daca mai speli si interiorul la ei, fac in asa fel incat sa straluceasca totul

cu alte cuvinte sunt meseriasi, iar lor le dau spaga de placere

 

PS. Daca vreti ceva adevarat, atunci folositi serviciile http://www.expertauto.ro

dai un ban dar stai in fata :blink:

Link to comment
Share on other sites

peste tot unde am spalat masina sau motocicleta, am simtit ca-si cam baga picioarele in ea de munca...

 

am avut insa o revelatie cu cei din pasajul de la Obor (acolo imi tin masina pe perioada in care stau la munca):

desi spalatul exterior al masinii este gratuit (pentru abonati), isi dau foarte mult interesul ca masina sa arate cat mai bine... daca mai speli si interiorul la ei, fac in asa fel incat sa straluceasca totul

cu alte cuvinte sunt meseriasi, iar lor le dau spaga de placere

 

PS. Daca vreti ceva adevarat, atunci folositi serviciile http://www.expertauto.ro

dai un ban dar stai in fata :)

3954[/snapback]

Si la astia cam cat te duce o detailing exterior(spalat,polishat)? :blink:

Link to comment
Share on other sites

:)  in parcarea subterana de la Obor?1.500.000 pe luna?Sigur?Nu de altceva dar vroiam si eu sa las masina acolo pe timpul iernii si cineva zicea ceva de 500.000 pe luna.

acel cineva de care zici, poate are parcat numai motocicleta acolo :blink:

(500.000 e pretul pentru motociclete)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eu prefer sa spal masina manual si e foarte misto cind o speli cu mina ta :blink:. Am inteles ca spalatoriile astea automate cam strica vopseaua in timp. Este adevarat?

Adevarul e ca am observat acele mici zgirieturi pe care le fac periile, se vad foarte bine cind bate soarele pe masina si te uiti intr-un anumit unghi.

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer sa spal masina manual si e foarte misto cind o speli cu mina ta :). Am inteles ca spalatoriile astea automate cam strica vopseaua in timp. Este adevarat?

Adevarul e ca am observat acele mici zgirieturi pe care le fac periile, se vad foarte bine cind bate soarele pe masina si te uiti intr-un anumit unghi.

6992[/snapback]

Alea sunt si pe masina mea :blink: Am gasit o spalatorie f buna pe langa fosta fabrica Stela(pe langa Romano-Electro unde fac alarmele Alcar)

F bine spala baietii :)

Oricum la primavara ii trebuie neaparat un polish profesional!(am numai zgarieturi de la minge pe ea.ii omor pe copii aia care joaca fotbal daca ii prind :) :) :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.