Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

printre picaturi am reusit sa citesc azi intreg topicul. Nu stiu de ce aveam convingerea ca ai coupe :)

admir si eu la randu-mi felul in care ai grija de masina si in care o duci la un nivel....sus de tot :lol: :)

 

Sa ai parte de masina asa cum masina are parte de stapan! :)

Link to comment
Share on other sites

printre picaturi am reusit sa citesc azi intreg topicul. Nu stiu de ce aveam convingerea ca ai coupe :)

admir si eu la randu-mi felul in care ai grija de masina si in care o duci la un nivel....sus de tot :lol: :)

 

Sa ai parte de masina asa cum masina are parte de stapan! :)

Mersi, mai e de munca, dar incet incet se face.

 

 

@duxter, da.. e frig si aici, -5, -10 era aseara.

Dar soseaua uscata...

Link to comment
Share on other sites

n-am mai vazut sosea uscata de la prima ninsoare. :)(

urca frumusel ......200 in cca 23s dupa ochiul meu.se pare ca mai rapid decat 330 al meu. eu am scos vreo 25 din cate tin minte

Aici e uscat, ziceau astia ca ninge maine...

Exista ca la orice masina si un pic de eroare de kilometraj, asa ca nu cred ca sunt diferente mari intre mine si un 330i, eu doar ma bucur ca sunt pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nici compact, nu mai am nici silicon niciunde. masina e murdara rau.

 

@WLF

Ce zici de astea?

Mie imi place contrastul de culoare.

 

Asa aveam si eu un E46, verde cu piele crem, cand era curata arata super, un pic daca se punea prafu, arata naspa. Era o nuanta care avea nevoie sa reflecte lumina ca sa arate bine.

 

Mie imi place mult mai mult albastru ala de M, nu mai tin minte denumirea.

Link to comment
Share on other sites

Si a mea, arata ca o ruina cand e praf pe ea... si aia mai tot timpu... cu tara asta de 2 lei...

Insa din cate stiu, pielea asta camel, nu vine decat in combinatie cu verde de fabrica.

Asta nu e beige...

 

 

Albastru ala e superb, nu mai retin cum ii zice.

Link to comment
Share on other sites

La e36/e39 M cel mai des intalnit era Avus Blau. Din cate stiu, Mauritiusblau nu s-a pus pe M (cel putin nu din fabrica).

 

roco123: Te referi la Avus sau la Estoril blau?

 

Arată bine Avus Blau, ĂŽnsă pe M5 E39 mi se pare mai frumos acel bleu deschis de pe M5 E39 prefacelift.

 

Iar cel mai frumos albastru folosit de BMW ĂŽn general este Laguna Seca Blue.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce aveam impresia ca ai avea cutia de M in 6 trepte pe ea... De ce nu-ti pui cutia asta?

Ce grup ai pe ea? LSD sau open? Si ce raport?

nu am cutia in 6, dar mã bate gândul la una serios...

Grup am 3.15 LSD

 

iar rapoartele cutiei ZF in 5 trepte sunt:

1: 4.20

2: 2.49

3: 1.66

4: 1.24

5: 1.00

 

raport final 3.15 la grup.

Link to comment
Share on other sites

La diesel nu e cumva 2,65? Pe E34 d-asta e si cu ceva efort gasesti si LSD.

Nu gasesti 2, 93 LSD? Sigur se simte la turatii. De diesel merge pus daca ai motor foarte puternic, altfel cred ca se misca ca naiba pana urnesti masina.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, La vara daca gasesc una la pret decent, undeva la 500 cu tot ce trebuie, o iau si m-am scapat de o grija mare.

Anul trecut am vrut sa iau, prin primavara, cea mai ieftina ce am gasit-o era 900 de euro, fara cardan si traversa aia...

Nu merita...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.