Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

super tare ce ai facut cu masina aia...eu nu sunt un fan al E36, mai ales touring, dar ai reusit sa ma faci sa-mi placa masina ta...arata super la exterior si acu cu inima noua...cred ca este o bestie si mai cred ca multi sunt mirati cand treci ca un vartej pe langa ei...nu se asteapta nimeni ca un touring sa fie un zmeu...

 

...apropos...insemnul de 320 il lasi la loc de cinste pe spate?

 

 

bravo frate...ai o masina cu care te poti mandri...

 

ps. multi km fara incidente

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos :))

Da, momentan am emblema cu 320i in spate :lol:)

Ieri am fost la Lugoj si ma alergam pe drum cu un a6 quattro 3.0D din 2008, era cam nebun soferul din audi si depasea pe linie continua, in curbe, nu imi plac astea si nu ma tineam dupa el.

Atat am vrut sa ajung in spatele lui si la depasiri sa plecam impreuna, zis si facut, am prins o portiune buna de drum si i-am dat amandoi, nu-i venea sa creada la ala ca eram pe el, apoi la 200km/h l-am depasit grav, moment in care sigur a vazut spatele meu pe care scria 320i, mi-a facut cu farurile de m-a nenorocit si la intrare in lugoj am oprit la benzinarie sa stam de vorba, nu-i venea sa creada, cum masina lui de 2008, 240 de cai si-a luat-o urat de tot de la dricul meu :))

Si eu i-am zis, 2.0 am frate, dar e preparat, nu m-a crezut, clar.

Eu stiam ca 225 de cai au audi astea, dar a lu ala era din 2008, m-am uitat pe carfolio si chiar e 3.0d de 240 de cai.

Maximum power 239.8 PS (236.5 bhp) (176.4 kW)

@ 4000-4400 rpm

Maximum torque 500.0 Nm (369 ft·lb) (51 kgm)

@ 1500-3000 rpm

 

Tot pe carfolio scrie 6.6sec 0-100km/h.

Link to comment
Share on other sites

Am deja badge cumparat de 328i, l-am luat numai sa scap de toti cu 316-318-320, golf 3 1.6, astra 1.8, sau mai stiu eu ce modele ce vor cox pe la semafoare.

:))

 

MAS, ti-a ramas in minte Ciupanezu, hahahha :lol:)

Cum e cu imnul Powerpuff Girls? :))

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Am deja badge cumparat de 328i, l-am luat numai sa scap de toti cu 316-318-320, golf 3 1.6, astra 1.8, sau mai stiu eu ce modele ce vor cox pe la semafoare.

:))

 

MAS, ti-a ramas in minte Ciupanezu, hahahha :lol:)

Cum e cu imnul Powerpuff Girls? :))

It's a Bird...It's a Plane...It's Superman

nu iti pune nimic..surprise!!

Link to comment
Share on other sites

Daca si-a pus motor de 2.8 trebuie sa aibe pe spate emblema cu 328i,Caline esti fan suspensie sport,presupun ca asta te face sa vezi masina altfel.......,adica ''raliu nene'',tare as fi vrut sa fac un test cu tine eu sa fi avut un golf4 tdi 136 cp,care este super confortabila,unge pe suspensie si cat este de rotunjita atat este de rea,asta asa ca sa te trezesti la realitate,pai cum poate sa fuga masina aia,ce cuplu poate sa aibe,cred ca cu toata suspensia ta sport si cu ditamai motorul nu o sa mai poti sa-i citesti nr. de inmatriculare,da golf4 tdi,masina aceia care poate o vezi de pensionar,e una din aia sa fi avut,ma-si fi pus oricand la o intrecere cu un 2.0 e36,ti-o spun sincer,salut.
Link to comment
Share on other sites

bogdyy

Eu mi-am pus suspensie sport, insa o suspensie buna, care nu lasa masina mult, incat sa nu poti circula cu ea.

Nici sa fie tare sa-ti rupa rinichii, nu suport asa ceva. E ferma, se tine bine masina cu ea, e ok.

 

Cat despre golf... ma abtin, il astept pe Calin sa-ti raspunda :))

Link to comment
Share on other sites

Da eu vb. de aia de 131 cp,super tare fuge,si are un demaraj chiar impresionant,Calin este prea visator,el crede ca daca are un bmw cu un motor de 2.0 mama ce masina are,pana prinde ala de 2.0 cuplu eheee...te speli pe dinti,te gelezi,te barbaieresti,a da..face zgomot,fasaie asa intimidant dar...degeaba,eu daca as avea golful ala de 131 cp fara teama as face cu el o intrecere si pe bani,ce cuplu poate sa aibe masina aia de te baga in scaun,am dat ex de golf4 dar sunt multe marci dina stea care la prima vedere pare de pensionar dar ele sunt super tari pe fuga,o sa zica ca este generatie mai noua,bun ok,hai sa luam generatia lui e36,toyota celica care are motoare pana la 200 cp scosi dintr-un motor de 2.0,nu am mers cu celica dar sunt sigur ca un motor din ala trage mult mai inteligent ca un 2.0 m50 de e36,acum de unii o sa spuna ca''vai'' cum motorul de bmw...ce si cum,da uite motorul de bmw,daia trebuie sa nu fi habotnic si sa analizezi si alte masini.
Link to comment
Share on other sites

Da eu vb. de aia de 131 cp,super tare fuge,si are un demaraj chiar impresionant,Calin este prea visator,el crede ca daca are un bmw cu un motor de 2.0 mama ce masina are,pana prinde ala de 2.0 cuplu eheee...te speli pe dinti,te gelezi,te barbaieresti,a da..face zgomot,fasaie asa intimidant dar...degeaba,eu daca as avea golful ala de 131 cp fara teama as face cu el o intrecere si pe bani,ce cuplu poate sa aibe masina aia de te baga in scaun,am dat ex de golf4 dar sunt multe marci dina stea care la prima vedere pare de pensionar dar ele sunt super tari pe fuga,o sa zica ca este generatie mai noua,bun ok,hai sa luam generatia lui e36,toyota celica care are motoare pana la 200 cp scosi dintr-un motor de 2.0,nu am mers cu celica dar sunt sigur ca un motor din ala trage mult mai inteligent ca un 2.0 m50 de e36,acum de unii o sa spuna ca''vai'' cum motorul de bmw...ce si cum,da uite motorul de bmw,daia trebuie sa nu fi habotnic si sa analizezi si alte masini.

Are cuplu motorul ala de care povestesti tu dar vezi ca pe la 4000 r.m se plafoneaza intr-un mare fel :lol: pe cand la bmw de la 4000 in sus isi face treaba asa ca..............eu zic sa renunti la ideea asta (parerea mea) :) Eu zic sa te mai documentezi in legatura cu BMW-urile :) :)

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.