Jump to content

Probleme proiectare E46


MOTANUL

Recommended Posts

Serios acum...ai schimba marca pe o alta premium?

 

 

as schimba oricand e46 cu passat cc ,C klass, A5,A6,mercedes CLS (C219). <_<

 

dar nu " e " bani....si oricum ,e46-le nu se vinde....e din ultima serie (e46,e39,e28) in care se faceau Bmw-uri nu chinezarii .......poate doar urmatoarele serii sa mai faca ceva misto...sper la urmatorul seria 6-seria 5.

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Serios acum...ai schimba marca pe o alta premium?

 

 

as schimba oricand e46 cu passat cc ,C klass, A5,A6,mercedes CLS (C219). <_<

 

dar nu " e " bani....si oricum ,e46-le nu se vinde....e din ultima serie (e46,e39,e28) in care se faceau Bmw-uri nu chinezarii .......poate doar urmatoarele serii sa mai faca ceva misto...sper la urmatorul seria 6-seria 5.

Cu C Klasse inteleg, insa celelalte masini sunt din alte catgorii. Si despre C Klasse nu stiu ce sa spun....ai mei au detinut 3 Mercedesuri(un C mai vechi si 2 E-uri) pana in prezent si un prieten foarte bun din Iasi are un C 220. Daca lipsa de dotari din BMW de dezamageste atunci la Mertz vei simti si mai tare efectul. Ei sunt foarte zgarciti la capitolul dotari. Materialele sunt la fel calitativ(exemplu)...cel putin materialele de pe scaune sunt execrabile daca nu iei o masina cu dotari superioare unde intradevar jos palaria la materiale. Daca dai bani multi, la fel ca si la BMW, primesti materiale bune. Daca insa iei masina aproape de cheala atunci te crucesti! La Audi da...de acord ai materiale bune insa trebuie sa vinzi repede masina ca se deterioreaza repede daca nu le bibilesti si ingrijesti.

Link to comment
Share on other sites

Aici e taramul lui M3(apropo au Top Gear un comparativ intr-un episod intre AMG, M3 si S4, modelele cele mai recente....dupa ce fiecare tinea mortis ca numai masina aleasa de el e buna au facut schimb...toti au recunoscut ca la acest nivel masinile sunt inseparabile). Acuma na...interiorul depinde de gusturi. Faza funny e ca azi eram langa un prieten cu un A4 in timp ce "forumea" pe comunitatea Audi. Ei au acolo o sectiune dedicata Audi vs BMW(si vs Mertz si alte marci). Un tip cu Audi(da si cu BMW) a postat:

 

"ce nu a spus nimeni: marea diferenta dintre cele 2 masini este una de concept: bordul seriei 5 are un aspect spartan, cu cat mai putine butoane posibil, toate functiile sunt controlate prin i-drive. a6-le are 100 de butoane pe consola centrala, il poate face pe proprietar sa creada ca se afla la controlul unui avion. e o chestiune de gust. de exemplu, mie imi place bordul bmw-ului, si nu suport abordarea audi (pe care o foloseste si mercedes dealtfel) cu buton separat pt fiecare functie"

 

Apoi legat de mult criticatul iDrive(alt proprietar de Audi): "Am citit un articol in care se explica de ce bmw a ales simplitatea culorilor si a redus numarul butoanelor!!Pentru ca acestea distrag atentia soferului la condus!!!

Ei au facut studii si au ajuns la concluzia ca e mai bine asa!!

Ca drept dovada s-au luat si cei de la audi si cei de la merc dupa bmw!!

Si sunt sigur ca din acelasi cosiderent!!"

 

Are pe undeva dreptate. Mie unuia imi place aspectul acesta mai spartan dar simplu de utilizat iar la iDrive ii impartasesc pe deplin ideea. Din momnetul in care Mertz si Audi au preluat si ei ideea de baza mi-am spus "Ei sa vezi.....iDrive sistem ineficient..........hmmmmmm? De asemenea multi spun ca intradevar interioarele Audi desi mai placute si mai elegante se deterioreaza mai usor DACA nu sunt ingrijite bine.

Link to comment
Share on other sites

F1...man, ai un talent la povestit...jos palaria :unsure:

E de rau sau e de bine <_< ?!

E de bine. :blink: Desi postezi zeci de randuri, am rabdare sa citesc, adica starnesti interesul... :) Legat de comparatia aia M3 vs S4 vs AMG ultimele modele facuta la TOPGEAR au spus toti ca la nivelul ala nu prea exista diferente, insa la final au recunoscut ca M3-ul este cu un pas inainte cum s-ar spune... :bashwall:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.