Jump to content

Vreau un service pt schimbat ulei si filtre!


vladsando

Recommended Posts

As vrea sa schimb uleiul la un e90 diesel si filtrele dar la AB am intrebat si costa 1500 ron! stiti alt service in bucuresti care sa schimbe la BMW cu piese originale la un pret mai bun? mi se pare fff mult 1500 ron! Am citit pe forum parca cum ca cineva ar fii schimbat la Filaret cu 7,5 milioane! aveti idee ce preturi au si cum e serviceul???
Link to comment
Share on other sites

e90 320 diesel din 2005. dami la toate te rog si in cat timp ai putea sa mi le aduci

FILTRU COMBUSTIBIL 153,33

Filtru ulei 57,83

Filtru aer 135,23

FILTRU POLEN PT MOD CU AC AUTOMAT 113,28

toate in lei fara tva;total cu tva 547lei

ulei 5w30 original bmw 40lei/litru-aprox 6 litri=>240lei

total final 787lei;aprox 4 zile

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat dar vreau piese originale!

 

Dar filtrele Mann sau Knecht Mahle ce au daca nu vrei sa mergi la reprezentanta? Crezi tu ca alea originale sunt din alta lume? Acum 3 saptamani mi-am pus placute de frana Textar pe care am dat 160 RON, la reprezentanta originalele erau in jur de 400. Le-am dat pe cele uzate jos, erau originale puse de neamt si ghici.... cu Textar masina franeaza la fel.

Link to comment
Share on other sites

Textar am eu...si mi se par varza...Imi fac o mizerie pe jante de zici ca merg pe carbuni...Plus ca am un scrtait la una din ele de care nu scap...Sa merg acum la service din nou sa vad ce dreaq are.

 

 

Si alea originale nu fac mizerie pe jante? :) Fac la fel ca si Textar iti garantez, cred ca e normal sa iti murdareasca jantele daca mergi cu viteza. Eu cat merg in oras nu le umplu de negreala, insa cand ies pe autostrada... :). Despre scartait nu stiu ce sa zic, incearca sa le mai cureti.

Edited by CatalinE
Link to comment
Share on other sites

Textar am eu...si mi se par varza...Imi fac o mizerie pe jante de zici ca merg pe carbuni...Plus ca am un scrtait la una din ele de care nu scap...Sa merg acum la service din nou sa vad ce dreaq are.

exista posibilitatea sa fie contrafacute.

cu scartaitul am avut si eu in trecut o problema asemanatoare la un alt vehicul. era vorba de o excrescenta pe una dintre placute. se auzea doar cand franam incet si prelung.

Link to comment
Share on other sites

Cu scartaitul cred ca stiu ce am, cum zice si Ricko cred ca e vorba de "buza" aia de la disc ce se atinge usor de placuta...cred. le-am curatat cu spray, dar nici un rezultat.

 

Pe placute scrie Textar BMW, si pe cutiute am vazut ca aveau si emblema BMW. Insa cand le-am schimbat nu m-am uitat sa vad ce model erau cele cu care am luat-o din Germania, ca alea nu imi inegreau deloc jantele si am facut ceva mii de km din Germania pana acasa...si ce ma oftic ca nu am fost atent! Dar cine stia!

 

Sa fi vazut ce jante negre aveam cand m-am intors din Austria....he he ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.