Jump to content

ce fel de genti merg pe seria 3 modelul nou?


susala_lucian

Recommended Posts

JĂNTĂ, jante, s.f. Partea exterioarĂŁ perifericĂŁ a unei roĂži de autovehicul, de bicicletĂŁ etc., construitĂŁ astfel ĂŽncât sĂŁ permitĂŁ montarea pe roatĂŁ a unui pneu.

 

 

GEĂNTĂ, genĂži, s.f. Obiect din piele, din pânzĂŁ, din material plastic etc. de formĂŁ dreptunghiularĂŁ, având ĂŽn interior una sau mai multe despĂŁrĂžituri, care serveÂşte la transportarea cu mâna a unor acte, cĂŁrĂži, caiete etc.; servietĂŁ. ♦ PoÂşetĂŁ. – Din tc. çanta.

 

 

OnTopic-Recomand modelele OEM,replicile de M6 mi se par niste taranii!

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea sa pun replici de M pe 17.....?!!!!le-am vazut pe e-jante in jur de 115 euro bucata...!!ce ziceti sunt ok sau nu merita...sunt incepataor asa ca ajutati-ma!!si as mai vrea evacuare borla la pitesti...sa imi schimb toata evacuarea costa in jur de 1500 ron sau decat finala?

da mi-am dat seama de greseala la 30 minute dupa ce am postat....asta e mi-am luat-o rau....ce mai pot sa fac acum....!!!???

da rai ati mai fost cu mine??!!!

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea sa pun replici de M pe 17.....?!!!!le-am vazut pe e-jante in jur de 115 euro bucata...!!ce ziceti sunt ok sau nu merita...sunt incepataor asa ca ajutati-ma!!si as mai vrea evacuare borla la pitesti...sa imi schimb toata evacuarea costa in jur de 1500 ron sau decat finala?

 

baga si niste poze :)

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea sa pun replici de M pe 17.....?!!!!le-am vazut pe e-jante in jur de 115 euro bucata...!!ce ziceti sunt ok sau nu merita...sunt incepataor asa ca ajutati-ma!!si as mai vrea evacuare borla la pitesti...sa imi schimb toata evacuarea costa in jur de 1500 ron sau decat finala?

sa fii atent la ET ca sa nu ai probleme cu ele. jantele originale de tabla au ET-ul de 34, iar unele jante de aliaj (cum am eu de exemplu) au ET 34 pe fata si ET 37 pe spate.

ET-ul din ce am citit eu este distanta de la centrul jantei la zona in care se prinde ea pe butuc.

ai aici o explicatie mai detaliata

http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg2.html

 

presupun ca pt E90 iti trebuie.

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea sa pun replici de M pe 17.....?!!!!le-am vazut pe e-jante in jur de 115 euro bucata...!!ce ziceti sunt ok sau nu merita...sunt incepataor asa ca ajutati-ma!!si as mai vrea evacuare borla la pitesti...sa imi schimb toata evacuarea costa in jur de 1500 ron sau decat finala?

sa fii atent la ET ca sa nu ai probleme cu ele. jantele originale de tabla au ET-ul de 34, iar unele jante de aliaj (cum am eu de exemplu) au ET 34 pe fata si ET 37 pe spate.

ET-ul din ce am citit eu este distanta de la centrul jantei la zona in care se prinde ea pe butuc.

ai aici o explicatie mai detaliata

http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg2.html

 

presupun ca pt E90 iti trebuie.

da pt E90!

post-15261-1223659521.jpg

Edited by susala_lucian
Link to comment
Share on other sites

si eu sunt in cautare destul de apriga de jante + cauciucuri de iarna pentru e92 ... in germania un amic a dat pentru un 330xd cam 1000-1100eur ( jante dezent + cauciucuri nokian cu indice de viteza W parca runflat ... montat/echilibrat inclus. ) .....

 

beleaua mare la mine e sa gasesc un set de jante ...... cauciucuri mi'oi lua de undeva ...... toata lumea mi'a zis si mie ai grija la ET. m'am uitat pe site-ul e-jante de mai sus dar nu gasesc nicaieri scris ET .....

Link to comment
Share on other sites

si eu sunt in cautare destul de apriga de jante + cauciucuri de iarna pentru e92 ... in germania un amic a dat pentru un 330xd cam 1000-1100eur ( jante dezent + cauciucuri nokian cu indice de viteza W parca runflat ... montat/echilibrat inclus. ) .....

 

beleaua mare la mine e sa gasesc un set de jante ...... cauciucuri mi'oi lua de undeva ...... toata lumea mi'a zis si mie ai grija la ET. m'am uitat pe site-ul e-jante de mai sus dar nu gasesc nicaieri scris ET .....

pe site-ul e-jante la jantele replica de BMW e scris ET-ul, e chiar disponibil in mai multe variante. eu unul nu mi-as lua cauciucuri de iarna cu indice de viteza W pt ca este mai mare de 240km\h, eu o sa-mi iau unele cu indice H (pana in 210km\h). nu cred ca o sa merg mai tare de atat in sezonul de iarna. in plus cu cat creste indicele de viteza, cu atat creste si pretul pneului.

Link to comment
Share on other sites

la indice de viteza eu zic ca merita un V - 240km/h ... mai mult e chiar aiurea ...chestia e ca poti prinde o super autostrada uscata si poti merge mai tare ...... acum ai dreptate si 210km/h ar fi cam suficienti...

 

referitor la jante nu prea ma intereseaza replici ... mai degraba iau o firma X . din cele pe care le comercializeaza stiti ceva ?? recomandati un producator anume ??

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.