Jump to content

Probleme oglinzi e36 compact


Recommended Posts

Spuneti-mi si mie va rog cum pot sa dau oglinzile jos la e36 compact. Nu imi merge incalzirea in oglinda de la sofer si vreau sa vad ce are. Pe 22 am raru' si din cate am auzit poate sa imi scota masina non euro... Daca se intampla asa ceva cedez psihic. Stiti cumva ce euro poate sa scoata astea la masina mea? E un 316i compact motor 1.6 din anul 27-12-95. O treceo 96 pe carte ? Si mai am o intrebare... unde gasesc si eu seria de la motor? am cautato pe tot motoru si nu stiu unde se afla. Va multumesc frumos.
Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie va rog cum pot sa dau oglinzile jos la e36 compact. Nu imi merge incalzirea in oglinda de la sofer si vreau sa vad ce are. Pe 22 am raru' si din cate am auzit poate sa imi scota masina non euro... Daca se intampla asa ceva cedez psihic. Stiti cumva ce euro poate sa scoata astea la masina mea? E un 316i compact motor 1.6 din anul 27-12-95. O treceo 96 pe carte ? Si mai am o intrebare... unde gasesc si eu seria de la motor? am cautato pe tot motoru si nu stiu unde se afla. Va multumesc frumos.

seria nu se afla pe motor, ci in partea stanga, vezi imaginea de aici

 

316i compact motor 1.6 din anul 27-12-95. O treceo 96 pe carte ?

o sa-ti treaca in carte anul fabricatie 1995, iar prima inmatriculare mai mult ca sigur este in 96, deci intri sigur la categoria 12-13 ani la calcularea taxei.

a mea din dec 95, a iesit euro 2, cod motor 164E2.

Link to comment
Share on other sites

Mam uitat acolo unde miai spus tu si scrie si la mine tot 164e2. Sper sa iasa euro 2 :)

cred ca iese sigur euro 2... sau asa ar trebui :)

totusi au mai fost pe forum 316i din 95 scoase euro 1 sau non euro la rar :)

Link to comment
Share on other sites

:) Sper sa nu am norocu asta. Daca incerc sa dau o motivatie ceva crezi ca merge sa mio treaca euro 2?

 

eu am incercat sa dau o motivatie, ca sa nu-mi dea revenire la itp si nu mi-a mers...

in unele locuri merge, in altele nu merge.

poti sa-ti incerci norocul :)

Link to comment
Share on other sites

Baieti, nu merge sa dai motivatie asa direct, trebuie sa gasiti pe cineva care face "intermedieri de genul asta".... Ca inspectorii de la RAR nu iau bani de la oricine, dar ATENTIE: aveti grija si pe cine gasiti k s-ar putea sa va treziti implicati intr-un proces...baietii astia sunt luati in vizorul politiei la nivel national...mai ales ca urmeaza alegeri, motiv destul de bun pt a demite un director RAR si a-l schimba cu unul dintr-un partid ce urmeaza sa aiba majoritate in guvern!

Succes!

Link to comment
Share on other sites

offtopic: masina iti iese euro2!

 

ontopic: oglinzile se scot prin tragere in exterior, cu fermitate, dar nu brutal, ca le poti sparge...

 

va atrag atentia ca orice discutie despre cum, cui si pt ce sa dati spaga va atrage sanctiuni pentru cei care le initiaza si le poarta!

 

forumul BMWClub nu trebuie sa devina promotor al unor activitati ilegale, cu atat mai mult ca vorbim de coruptie!

 

daca aveti cunostinte despre cine, cum, ce/cat si cand da spaga unui functionar, aveti la dispozitie parghii legale pentru informarea autoritatilor competente...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.