Jump to content

Geam electric E46


Recommended Posts

Salutare!

 

De ceva timp am tot mai mari probleme cu geamul din partea soferului. Cand il deschid totul merge ok, dar cand urmeaza sa-l inchid atunci incep problemele. De foarte multe ori se inchide foarte incet dar mi se mai intampla cateodata sa nu vrea deloc sa se inchida si sa trebuiasca sa pun mana sa-l ridic. As vrea sa stiu si eu daca ma poate cineva ajuta in aceasta problema cu un sfat. Este stricat ceva inauntru la mecanism? Trebuie sa dau fata usii jos ca sa rezolv problema?

 

Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

de obicei se rup niste cleme de plastic de la macara,nu ai cum sa il repari,trebue schimbat,dar mai intii da fata de portiera jos ca sa vezi sigur de unde e-noua e aproximativ 350ron.

 

Trebuie sa inlocuiesc clemele? Clemele sunt 350 ron?

 

Inca ceva, se da usor fata de portiera jos?

Edited by Tato
Link to comment
Share on other sites

nu clemele,e tot mecanismul 350ron,fata de usa se da usor jos,vezi ca gasesti pe forum cum se face.

 

schimbi macaraua man..e macaraua dusa.....390 RON si 20 de minute de schimbat

 

Multumesc pentru informatii! Am sa caut o macara si am sa o cumpar.

Inca ceva, este greu de schimbat macaraua? Va intreb pentru ca nu am mai schimbat niciodata macaraua. :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

De ceva timp am tot mai mari probleme cu geamul din partea soferului. Cand il deschid totul merge ok, dar cand urmeaza sa-l inchid atunci incep problemele. De foarte multe ori se inchide foarte incet dar mi se mai intampla cateodata sa nu vrea deloc sa se inchida si sa trebuiasca sa pun mana sa-l ridic. As vrea sa stiu si eu daca ma poate cineva ajuta in aceasta problema cu un sfat. Este stricat ceva inauntru la mecanism? Trebuie sa dau fata usii jos ca sa rezolv problema?

 

Va multumesc anticipat!

scapa la conexiunea electromotor -macara. sunt roti dintate cuplate prin presare. daca s-au slabit suruburile -scapa

Link to comment
Share on other sites

de obicei se rup niste cleme de plastic de la macara,nu ai cum sa il repari,trebue schimbat,dar mai intii da fata de portiera jos ca sa vezi sigur de unde e-noua e aproximativ 350ron.

iti zic eu ca se pot repara, eu unu le-am facut pe ale mele :)

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa desfaci si sa vezi de unde e problema.....Eu am rezolvat-o cu 2 coliere de plastic.....

Subscriu la cele spuse mai sus.Ceea ce ai descris la inceputul topicului este o problema generala la e46(una dintre bubele seriei).Problema se rezolva cu doua coliere de plastic.Cauta pe google si o sa gasesti imagini in care vei vedea cum se rezolva aceasta problema.multa bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
am si eu o problema la E 36 la geamul electric din dreptul soferului... cand il cobor se lasa repede.. la fel si la ridicare... problema e ca nu se mai ridica de tot si ramane un loc cam de 1cm (cred ca s-a deplasat geamul) si se aude un zgomot puternic si se forteaza sa intre la locul lui... ce trebuie sa fac???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.