Jump to content

DIFERENTE e36Coupe si e36M


Killeros

Recommended Posts

Salut sunt nou pe forum si vreau sa imi cumpar un BMW 316i / 318i am un post la cumparare bmw , momentan conduc un Peugeot 307i 1.6i 16v 110cai , acum eu vreau ca masina care o cumpar eu sa fie cat de cat decenta , sa nu fie "tiganita" sau "mega tunata" dar vreau sa aibe kit M de interior si exterior , dar din pacate am niste dubii despre cum arata interioru de M si cel normal , adika nu prea pot sa fac diferenta cu interioru si exterioru .

Sa zic ca, cu exterioru m-am prins putin dar cu interioru nu prea exact .

 

Daca ma puteti ajuta cu niste diferente intre acele 2 modele si eventual si niste poze .:)

 

Va Multumesc .

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai de aia intreb , ca nu cunosc foarte bine , deci interioru indiferent ca este de M sau Normal este la fel , diferenta fiind doar M-urile care apar in interior nu ?

 

Eu am inteles la ce te referi tu ! Vrei un 316 sau 318 cu pachet //M . Dar pachetul //M consta in bari fata/spate + praguri ..... nu are nici o treaba cu interiorul .

 

Eu personal nu prea am vazut pisici 316 cu pachet //M si interior //M , chiar nici una :) De aia te-am intrebat , nu cred ca are importanta cum arata interiorul de //M , nu cred sa fi pus cineva pe 316 . E cu scaune sport , reglabile ..... mai multe , dar slabe sanse sa gasesti pe 316.

Link to comment
Share on other sites

Asa arata un interior de ///M, la un 316 sau un 318 maxim poti sa gasesti scaune recaro.

Acest interior este de M3 E36 coupe, kitul M-tech pus de fabrica pe 316,318 etc......NU cuprinde aceste scaune!

 

La exterior a spus cineva mai sus ce cuprinde kitul: bara fata, bara spate,praguri,oglinzi,bandouri si eleron.

La interior : scaune sport, plafonul negru din piele intoarsa,volan......si sa mai completeze cineva daca mai stie altceva.

 

 

PS: ca sa intelegi mai bine : Interiorul de M este una si interiorul M-tech(care s-a pus pe alte motorizari decat M) este alta.

 

Pe 318 ma refer cu interioru , deoarece stiu ca interioru de 316 difera de 318 si nu exista M .... la 318 ma refer.

A existat optiunea kitului M-tech si pe 316 si pe 318 si asa mai departe.A fost pachet exact cum este si la modelele noi.

Edited by roby_sme
Link to comment
Share on other sites

A intrebat care e diferanta intre e36 si e36M la interior, nu vad nici un m tech prin titlu. Si eu stiu ca interiorul de ///M este cel din pozele care le-am pus eu daca voi stiti altul luminati-ma si pe mine. Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

DIFERENTE e36Coupe si e36M

 

"dar din pacate am niste dubii despre cum arata interioru de M si cel normal , adika nu prea pot sa fac diferenta cu interioru si exterioru ."

 

Si daca esti dragut zi-mi si mie cum arata un interior de M la 316, 318, eu sunt mai afon asa.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

A intrebat care e diferanta intre e36 si e36M la interior, nu vad nici un m tech prin titlu. Si eu stiu ca interiorul de ///M este cel din pozele care le-am pus eu daca voi stiti altul luminati-ma si pe mine.

 

Omul nu a mentionat de M-tech dar era de inteles tinand cont ca acele scaune nu prea o sa le gasesti decat pe M coupe autentic si nu pe 316,318.

Deci inca o data: acela sunt scaune de E36 M3 COUPE!!

Pe sedan sunt astea de mai jos.

post-3067-1224952037_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma cert, dar uite in afara de interiorul ala normal de e36 eu stiu ca mai este interiorul cu scaune sport si interiorul cu scaune M atat. Am pus o poza cu interiorul masinii mele si stiu ca alea sunt scaune recaro, in nici un caz ala nu este interior M, sau M tech sau alt M
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma cert, dar uite in afara de interiorul ala normal de e36 eu stiu ca mai este interiorul cu scaune sport si interiorul cu scaune M atat. Am pus o poza cu interiorul masinii mele si stiu ca alea sunt scaune recaro, in nici un caz ala nu este interior M, sau M tech sau alt M

Da!TU ai scaune sport din packetul M-tech,exact ce am pus si eu in linkurile alea 2! Scaunele de M coupe sunt cele care le-ai pus mai sus!Adica VADERE.Alea s-au pus doar pe M3 COUPE!

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca scaunele alea sunt de M3 e36, ma gandeam ca la alea se referea initiatorul postului, pentru ca alea sunt mai deosebite. Eu stiam ca astea care le am eu sunt scaune facute de RECARO pentru unele modele de la BMW, le gasesti si pe e36 si pe e 46. Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Sa incerc sa clarific ceea ce doream eu sa spun .

 

Eu ma refeream , la diferentele dintre un E36 ( sa zicem 318i ) coupe normal , si un E36 //M , si daca exista cumva kituri exact ca pe //M pentru cele normale ( ex: pt 318i ) , acum chestia cu scaune recaro si scaune M trebuie voi sa ma lamuriti pe mine , eu din ce am citit aici si din ce mi-a gandit mie mintea am inteles ca scaunele Recaro nu fac parte din interioru unui M sau ceva de genu ?

 

Cand zic M , ma refer fix la modu in care a iesit de pe usa fabricii !!

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca scaunele alea sunt de M3 e36, ma gandeam ca la alea se referainitiatorul postului, pentru ca alea sunt mai deosebite. Eu stiam ca astea care le am eu sunt scaune facute de RECARO pentru unele modele de la BMW, le gasesti si pe e36 si pe e 46.

Nu,nu la alea se referea cand a zis de 316,318 pt ca alea s-au pus doar pe E36 M3 coupe.

Treaba cu RECARO este cam confuza pt ca si daca intreadevar le-a facut recaro ca si constructie, le-a facut sub denumirea de scaune sport BMW.

 

Asadar ce ai tu pe masina sunt scaune sport ,NU scaune de M. Asta este pt cei ce citesc topicul,stiu ca tu sti asta.

 

Sa incerc sa clarific ceea ce doream eu sa spun .

 

Eu ma refeream , la diferentele dintre un E36 ( sa zicem 318i ) coupe normal , si un E36 //M , si daca exista cumva kituri exact ca pe //M pentru cele normale ( ex: pt 318i ) , acum chestia cu scaune recaro si scaune M trebuie voi sa ma lamuriti pe mine , eu din ce am citit aici si din ce mi-a gandit mie mintea am inteles ca scaunele Recaro nu fac parte din interioru unui M sau ceva de genu ?

 

Cand zic M , ma refer fix la modu in care a iesit de pe usa fabricii !!

 

 

Cand zici M te referi strict la un M3 NU la M-tech!! Am explicat mai sus asta.

 

Exact,scaunele Sport(RECARO sa zicem,ca sa aiba un inteles topicul) nu sunt pe M3. Ce este pe M3 sunt scaune de M3 si numai pe M3 o sa le gasiti.

 

Daca vrei scaune de M3 nu o sa gasesti decat daca se dezmembreaza vreun M3.

Link to comment
Share on other sites

Pusesem mai inainte 2 linkuri catre mobile.de unde erau 2 masini M-packet.

 

Pun aici cateva poze cu alta masina M-tech.

 

Diferentele le-am mai zis

 

Exterior: Bara fata,bara spate,praguri,bandouri,oglinzi si eleron(pe care aceasta nu-l are)

Interior: Scaune, volan, plafon negru.Atat stiu eu la interior.

post-3067-1225038842_thumb.jpg

post-3067-1225038854_thumb.jpg

post-3067-1225038870_thumb.jpg

post-3067-1225038879_thumb.jpg

post-3067-1225038889_thumb.jpg

post-3067-1225038897_thumb.jpg

Edited by roby_sme
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.