Jump to content

BMW E46 330CI


savdragos

Recommended Posts

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoase jante!Ai umblat si pe la suspensie?

 

La suspensie nu a fost nevoie sa umblu, chiar am fost uimit cand am vazut ca nu imi ating deloc nici macar la hopuri mai mari, sunt exact Et-ul care trebuie respectiv 35 si gume 245/35/19. Sunt foarte multumit de ele ca sa zic am trecut de la 17 la 19 si parca masina nu mai este asa de rigida si mai ales la gropi asa mai mici nici nu mai le simt cu rotile astea plus ca nu mi-a crescut consumul deloc si asta datorita greutatii reduse ale jantelor, una peste alta recomand 19" pe coupe, mai ales daca jantele sunt BBS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sincer iti spun ca de cand am schimbat jantele de la 17" la 19" , am impresia ca masina nu maie ste asa de rigida adica chiar imi place mult mai mult cu jantele astea mai mari, oricum si cu alea pe 17 aveam grija la gropi asa ca nu e prea mare diferenta insa astea arata de 100 ori mai bine! :)

 

Super afacere, dar va trebui sa fii de 100 de ori mai atent si mai lent :)
Link to comment
Share on other sites

Sincer iti spun ca de cand am schimbat jantele de la 17" la 19" , am impresia ca masina nu maie ste asa de rigida adica chiar imi place mult mai mult cu jantele astea mai mari, oricum si cu alea pe 17 aveam grija la gropi asa ca nu e prea mare diferenta insa astea arata de 100 ori mai bine! :)

 

Super afacere, dar va trebui sa fii de 100 de ori mai atent si mai lent :)

 

E de la cauciucuri probabil... Unele modele amortizeaza mai bine... Oricum e cam greu de circulat si cu 17 pe drumurile de la noi...

Link to comment
Share on other sites

In poze nu arata foarte bine dar in realitate eu zic ca sunt foarte ok mai ales ca este un model mai rar, oricum am evitat variantele cu led de pe piata de la noi intrucat sunt destul de comune acum, daca veniti la intalnirea Bmw din bucuresti de la Academiei o sa le puteti vedea live :).

 

PS: Este in lucru un eleron cu care sunt convins ca o sa dea mult mai bine tot spatele masini, dar deocamdata asta este trebuie sa mai asteptat niste galbeni :)

 

 

belea masina .. si jantele sunt marfa .. dar totusi ce ti-a facut masina de i-au pus stopurile alea?

 

+1, urate, schimba-le

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

Dar am si eu o intrebare. De ce majoritatea care isi pun masinile pe forum le mascheaza numere. Au impresia ca le gaseste careva masina si le-o zgaraie sau ce? Forumul nu este ca sa ne admiram masinile unul altuia si sa ne dam sfaturi? Asta e viziunea mea. Sincer sa fiu m'as bucura sa vad una din masinile Utilizatorilor forumului pe undeva. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dupa mine masina merita niste stopuri OEM cu leduri(cele de pe coupe facelift) - astea mi se par cele mai frumoase.

 

Nu zic ca nu sunt frumoase si alea cu leduri dar am vrut altceva, ca asa nu are nici-un farmec sa incerci sa personalizezi o masina la fel cum o au toti.

 

PS: Si stopurile astea a led-uri! O sa fac cateva poze seara.

 

Frumoasa motorizarea, bineinteles si masina !

Sa o stapanesti sanatos !

 

Mersi!

 

Oricum mai am in plan cateva modificari incluziv la motor, oscilez intre un motor M3 cu instalatie custom sau un motor ca asta 3000 benzina cu un supercharger de la ESS Tuning sau sa o las asa, inca nu m-am hotarat sa vedem ca oricum mai am timp sa ma gandesc ca astea sunt in plan mai la primavara, m-ar ajuta si niste pareri din partea voastra.

Link to comment
Share on other sites

Superba masina. Jantele arata foarte bine.

 

Singura obiectie: Daca e reglabila suspensia, coboara fata putin, nu are linia aia sportiva.

 

Legat de modificari la motor, mai bine pui un supercharger e mult mai putin costisitor. Iar la motorul tau nu trebuie sa schimbi pistoane si altele pentru ca duc destul de mult.

Link to comment
Share on other sites

Superba masina. Jantele arata foarte bine.

 

Singura obiectie: Daca e reglabila suspensia, coboara fata putin, nu are linia aia sportiva.

 

Legat de modificari la motor, mai bine pui un supercharger e mult mai putin costisitor. Iar la motorul tau nu trebuie sa schimbi pistoane si altele pentru ca duc destul de mult.

 

Sa stii ca am facut un calcul si ambele variante ma costa in jur de 5000-6000 de euro. Ca si avantaj la instalarea unui motor de M3 este ca la un moment dat peste o perioada pot sa pun supercharger pe el cu aceleasi costuri ca supercharger-ul pentru motorul de 3000 insa cu performante mult inbunatatite. Cat despre supercharger-ul pentru motorul de 3000 este mult mai usor de instalat si la sfarsit cei care il vand spun se ridica la performantele unui M3.

Link to comment
Share on other sites

cand vad cate o masina de exceptie nu pot sa ma abtin de la comentarii

felicitari, arata f bine, imi plac si jantele si stopurile ca tot se discuta mai sus

i-ar mai trebui geamuri negre si trimuri carbon fiber

toate cele bune

 

 

Un filmulet dragut :)) cu rezultatele dupa ce am montat serpi, tobe inox 60mm, filtru sport si busi NGK fara electrod. Scuze pentru calitatea slaba a trebuie sa-l editez putin ca era filmat invers .............am tinut telefonul gresit :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=mxlBk6ktDos...re=channel_page

 

PS: O sa urc in cateva zile si niste poze cu tobele si serpi!

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.