Jump to content

BMW E46 330CI


savdragos

Recommended Posts

Mi-am pus eu leduri albe la numar. (325ci, 11/2002) Se vad superb - exact ca la E92. Nu dau eroare de bec ars in bord. Sursa? Bogdan 0788 449 909. Mergeti la el acasa (undeva in Bucurestii Noi) si au montajul inclus. Pret 25 ron bucata. Nu vreau sa-i fac publicitate pentru ca nu are la ce sa-mi faca reducere (deja mi-am pus la ambele masini) dar eu am fost f multumit. Cred ca merita sa mergeti sa vedeti.

 

savdragos te-am vazut mai demult pe la Ausburg Militari - tocmai plecai: Superba masina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am pus eu leduri albe la numar. (325ci, 11/2002) Se vad superb - exact ca la E92. Nu dau eroare de bec ars in bord. Sursa? Bogdan 0788 449 909. Mergeti la el acasa (undeva in Bucurestii Noi) si au montajul inclus. Pret 25 ron bucata. Nu vreau sa-i fac publicitate pentru ca nu are la ce sa-mi faca reducere (deja mi-am pus la ambele masini) dar eu am fost f multumit. Cred ca merita sa mergeti sa vedeti.

 

savdragos te-am vazut mai demult pe la Ausburg Militari - tocmai plecai: Superba masina.

 

Mersi pentru recomandare o sa-l sun pe Bogdan sa vad daca ma poate ajuta si pe mine cu niste beculete :) , cat despre masina in sfarsit pot sa spun ca sunt multumit de cum arata si cum merge, nu prea mai am idei ce sa mai modific la ea binenteles asa cu costuri mai soft ca inca nu am bani de investitii mari gen compresor, suspensie, ceasuri Hartge si alte nebunii dastea dar cine stie poate o sa vina si vremea lor cat de curand <_<

 

PS: O sa pun maine niste poze cu cateva modificari recente :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

poti sa spui cat a costat trecerea de la steptronic la manuala? de curiozitate...nu sunt interesat sa fac acelasi lucru

 

a iesit bine masina, iar de jantele alea o sa-mi para rau mult timp ca le-am dat, nu mai gasesc eu asa usor...

Link to comment
Share on other sites

poti sa spui cat a costat trecerea de la steptronic la manuala? de curiozitate...nu sunt interesat sa fac acelasi lucru

 

ÂŞi eu sunt curios. :)

 

Pai cutia m-a costat 350euro,volanta discul de ambreaj si placa aprox 500, modificare cardan pedalier si are alte maruntisuri 200 euro, nuca 60 euro :bashwall:, manopera 150 euro. Total 1260 , din care scad 850 cu cat am vandut cutia automata adaug multa bataie de cap si la final raman fara 410 euro dar cu cutie manuala volanta usurata disc sport si placa noi si short shift care a fost bonus :unsure:.

Cam asta este calculul insa sunt convins ca nu o sa ramana asa ca vreau neaparat cutie in 6 trepte.

 

Azi am incercat sa fac un film cu 0-100 dar nu prea mi-a reusit imi cadea telefonul din mana <_< oricum le poztez sa le vizionati!

 

Link to comment
Share on other sites

a iesit bine masina, iar de jantele alea o sa-mi para rau mult timp ca le-am dat, nu mai gasesc eu asa usor...

 

da asa este sunt destul de greu de gasit pt ca noi costa foarte mult!

 

PS: nu mai fii suparat pentru ca sunt o multime de modele de jante care vin foarte bine pe e46!

 

@cipanezul am avut noroc <_<

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

vad ca ai umblat la tobe... ce ai pus? e ceva custom? cum se aude <_< ?

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...43718&st=60

 

Uite pe pagina asta am specificat ce sistem de evacuare am montat sunt si niste filmulete cu sunetul tobelor tot pe un 330ci asa se aud si ale mele.

 

Si esti multumit de schimbare ?

 

Da sunt foarte multumit cum am spus si in alte posturi consumul este acum mai mic masina este mai sportiva!!

 

de ce era becul de ulei aprins in primul filmulet?

 

Trebuie sa verifica nivelul la ulei ca am impresia ca trebuie sa completez putin pt ca imi lipsea un surubel de la capac si mai piza putin pe acolo!

Link to comment
Share on other sites

Desi am mai vizitat topicul asta,doar acum am observat ca indicatoarele de bord(ceasurile) nu au marginile cu inele cromate(poza de pe prima pagina).Eu credeam ca la modelele 330i este o obtiune standard.Sau ma insel ?

 

Dim cate stiu eu numai M3 are inele cromate!

 

Vezi ca ti-am dat PM cu nuca!

 

ar trebui sa mai schimbam si asta:)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=95

180lei

 

 

pai cred ca pentru setul meu de pedale perechea este asta http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=95

 

pedalele nu au inscriptie M.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce... cred ca e optiune la cumpararea masinii (noua) sau intra in pachetul interior M

 

Cat m-am uitat pe mobile.de n-am vazut nici un 330i e46 fara inele cromate(sau plastic?)in bord.Poate in cazul tau cel de la care ai cumparat masina le-a scos ininte sa o vanda si le-o fi facut cadou vreunui prieten.E o simpla presupunere,n-o lua in nume de rau.Oricum nu mi se pare o problema posibila lipsa a acestor elemente.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Nu am mai postat nimic de ceva vreme....insa sunt mandru sa spun ca sunt pe cale sa pus mana pe o cutie manuala in 6 trepte pe care dabia astept sa o montez pe masina avand in vedere ca am diferentialul scurt 3.46 de la cutia automata, Cutia in 6 trepte imi ofera un top speed de 262 km/h, fata de cei 223 km/h si chiar sunt curios sa vad daca asa este :) . Bine asta daca calculele tipului asta sunt corecte http://www.bokchoys.com/differential/Speed.htm ....mai multe detalii saptamana viitoare dupa ce o montez.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.