Jump to content

BMW E46 330CI


savdragos

Recommended Posts

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e pretul de catalog bilstein...stau cu el in mana.... deci n-am adaugat adaos sau altceva.... ti le vand la pret de germania. nu stiu de unde pretul ala pe site ...dar incearca sa le comanzi si o sa vezi cat o sa te ajunga final.... cu toate taxele acre trebuie sa le platesti plus transport. daca te ajunge final mai ieftin decat ti le-ash aduce eu ..e treaba dar 99 la suta o sa depasesti aceasta suma.<_< (doar intereseaza-te ce alte cheltuieli implica...ca asa e frumos pretu ala de pe site;) )
Link to comment
Share on other sites

asta e pretul de catalog bilstein...stau cu el in mana.... deci n-am adaugat adaos sau altceva.... ti le vand la pret de germania. nu stiu de unde pretul ala pe site ...dar incearca sa le comanzi si o sa vezi cat o sa te ajunga final.... cu toate taxele acre trebuie sa le platesti plus transport. daca te ajunge final mai ieftin decat ti le-ash aduce eu ..e treaba dar 99 la suta o sa depasesti aceasta suma.<_< (doar intereseaza-te ce alte cheltuieli implica...ca asa e frumos pretu ala de pe site;) )

 

probabil ca ai dreptate ce za zic uite chiar o sa le trimit o cerere de oferta sa vedem ce spun, oricum mersi pentru oferta!!!

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

http://www.g-power.de/1006.html?&L=1 vezi aici oferta compresor e un pret bun din ce vad eu:)

 

Mda stiu de el mi-au trimis si o oferta dar oricum pe langa compresor mai trebuie sa cumperi niste chestii sunt smecheri ca nu e asta pretul plus ca si performantele sunt totusi cam cele mai mici in comparatie cu un compresor de la ess tuning. Oricum vad ca au mai extins promotia ca pe mine m-au si sunat pe 14 ianuarie sa-mi spuna ca este ultima zii de propotie si daca vreau al pretul asta sa fac o revervare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.g-power.de/1006.html?&L=1 vezi aici oferta compresor e un pret bun din ce vad eu:)

 

Mda stiu de el mi-au trimis si o oferta dar oricum pe langa compresor mai trebuie sa cumperi niste chestii sunt smecheri ca nu e asta pretul plus ca si performantele sunt totusi cam cele mai mici in comparatie cu un compresor de la ess tuning. Oricum vad ca au mai extins promotia ca pe mine m-au si sunat pe 14 ianuarie sa-mi spuna ca este ultima zii de propotie si daca vreau al pretul asta sa fac o revervare.

 

Am o mica problema dupa problema cu accidentul, respectivul care mi-a lovit masina a comandat o bara dar nu este bara pe care o am eu este bara de M3 si acum sunt in dilema daca sa montez bara asta sau sa o repar pe a mea care nu are decat buza de jos crapata.

In fine si tot legat de modificari acum daca tot ma apuc si ii vopsesc bara si capota ma gandeam sa-i fac si ceva modificari gen niste prelungiri ale capotei si sa scot emblema din fata poate ma ajutati cu niste sfaturi <_<.

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

http://www.g-power.de/1006.html?&L=1 vezi aici oferta compresor e un pret bun din ce vad eu:)

 

Mda stiu de el mi-au trimis si o oferta dar oricum pe langa compresor mai trebuie sa cumperi niste chestii sunt smecheri ca nu e asta pretul plus ca si performantele sunt totusi cam cele mai mici in comparatie cu un compresor de la ess tuning. Oricum vad ca au mai extins promotia ca pe mine m-au si sunat pe 14 ianuarie sa-mi spuna ca este ultima zii de propotie si daca vreau al pretul asta sa fac o revervare.

 

Am o mica problema dupa problema cu accidentul, respectivul care mi-a lovit masina a comandat o bara dar nu este bara pe care o am eu este bara de M3 si acum sunt in dilema daca sa montez bara asta sau sa o repar pe a mea care nu are decat buza de jos crapata.

In fine si tot legat de modificari acum daca tot ma apuc si ii vopsesc bara si capota ma gandeam sa-i fac si ceva modificari gen niste prelungiri ale capotei si sa scot emblema din fata poate ma ajutati cu niste sfaturi <_<.

 

 

nu te apuca sa faci prostii...

Link to comment
Share on other sites

http://www.g-power.de/1006.html?&L=1 vezi aici oferta compresor e un pret bun din ce vad eu:)

 

Mda stiu de el mi-au trimis si o oferta dar oricum pe langa compresor mai trebuie sa cumperi niste chestii sunt smecheri ca nu e asta pretul plus ca si performantele sunt totusi cam cele mai mici in comparatie cu un compresor de la ess tuning. Oricum vad ca au mai extins promotia ca pe mine m-au si sunat pe 14 ianuarie sa-mi spuna ca este ultima zii de propotie si daca vreau al pretul asta sa fac o revervare.

 

Am o mica problema dupa problema cu accidentul, respectivul care mi-a lovit masina a comandat o bara dar nu este bara pe care o am eu este bara de M3 si acum sunt in dilema daca sa montez bara asta sau sa o repar pe a mea care nu are decat buza de jos crapata.

In fine si tot legat de modificari acum daca tot ma apuc si ii vopsesc bara si capota ma gandeam sa-i fac si ceva modificari gen niste prelungiri ale capotei si sa scot emblema din fata poate ma ajutati cu niste sfaturi <_<.

 

 

nu te apuca sa faci prostii...

 

Deci credeti ca nu se merita sa pun bara de M??? Ca m-am uitat destul de bine la prinderi si sunt identice cu ale mele am inteles ca nu se potrivesc proiectoarele si aparatorile de noi alea mici de jos dar in rest merge perfect....daca gresesc anuntati-ma ca eu va spun ce mi-a spus si mie mecanicul

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

Pai care este spiritul 4tuning ca nu inteleg aluzia???

 

Ideiile alea de tuning..

Prelungiri ale capotei, eliminarea emblemelor...

 

Pai crezi ca nu arata bine genul asta de modificari eu am gasit ceva pe net si imi place cum arata........ca nu prea vad ce alte modificari pot sa-i fac care sa nu implice bara noua sau capota ca sincer si o capota de carbon nu ma incanta.

Am atasat o poza ca sa va faceti o idee cam cum as vrea sa arate la final

 

Nu se potriveste cea de M3 pe caroserie normala de E46 (oare de ce <_< ), dar daca mecanicul tau a zis...

 

Nu este bara de m3 originala este replica ca cea din linkul de mai jos http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

 

Faza e ca asta care tre sa-mi repare masina si asa nu prea are bani daca il pun sa-mi mai imi cumpere inca o bara nu cred ca poate plus ca replica asta de m3 nu poate sa o duca inapoi pt ca a cumparato din germania.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa pui bara respectiva pe masina ta deoarece este o replica la bara de M3 E46. probleme o sa ai la prinderea pe armatura ta, prinderile laterale sunt la fel, o sa trebuiasca sa o prinzi pe armatura in nituri ca sa nu cada de pe masina deoarece alta modalitate de prindere nu ai.
Link to comment
Share on other sites

pe bmwclub se poarta doar masini stock, si lumea se oripileaza cand vede ceva ce nu e facut de bmw,de aia te iau baietii cu mentalitatea de 4 tuning.

asta cu toate ca ciupanezu de exemplu are oglinzi chinezesti. dar la bari..... e belea domne daca nu e ORIGINALA.

si mie imi place mai mult bara care o aveai tu pe masina , dar nu sunt asa fanatic sa nu accept o bara care nu e ORIGINALA, daca o potrivesti bine. dar cred ca cel mai bine iti repari bara ta, si o vinzi tu frumos pe asta .

bad-boy-ul e superb, parca prea agresiv la asta din timisoara, dar in general arata frumos.

iar capota fara sigla....aici nu-s ce sa zic....nu mi se pare o schimbare prea vizibila si nu stiu daca se merita.

bafta.

Link to comment
Share on other sites

pe bmwclub se poarta doar masini stock, si lumea se oripileaza cand vede ceva ce nu e facut de bmw,de aia te iau baietii cu mentalitatea de 4 tuning.

asta cu toate ca ciupanezu de exemplu are oglinzi chinezesti. dar la bari..... e belea domne daca nu e ORIGINALA.

 

De ce nu postezi de pe contul tãu, tot o arzi cu clona asta când ai ceva de comentat Împotriva mea.

 

Oglinzile mele chinezeÂşti sunt OEM, aratĂŁ identic cu cele originale.

DĂŁ-mi tu 2000 € sĂŁ-mi iau unele noi Âşi originale Âşi o sĂŁ mĂŁ conformez.

 

N-am zis niciodatĂŁ cĂŁ am ceva ĂŽmpotriva pieselor aftermarket dacĂŁ nu-Ăži poĂži da seama cĂŁ sunt aftermarket.

Bad boy look-ul este urât pentru cã eliminã personalitatea maºinii, o transformã În ceea ce nu este.

Link to comment
Share on other sites

o sa nenorocesti masina intr-un final, nu inteleg ce e cu modificarile astea costisitoare gen superchargere. de ce nu ti-ai luat m3 de la inceput, in leasing daca nu ai avut banii si aveai 343cp si tuning de la mama ei de acasa. Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

De ce nu postezi de pe contul tău, tot o arzi cu clona asta când ai ceva de comentat ĂŽmpotriva mea.

 

Oglinzile mele chinezeşti sunt OEM, arată identic cu cele originale.

Dă-mi tu 2000 € să-mi iau unele noi şi originale şi o să mă conformez.

 

N-am zis niciodată că am ceva ĂŽmpotriva pieselor aftermarket dacă nu-ţi poţi da seama că sunt aftermarket.

Bad boy look-ul este urât pentru că elimină personalitatea maşinii, o transformă ĂŽn ceea ce nu este.

 

asta e fix contul meu. daca esti admin, ai acces si la datele de contact presupun, si am impresia ca mi-am lasat si numarul de telefon in caz ca esti frustrat si ai vreo nelamurire legata de mine. presupun din ce zici ca ma confunzi cu cineva, dar ESTE o confuzie. si daca nu gasesti datele mele, da-mi un pm, si iti las eu id, mail, numar de telefon, adresa, cnp , ce iti trebuie sa te lamuresti.

n-am nimik cu tine, dar nici tu nu sti ce vrei. ba automata e mana cereasca(ca ai tu) si nu e diferenta fata de o manuala , ba peste 2 zile te sucesti si zici ca o manuala e mult mai "miez"

ba zici ca virgula chinezariile sunt ok, ca sunt ieftine si bune(ca ai si tu) , ba nu sunt bune, ca daca e vb de altceva in afara de oglinzi, tot ce nu e oem e "naspa"

atata timp cat nu vb aiurea nu am nimic cu tine , cum nu am nimic cu oricine altcineva de pe forumul asta. dar pana acum doar cu tine si cu tien/theo, care zicea ca ii mananca m6-le 14% mediu afara/oras am avut contre. de ce oare? o-ti fi acelasi gen de oameni ???

deci retine....nu am nimic special impotriva ta. e vb de atitudine si nehotarare

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

prinderile laterale sunt la fel, o sa trebuiasca sa o prinzi pe armatura in nituri ca sa nu cada de pe masina deoarece alta modalitate de prindere nu ai.

 

asta ar fi usor de rezolvat pt ca vin bandourile deasupra si nu se vede nimic ..E mai greu cu demontatul ulterior ...inainte sa o vopsesti cel mai bine ar fi sa faci o proba fizica sa vezi cum cade la imbinari ..daca se pupa perfect si esti multumit aia e ..

Link to comment
Share on other sites

@mihai20: Nu am nici o funcţie administrativă şi nici nu sunt frustrat, nu cred că ne cunoaştem ca să-ţi permiţi sa mă caracterizezi ĂŽn vreun fel.

 

Am crezut că eşti o clonă pentru că este ciudat să nu postezi decât foarte rar dar să fii foarte virulent când vine vorba de un post de-al meu.

 

Nu am nevoie de datele tale.

 

Ştiu foarte bine ce vreau. O să-ţi scriu cât mai succint şi inteligibil ca să ĂŽnţelegi foarte bine.

Cutia automată este ideală pentru oraş, confort maxim cu efort minim.

Performanţele sunt foarte apropiate de cele ale unei cutii manuale.

Aş prefera cutia manuală pentru o maşină de week-end, cel mai probabil un M5 E39.

Cutia manuală ĂŽn oraş nu are utilitate, nimănui nu-i place să conducă o maşină cu cutie manuală ĂŽn aglomeraţia din Bucureşti.

 

Acum despre chinezării...

Există piese şi piese, generalizările astea sunt o caracteristică foarte des ĂŽntâlnită şi foarte deranjantă.

Farurile, stopurile, reperele de caroserie şi alte piese complexe aftermarket nu sunt de calitate.

Farurile aftermarket nu au reglaj automat, cele OEM au.

Stopurile aftermarket sunt de proastă calitate şi la fel ca şi farurile, nu se ĂŽmbină perfect cu caroseria şi se aburesc.

 

Oglinzile mele nu sunt aftermarket, sunt OEM, cu alte cuvinte respectă specificaţiile producătorului.

Se ĂŽmbină perfect cu caroseria, au aceeaşi funcţionalitate, sunt identice cu unele originale.

Singura diferenţă este la rabatarea electrică, ale mele se rabatează manual. Există şi cu rabatare electrică.

Deci am ajuns la concluzia că oglinzile nu sunt aftermarket ci OEM. De ce? Pentru că sunt identice cu cele originale, sunt electrice, ĂŽncălzite şi heliomate.

 

Piesele aftermarket, adică cele care nu respectă specificaţiile producătorului sunt ĂŽn general mai slabe calitativ decât cele OEM.

Vorbesc din experienţă proprie.

 

De ce am spus că bad boy look-ul este hidos?

Ăn primul rând, presupune modificarea sistemului de prindere al capotei, cineva de pe 4tuning chiar a avut probleme cu acel sistem, i s-a deschis ĂŽn mers capota.

Pe de altă parte, bad boy look-ul este o chestie foarte artizanală, este făcut cu chit şi fibră deci e o modificare de mântuială.

De ce să strici o capotă ĂŽn stare bună?

 

Sper că ai ĂŽnţeles punctul meu de vedere.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.