Jump to content

Problema oglinda dreapta


Recommended Posts

In urma cu vreo saptamana, am dus masina la o spalatorie si baietii de acolo mi-au cam dat oglinda dreapta peste cap. N-am observat imediat, ci spre sfarsitul zilei. Pe scurt, atunci cand pliez oglinzile (electrice) e ok, cand le repun pe pozitie, oglinda stanga e ok, dreapta isi continua cursa si depaseste pozitia in care trebuie sa stea, facand un unghi obtuz cu portiera. Trebuie sa o pun eu cu mana pe pozitie, ceea ce e destul de neplacut. Nu prea stiu sa remediez problema, s-a defectat ceva sau e vreo manevra simpla care trebuie facuta si nu o stiu eu? Am incercat in mai multe feluri, dar nu am reusit. Inca n-am mers cu ea la service, desi normal ar fi sa merg la spalatorie si sa mi-o faca ei. Sper sa nu fie ceva rupt prin ea.
Link to comment
Share on other sites

S-a rezolvat. Am pliat ambele oglinzi, apoi am depliat oglinda dreapta manual. S-a auzit un clanc si apoi am depliat din buton. Oglinda dreapta a ramas nemiscata. Apoi am pliat si depliat ambele oglinzi si de data asta oglinda de pe dreapta s-a oprit unde trebuia. Pana acum incercasem in fel si chip, dar parca asta nu tin minte sa fi facut. Poate mai ajuta pe cineva cum am rezolvat problema.

 

PS. Mersi fla1978. Se poate inchide.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.