Jump to content

BMW 320d M-Tech II


BRANDEX

Recommended Posts

oricum mai bine decat cu table si capace.

 

 

aia in nici un caz, adica sa pui jante de tabla :)

 

eu am un set de jante, universale :twoup: azi am pus cauciucurile de iarna :) pe jantele de vara , de 5-6 ani , acelasi circ :twoup:

 

p.s nu s-au uzat in nici un fel, arata la fel ca in prima zi cand sunt curatate, nu bat ,nu sunt strambe :twoup:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

eu am un set de jante, universale :twoup: azi am pus cauciucurile de iarna :) pe jantele de vara , de 5-6 ani , acelasi circ :)

 

Cel mai mare chin. Asa faceam si eu inainte, dar am ajuns la concluzia ca este mult mai comod cu 2 seturi de jante, unul de vara de 19" si unul de iarna de 17". Dar in schimb trebuie sa o ridic din suspensie iarna si vara sa o cobor.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Desi am urmarit oarecum evolutia masinii tale si a modificarilor pe care i le-ai adus de-a lungul timpului nu mi-am exprimat, pana astazi, aprecierea, asa ca azi, dupa ce am vazut vazut topic-ul de la sectiunea vanzari, mi-am adus aminte de masina ta. Intr-adevar, ai investit multi bani in masina, desi daca nu ma insel asta e si meseria ta, te ocupi cu comercializarea unor astfel de produse si deci era si normal sa iti faci publicitate in acest fel, asta e cea mai buna metoda de a atrage noi clienti. Frumoasa masina, iar culoarea o face si mai deosebita, singurul lucru care nu imi place este, bineinteles este doar parerea mea, excesul in elemente de carbon, care parca sunt totusi multe si o aglomereaza vizual tinand cont ca este o masina de zi cu zi, un diesel si nu una de curse la care te astepti la atat de mult carbon din considerente lesne de inteles. Cred ca iti e destul de greu sa te desparti de ea, desi la inceput cred ca nici tu nu erai hotarat sa o faci, deduc asta prin prisma pretului mare pe care l-ai cerut si pe care categoric niciun cumparator care isi masina sa mearga zilnic cu ea nu l-ar fi platit, alternative fiind destule la suma initiala, masini mult mai noi si mai bune. Am vazut acum ca ai ajuns la un pret normal, zic eu, pentru masina ta, desigur care nu o sa iti asigure acoperirea investitiilor facute, insa acest lucru ar fi trebuit sa il faca vanzarile generate de publicitatea creata de masina :twoup: . Inca o data, frumoasa masina si bafta cu noul proiect care o sa ii ia locul acestuia!
Link to comment
Share on other sites

Desi am urmarit oarecum evolutia masinii tale si a modificarilor pe care i le-ai adus de-a lungul timpului nu mi-am exprimat, pana astazi, aprecierea, asa ca azi, dupa ce am vazut vazut topic-ul de la sectiunea vanzari, mi-am adus aminte de masina ta. Intr-adevar, ai investit multi bani in masina, desi daca nu ma insel asta e si meseria ta, te ocupi cu comercializarea unor astfel de produse si deci era si normal sa iti faci publicitate in acest fel, asta e cea mai buna metoda de a atrage noi clienti. Frumoasa masina, iar culoarea o face si mai deosebita, singurul lucru care nu imi place este, bineinteles este doar parerea mea, excesul in elemente de carbon, care parca sunt totusi multe si o aglomereaza vizual tinand cont ca este o masina de zi cu zi, un diesel si nu una de curse la care te astepti la atat de mult carbon din considerente lesne de inteles. Cred ca iti e destul de greu sa te desparti de ea, desi la inceput cred ca nici tu nu erai hotarat sa o faci, deduc asta prin prisma pretului mare pe care l-ai cerut si pe care categoric niciun cumparator care isi masina sa mearga zilnic cu ea nu l-ar fi platit, alternative fiind destule la suma initiala, masini mult mai noi si mai bune. Am vazut acum ca ai ajuns la un pret normal, zic eu, pentru masina ta, desigur care nu o sa iti asigure acoperirea investitiilor facute, insa acest lucru ar fi trebuit sa il faca vanzarile generate de publicitatea creata de masina :twoup: . Inca o data, frumoasa masina si bafta cu noul proiect care o sa ii ia locul acestuia!

 

 

Iti multumesc si pentru critici si pentru aprecieri, insa masina am facut-o pe gustul meu si cum ai spus tu si pentru reclama.

 

P.S. Am schimbat trimurile cu unele originale AC Schnitzer, dar tot din Carbon Silver. O sa revin cu poze.

 

ce dimensiuni au jantele alea ale tale? frumoase mai sunt!

 

 

Cele de vara pe 19" - 8,5J fata cu ET40 si 9,5J spate cu ET45

 

Cele de iarna pe 17" - 8,5J toate 4 cu ET 40

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par oribile ! No offence... :twoup:

 

Nu stiu de ce, dar acum imi plac ! O fi unghiul, o fi aparatul, o fi momentul zilei in care a fost facuta poza, nu stiu nici eu dar acum imi place cum vin pe masina !

Link to comment
Share on other sites

Misto volanu ! :twoup:

 

maciulia de la schimbator e cam aiurea :twoup: mai ales la partea de jos

 

Nu maciulia e de vina ci pielea. Cam la toate se vede asa, probabil nu ai fost tu atent la a ta, e pielea prea stransa sus.

 

Mie mi se par oribile ! No offence... :twoup:

 

Nu stiu de ce, dar acum imi plac ! O fi unghiul, o fi aparatul, o fi momentul zilei in care a fost facuta poza, nu stiu nici eu dar acum imi place cum vin pe masina !

 

Cum spuneam, sunt ciudate, dar interesante. :)

 

 

 

 

 

Cat de curand va urma o buza Strassentech Arqrai :) O asteptam sa vina din State.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zilele astea o bagam la o revizie generala:

 

- Discuri frana fata / spate

 

- Placute frana fata / spate

 

- Saboti frana de mana

 

- Rulmenti fata / spate

 

- Bucsi bascula

 

- Furtunase tur/retur pompa de motorina

 

- Ulei

 

- Filtru aer

 

- Filtru motorina

 

- Filtru ulei

 

- Filtru polen cu carbon activ

 

- Spary curatare isntalatie climatizare

 

 

http://img522.imageshack.us/img522/7457/dsc02008iw.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ar mai merita un ultim efort pt schimbarea culorii... cred ca stii si tu cum s-ar vedea carbonul pe o alta culoare, cu siguranta ti-a trecut prin cap.

 

Masina ramane asa, nu-i mai aduc nicio modificare, vreau sa o dau, am nevoie de o masina mai mare. Pana cand se va vinde o sa am grija doar de partea tehnica si mecanica.

Viitorul proprietar sa o faca ce culoarea vrea el, eu nu am vreut sa iasa foarte mult carbonul in evidenta, de aceea am pastrat aceasta culoare inchisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.