Jump to content

Pareri , Probleme 318d 116cp


fili

Recommended Posts

buna! este mare diferentza intre un 318d 116cp si un 320d 150 .. cu acelasi motor cu comenraile sau cum se scrie .. vreu pareri va rog ... nu d alta da am ales un 318d cu mai multe dotari decat un 320d 150cp chel:P

 

no offense :), diferenta e de 150 - 116 :), eu am un 318d cu 116 si cred totusi ca e ceva diferenta intre ele.

Link to comment
Share on other sites

bine ma refer asa in general intre masini :) nu doar la putere :) ca asta e clar:)... asa la tzinuta d drum etc.

 

sincer nu stiu ca nu am mers si cu 320, dar oricum pt mine e suficient 318-ul mai ales ca are si ceva dotari.

in afara de putere nu stiu ce alte diferente sa fie, las meserasii forumului sa intervina. regards

Link to comment
Share on other sites

dap si mie mi d ajuns 116 calutzi :)... si eu am optat pt un 318d pt ca avea mai multe dotari .. acu ramane d vazut daca am facut bine sau nu :)

 

 

apropo am o problema mi se aprinde ceva martor in bord d la ceva airbad din scaun cica din dreapta ce sa fie oare cate odata se tot stinge sa fie oare mufa sau ce oare???

 

dap este common rail a meu deocamdata sunt multzumit ..:)

Link to comment
Share on other sites

daca amandoua sunt common-rail, diferenta este doar din soft, adica de 250 de euro :) sau cat costa o resoftare de la 116cp la 150 cp.. stau la fel pe drum, au acelas motor, aceleasi piese, difera softul...

 

si de unde iti dai seama daca sunt common-rail au ba?

Link to comment
Share on other sites

dap si mie mi d ajuns 116 calutzi :)... si eu am optat pt un 318d pt ca avea mai multe dotari .. acu ramane d vazut daca am facut bine sau nu :)

 

 

apropo am o problema mi se aprinde ceva martor in bord d la ceva airbad din scaun cica din dreapta ce sa fie oare cate odata se tot stinge sa fie oare mufa sau ce oare???

 

dap este common rail a meu deocamdata sunt multzumit ..:)

arunca o privire sub scaun, poate ai mufa intrerupta

Edited by alex77xax
Link to comment
Share on other sites

daca amandoua sunt common-rail, diferenta este doar din soft, adica de 250 de euro :) sau cat costa o resoftare de la 116cp la 150 cp.. stau la fel pe drum, au acelas motor, aceleasi piese, difera softul...

 

Si eu am tot 318d din 2003 cu motor de 1995. E pe bune partea cu resoftatul sau doar ai auzit?

Link to comment
Share on other sites

are dreptate cu discurile sunt mai mari la 320d . diferente nu sunt foarte mari intre ele , dar motorizarea de 320 e net superioara ca putere unui 318 . faza cu softu de 250 de euro nu prea e asa deloc .nu cred ca ai vrea sa vezi cum face un 318 cu soft (da un fum in spate de nu mai vezi cine e dupa tine la accelerari puternice si nu are rost sa o chinui sincer) nici pentru 320 nu recomand soft dar fiecare face ce vrea cu masina lui
Link to comment
Share on other sites

buna! este mare diferentza intre un 318d 116cp si un 320d 150 .. cu acelasi motor cu comenraile sau cum se scrie .. vreu pareri va rog ... nu d alta da am ales un 318d cu mai multe dotari decat un 320d 150cp chel:P

parerea mea este ca nu e mare difernta ma refer la demaraj de ce spun asta 318 are roti pe 15 iar 320 pe 16dar in schimb 320 prinde viteza maimare pese200

Link to comment
Share on other sites

am inca o intrebare ... daca imi pun un kit d xenon ... se poate monta cu lupa .. momentan am faruri normale fara lupa pe un e46 face lift 318d .. si daca pun xenon se poate pune si lupe d alea ??? o intrebare asa d necunoscator nou in lumea bmw`urilor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.