Jump to content

B-14-BYE Fostul NIZ SUpercar COncept


B-14-BYE

Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu siguranta aveti ceva la cap.. luati-l pe OEm in brate.. luativa o masina noua si nu o modificati ca nu e de voi :) cum draqu ar arata a mea cu farurile alea originale cu 2.mii de dungi pe ele si 30 de mii de plastice.. faruri mai urate ca alea de pisica originale nu am vzt..
Link to comment
Share on other sites

cu siguranta aveti ceva la cap.. luati-l pe OEm in brate.. luativa o masina noua si nu o modificati ca nu e de voi :) cum draqu ar arata a mea cu farurile alea originale cu 2.mii de dungi pe ele si 30 de mii de plastice.. faruri mai urate ca alea de pisica originale nu am vzt..

Pai daca stam bine sa ne gandim ... ce ai modificat tu la masina asta ? I-ai pus niste jante spitate acum ? Daca vrei postam o poza cu masina asta pe un forum din afara sa vedem cate fail-uri iei :)

N-am nimica cu tine ... da fara suparare, nu toata lumea stie sa modifice un bmw ... Un bmw se modifica cu multi bani, lucrurile de calitate costa ... doar o capota este 1200 dolari afara ... niste jante, nici nu-ti mai zic ca deja depaseste pretu de achizitie al masinii ... eu inteleg ca la noi nu sunt bani ... dar fi si tu mai deschis discutiilor, sunt uniii oameni pe aici care stiu ce zic si nu iti vor raul :)

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

post-2084-1229158528_thumb.jpg

OEM, dar imi place. e accentuata imaginea clean a masinii

 

masina ta e lucrata bine dar nu prea se leaga ( vizual ) elementele de pe ea.

 

E36 e in general caracterizat de intersectii de planuri mai clare, cu forme drepte predominante, iar unde muchiile sunt rotunjite sunt facute subtil.

 

E46 e o abordare mult mai smooth, cu forme care se continua una in alta, volumele au racorduri mai largi, musculoase, mai "bio".

 

cred ca daca vrei sa aduci pe un E36 elemente de E46 trebuie sa te gandesti sa faci modificari mai mari, pentru a elimina diferentele suparatoare care apar intre doua stiluri diferite puse pe aceeasi "hartie".

 

asta e parerea mea, in rest felicitari pentru ce ai facut pana acum si spor la ce vrei sa faci de acum incolo. e masina ta si trebuie sa-ti placa in primul rand tie, dar gandeste-te bine inainte de a face vreo modificare. fa acest lucru in idee de a aduce un plus masinii, nu de dragul de a fi diferit.

 

bata :)

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

salut, nu vreau sa zici ca ma bag in seama aiurea, dar mie personal imi place BMW-ul asa cum l-a gandit designerul neamt, poate in plus niste roti putin mai mari, o evacuare....ceva imbunatatiri la motor....in rest stock.....asta e parerea mea. Masina ta arata super ok asa, sa fim realisti, poate si eu daca as fi avut ceva in 2 usi as fi adus ceva modificari, deci masina nu e kitch (sau cum se scrie) :) , intradevar modificarile acestea nu ar da bine pe o masina mai mare (5-ar, 7-ar)....nu te lasa descurajat de ceea ce citesti aici si nici nu lua in nume de rau pararile contra, fiecare are gusturile lui si imaginea lui asupra look-ului unui bmw.

 

Multa bafta si ai grija de masina ta...

 

P.S.: Arata mai bine cu jentile astea "drepte" :)

Link to comment
Share on other sites

eu asa am cumparat masina.. doar ca am zgariat bara si am facut 2 galme in capota.. ca nu am prins bine vascocuplaju.. se da un alb baza.. fond de alb. pe urma se da perla asta incolora..si pe urma lac.. pe mine ma costat 20mil pe urma sa vopsesc 4 piese.. capota. aripa stanga. bara si prag dreapta.. ca aveau niste zgarieturi etc..

 

deci e f scumpa cika..se gaseste gata facuta mixt.. la standox dar nu ii stiu codu.. stiu ca e ceva de genu bleu perle basislack sau ceva d genu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.