Jump to content

B-14-BYE Fostul NIZ SUpercar COncept


B-14-BYE

Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

d unde si pana unde ideea ca imi fac eu clone ? sa inteleg ca este imposibil ca unui om sa ii placa masina mea.. si cand zice cineva ca ii place ziceti ca e o clona :)) ce lume rea!

masina nu se vinde! a fost doar o incercare sa vad si eu cum ar sta piata.. si mi-am dat seama.. mi s-au dat exemple de masini la 4000euro stock! care mai costa 300euro taxa neinmastriculate.. pe langa 7000euro a mea.inmatriculata si modificata.. urata cum ziceti voi dar cu foarta multa investitie in ea. numai softul de la Obd fiind 250euro sau traseul borla pro xs 600e.. dar na suntem in romania si asa ceva nu este cotat..nu mai vorbsc de jante. culoare distantiere originale. alte frane si body kit

Link to comment
Share on other sites

nu mai vorbsc de jante. culoare distantiere originale. alte frane si body kit

 

 

din pacate nici in Gemania nu iti scoti investitile astea.... :)

 

acuma eu stiu una, daca unu om se apuca sa modifice o masina ,cu multi bani, inseamna ca o va pastra ,nu o va vinde , deoarece sigur nu isi va mai scoate decat putin peste una stock sau cat una stock in stare impecabila.....

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

d unde si pana unde ideea ca imi fac eu clone ? sa inteleg ca este imposibil ca unui om sa ii placa masina mea.. si cand zice cineva ca ii place ziceti ca e o clona :)) ce lume rea!

 

Este foarte putin probabil sa te vada cineva pe strada si apoi sa-si faca un cont pe bmwclub ca sa ti-o laude.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a intrat in procesul de turbare <_< + interior in recondtionare.. fetze de usi modificate cu fibra etc.. o s amai pun poze dupa terminarea lucrarii.. + DIscuri fatza noi ca eu le aveam ovale si nu stiam dc imi tremura volanu grav cand franam..

Pompa d servodirectie NOua.. 10mil fix.. dupa ce am schimbat 3 pompe la second hand...

si turbina va veni jos.. in locul compresorului de AC totul cumparat dupa Srz.ro

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

turbina este cea mai mare care o poate aduce srz.. mihai spanachi.. made in usa.. fara westgate..

550euro doar turbina... 200euro intercooleru. 150euro blow of valve HSk 150euro Westgate.. tzevile si traseele mi le face un prieten.. softu rabanne si posibil sa imi fac si admisie. la DGH dar or sa se mai stranga bani..

Link to comment
Share on other sites

ptr Ciupanezu, frate esti prea galanton! Daca aveai nevoie de confirmarea faptului ca nu mi-am facut user pe acest forum in mod special ca sa "ii laud" masina lui BYE, iata ca o ai. Coincidenta a fost ca a fost primul meu post a fost la acest topic, dar nimic mai mult. Mi-am facut user pe acest forum pentru ca am un Bmw nimc mai mult. Prea multe supozitii pentru un lucru atat de simplu.

 

Toate cele bune,

Edited by AndR3SSITO
Link to comment
Share on other sites

turbina este cea mai mare care o poate aduce srz.. mihai spanachi.. made in usa.. fara westgate..

550euro doar turbina... 200euro intercooleru. 150euro blow of valve HSk 150euro Westgate.. tzevile si traseele mi le face un prieten.. softu rabanne si posibil sa imi fac si admisie. la DGH dar or sa se mai stranga bani..

 

crezi ca o sa sari de 300cp ?

super interesant sa faci poze pls si ne tii si pe noi la curent <_<

chiar is curios

Link to comment
Share on other sites

eu un 300cp.. 320cp as vrea...<_< nu ma arunc la mai mult pt ca or sa inceapa alte probleme.. si asa tre sa schimb ambreiajul acum.. pun o cutie ZF.. si tre sa schimb si blocantul.. ca asta al meu l-am terminat odata cand am rupt o planetara si am venit cu ea acasa doar intro planetara.. acum cateodata e blocant.. cateodata nu...
Link to comment
Share on other sites

ptr Ciupanezu, frate esti prea galanton! Daca aveai nevoie de confirmarea faptului ca nu mi-am facut user pe acest forum in mod special ca sa "ii laud" masina lui BYE, iata ca o ai. Coincidenta a fost ca a fost primul meu post a fost la acest topic, dar nimic mai mult. Mi-am facut user pe acest forum pentru ca am un Bmw nimc mai mult. Prea multe supozitii pentru un lucru atat de simplu.

 

Toate cele bune,

 

ªi ai gãsit topicul lui printre atât de multe topicuri din purã Întâmplare.

Am ĂŽnĂželes.

Ămi cer scuze! <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
globu ala e tare rau

 

 

am vazut in multe masini smechere unu(ultima oara intr-un cls)...apropo ,unde gasesc si eu unul <_<

 

in plus se si portriveste masini, care va deveni o masina de show...asta cred ca se si vrea sa fie

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca e acelasi lucru dar am luat din Constanta de la Carrefour un J&B ..si avea bonus un glob identic... <_<

 

 

Tre sa ajung in carrefour ...neaparat ... :bashwall:

 

Da, şi eu am văzut ĂŽn mai multe maşini şmechere.

Sunt invidios.

 

 

pei ai si de ce sa fi invidios...omu e in pas cu moda...a vazut ca se poarta si si-a pus si el unu...probabil el isi considera masina smechera...ar fi cazul sa iti faci si tu rost de unul ,ramai in urma ,ti-ai pus repede chinezisme de oglinzi ,imitatie M...de au toate daciile :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Sunteti fantastici ...

Pana mea .. omul are o pasiune .. isi modeleaza masina asha cum vrea el ... si .. gustibus and coloribus non disputandum .. nu?

Cate masini de pe forumul asta sunt modificate asha cum e asta?

Va spun eu ... foarte putine...

Pana mea ... din cate am inteles de la un prieten... majoritatea "va dati" in tractorase de 2 litri... si mergeti "la consum" prin Bucuresti ..

 

Nu mai zic nimic ca nu vreau sa dau nastere la polemici...

Omule! BRAVO! Sincer!

O fi sau nu o fi frumoasa .. important e ca iti place tie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.