Jump to content

INTREBARI, SFATURI bmw din germania


raulbzr

Recommended Posts

mersi mult de link DUBY acuma ca e 2600 ca e 2700 asta e ...:) nu e mare diferenta ...doar nu o cumpar pt 2-3 zile :) probabil o voi conduce 2-3 ani daca nu mai bine .... si e din 95 deci taxa e destul de mica :) sper numai sa fie euro 2 ce miai aratat u...sa nu fie euro 1 :) ca atunci sare taxa mult
Link to comment
Share on other sites

masina din link arata impecabil ... asta e tot ce iti poti da seama din poze . Chestia nasoala e ca nu se stie ce gasesti acolo

Chriss eu cand mi-am luat masina nu erau decat 2,3 318i pe autovit ... asa ca n-am putut sa imi fac o parere.M-am axat strict pe mobile :)

Link to comment
Share on other sites

Acum m-am gandit mai bine si mi-am dat seama ca inainte sa-mi iau masina nici n-am cautat bmw pe autovit. Eu cautam de o luna golf 4 1.6. Si uite-asa, intr-o zi, prin autovit, cu ochii dupa golf, mi-a iesit in fata un bmw :) In aceeasi zi era la mine in parcare :) Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

masina din link arata impecabil ... asta e tot ce iti poti da seama din poze . Chestia nasoala e ca nu se stie ce gasesti acolo

Chriss eu cand mi-am luat masina nu erau decat 2,3 318i pe autovit ... asa ca n-am putut sa imi fac o parere.M-am axat strict pe mobile :)

 

Adevarat. Am fost sa-mi iau ambele masini din Germania si nimic din ce am gasit pe net nu s-a materializat in realitate. Te sfatuiesc sa iti faci o lista lunga si sa-ti alegi o zona in asa fel incat sa nu te plimbi de la Hamburg la Munchen pentru o singura masina. Si cu cat mai mult posibil evita Berlinul. E groaznic la capitolul masini SH. Plin de turcaletzi dornici sa te traga in tzeapa. Eu mi-am luat 525-ul din zona Frankfurt si 318-le din Hamburg. Is zonele in care am gasit cele mai multe optiuni. Insa nu-ti spun ca am vazut cel putin 10 masini care aratau "best" pe net si cand am ajuns acolo mi-am pus mainile in cap. Pe net din pacate nu se vede ce e sub capota!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am un prieten care si-a luat BMW 316 i din Germania. Prima inmatriculare dec. '95, dublu climatronic, jante 16 vara, jante 15 iarna, trapa el, geamuri el+oglinzi, etc. stare tehnica si optica IMPECABILA, culoare alb alpin. Pret : 850 E - UN SINGUR PROPRIETAR, 121.000 km cu carte service. L-a cumparat prin intermediul unei prietene de-a mea stabilita in Germania. Am condus masina, este ok, la banii astia nu poti sa-ti doresti mai mult decat atat. Taxa de inmatriculare am inteles ca este in jur de 450 E, iar consumul este foarte mic, undeva intre 7,5-8 l/100km. La 2500-3000 eu zic ca iti gasesti ceva bun. Lasa impresiile altora si gandeste-te strict la ce iti trebuie tie. Si eu te pot sfatui sa-ti cumperi "pisicuta" 325 i, in aceiasi bani, dar o sa-ti consume 10 l si o galeata la 100 km, taxa de mediu imensa,etc. 316i are viteza maxima constructiva 189 km/h, dar te asigur ca baga la ora lejer 200, asa ca nu vor trece multe Logan-uri pe langa tine(daca asta conteaza asa mult pt tine). Parerea mea !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.