Jump to content

fata lu' tata bmw e36 318i


made in china

Recommended Posts

Salut,nu am avut treaba cu partea asta frumoasa a forumului deoarece masina mea a avut calculatorul ars ,si nu am apucat sa o prezint fiind ocupat cu rasfoirea prin sectiunea "probleme tehnice si rezolvari':) acum ca masina mea a prins viata(am schimbat calculatorul) si s-a remediat problema , o prezint pe CICICA:) Edited by mihai_leu320
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ESTE doar o parere sau esti patit, tin sa te anunt ca toate legaturile sunt facute bine si izolate la fel de bine...

 

 

firele alea or sa se topeasca de la caldura de la bec si Doamne fereste ce se poate intampla de acolo.

 

Sincer, eleronul ala nu prea da bine. Se vede ca nu e pt masina ta, toba la fel..

Mai bine ai fi vopsit bandourile..

 

Eleronul este de E46 mai mult ca sigur

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, insa sunt de acord cu Florin...toba ai nu iti ofera nici performanta, nici design...e una din tobele care se vand in Vitan cumva? Eleronul este ok, cred ca e de la E46 nu? Iar cu angel-urile ai grija...mult succes in continuare!
Link to comment
Share on other sites

Sincer, eleronul ala nu prea da bine. Se vede ca nu e pt masina ta, toba la fel..

Mai bine ai fi vopsit bandourile..

 

eleronul este de e46, toba mie imi place ,bandourile le-am colantat cu negru si nu da bine deloc ,probabil trebuie vopsea tot verde, o sa testez:)

 

O intrebare ca tot vad o schimbare, cu ce ai vopsit stopurile, vopseaua e una mai special sau e vopsea obisnuita?

vopseaua o gasesti in comert, e speciala pentru stopuri

Link to comment
Share on other sites

Sincer, eleronul ala nu prea da bine. Se vede ca nu e pt masina ta, toba la fel..

Mai bine ai fi vopsit bandourile..

 

bandourile le-am colantat cu negru si nu da bine deloc ,probabil trebuie vopsea tot verde, o sa testez:)

 

 

Toate vin cu bandourile negre din fabrica, m-as mira sa nu arate bine a ta.. <_<

Link to comment
Share on other sites

Sincer, eleronul ala nu prea da bine. Se vede ca nu e pt masina ta, toba la fel..

Mai bine ai fi vopsit bandourile..

 

bandourile le-am colantat cu negru si nu da bine deloc ,probabil trebuie vopsea tot verde, o sa testez:)

 

 

Toate vin cu bandourile negre din fabrica, m-as mira sa nu arate bine a ta.. <_<

 

Ai perfecta dreptate ...toate vin cu bandourile negre...insa spoilerul (bara) are alta culoare gri inchis sau culoarea caroseriei si se face un constrast cu negrul de la bandouri....spoilerul meu este negru...este vopsit de fostul propietar

Link to comment
Share on other sites

Mda, spoilerul fata nu l-am vazut ca e negru. Cel mia bine vopsesti spoilerele culoarea caroseriei si faci bandourile negre.

Eu zic ca ar arata mult mai bine decat asa sa ai 3 culori pe masina..

 

 

Da ,m-am gandit la asta ,numai ca este o operatiune destul de costisitoare,nu as vrea sa le vopsesc la spray ,ms oricum pt sfaturi

Link to comment
Share on other sites

arata bine , poti sa dai si tu mai multe detalii ? Ce an este masina ? Cati Km are ! Incearca sa faci un efort si schimba bandourile alea . Eu unul cred ca Negre vor arata de 10 ori mai bine decat asa . Raman doar 2 culori pe masina si da mult mai bune ! Bafta !

 

 

Salut,masina este din 1991 printre primele serii de e36 ,are 215k la bord este adusa din germanaia anul trecut ,are un motor m40b18 cu bataie de tacheti, care sper ca va disparea odata cu schimbarea acestora(azi ma duc sa ridic comanda) bandourile am sa le vopsesc luna care vine cand o sa i-au banii...ca luna asta m-a uscat de 600ron tacheti+termostat. bafta si tie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.