Jump to content

E60 "parcat" pe bucati


bogdan_ttt

Recommended Posts

eu am vazut la stiri azi dimineata si ziceau ca era o persoana pe refugiu pe care a lovit-o :)

 

Foarte nasol. :)

 

mie imi cam arata a dauna totala voita...nu de alta dar mai am cunostinte, care la fel "n-au vazut" refugiul :)

 

Nu cred cã avea cineva tupeu sã intre atât de tare În refugiu dacã vroiau s-o facã daunã totalã.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Varianta 2: Ajunge omu cu X5 in intersectie, pe verde (viteza oricum destul de mare, grabit fiind sa treaca pe verde), tontu' cu opel astra nu se uita bine si se baga in fata lui, si uite asa se face accidentul. Si asta din cauza amandoura, pentru ca ala cu X5-ul putea sa nu aiba viteza asa mare pe mazga de ieri, sau putea sa incetineasca la intersectie, iar boul cu astra putea sa caste ochii mai bine.

 

Eu m-am saturat de dinastia care nu se uita, am si evitat o data unul si mi-am busit masina, si acum nu franez decat in ultimul moment, ba mai mult daca am loc sa-l ocolesc in siguranta, intai indrept masina spre el. Ce-i asta, trec pe rosu cu toate harburile si merg la plimbare. Daca tot trec pe rosu, sa-si miste c... in viteza

Link to comment
Share on other sites

Am vazut foarte multe masini avariate la viata mea...

 

Insa ca asta, nu am vazut nici una !

130 ? Cred ca cel putin 160 avea....s-a blocat acul vitezometrului ?

Cum naiba sa sara rotile cu tot cu amotizoare ? Uite asa s-au dus ~20.000 euro...alcoolul.

 

Bine ca nu a fost vreun pieton in calea lui, nu cred ca supravietuia unui impact...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut foarte multe masini avariate la viata mea...

ne-ai zis-o!!!!

 

Ce chestie...din '94 ani tatal meu are firma de depanare....el se ocupa de partea Brasov-Fagaras, cu accidentele. In medie, sunt cam 2 accidente pe noapte, si tot cam 2 ziua...

De fiecare data cand pot, ma duc cu el...si de multe ori pot... :)

 

Asta vroiams a zic si eu, oricum andrei in ultimul timp esti acid in replyuri, ti-a acordat prietenia vreo fata?

 

Daca nu stii nu vorbi...cat despre partea cu fata...banuiesc ca se vrea a fi o gluma...mda, probabil...insa una foarte proasta si fara pic de umor..

 

 

130 ? Cred ca cel putin 160 avea....s-a blocat acul vitezometrului ?

Cum naiba sa sara rotile cu tot cu amotizoare ? Uite asa s-au dus ~20.000 euro...alcoolul.

160? cred ca glumesti....nici 130 nu cred ca avea....cel mult 88-90 la momentul impactului...

 

Am vazut masini care la 130 km\h au intrat in capete de poduri, si nu le-au sarit rotile...

De aceea mi-am spus parerea referitoare la viteza, in postul de mai sus...

Conteaza mult ce lovesti...inaltimea obstacolului..

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

Cred ca avea peste 100 Km/h , distanta care a parcurso pe refugiu mai mult taras spune multe despre viteza pe care a avuto in timpul impactului . Berbec sau cocalar cred ca nu asta conteaza ci faptul ca 80 % din cauza producerii acestui accident i se datoreaza , nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca erau persoane in preajma :) .

 

Legat de faptul ca sa rupt complet punea fata la o astfel de masina lasa loc de interpretari , ori masina e prevazuta ca intr-un astfel de caz sa se intample asa ceva si sa nu afecteze sasiul si cockpit-ul ori sunt probleme de fabricatie care le-au trecut cu vederea si acum incearca sa gaseasca o scuza .

Link to comment
Share on other sites

Legat de faptul ca sa rupt complet punea fata la o astfel de masina lasa loc de interpretari , ori masina e prevazuta ca intr-un astfel de caz sa se intample asa ceva si sa nu afecteze sasiul si cockpit-ul ori sunt probleme de fabricatie care le-au trecut cu vederea si acum incearca sa gaseasca o scuza .

 

Nu cred că putem vorbi de probleme de fabricaţie.

O maşină nu este construită să reziste la un astfel de impact.

Cel mai mult contează că habitaclul nu a fost afectat.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

mie imi cam arata a dauna totala voita...nu de alta dar mai am cunostinte, care la fel "n-au vazut" refugiul :)

 

nu conteaza ca au fost betoci? daca o facea pt. dauna totala atunci de ce a mai luat si alti prieteni cu el?

eu cred ca pur si simplu n-au mai vazut pe unde merg de beti ce erau :)

Link to comment
Share on other sites

Nu era nimeni pe refugiu . Aia a fost vrajeala . Masina nu avea casco iar soferul care era la volan in timpul accidentului nu va patii nimic ........

 

Masina avea 160-170 , a apucat sa ciupeasca un pic frana si acul s-a blocat la 125km/h......nu stiu cu exactitate viteza care o avea la momentul impactului.....dar totusi a sarit aprox 1m in aer peste o bordura de 35-40cm si s-a oprit la 20m dupa impact.....viteza avea cu siguranta mai mare de 100-120......la 70-80 nu cred sincer ca plonja peste refugiu de 40cm pe o distanta de 20m......

Link to comment
Share on other sites

Asta e d-aia din ciclul "Cat poti fi de idiot"...

De cum am scos masina din parcare am simtit cum se aluneca si mi-a fost clar ca trebuie lasata foarte moale masina... Insa altii "ie" mai grei de cap... Mai era pe Bd. Timisoara unu cu un X5 pizdit rau care probabil voia sa-si umezeasca pitzipoanca din dreapta si pan la urma a reusit sa-si inmoaie masina...cand treceam tocmai il saltau pe platforma. Problema nu e ca-si fac ei praf masinile, ci ca impartim cu ei acelasi asfalt si aceeasi planeta, in general...

 

ca bine zici :)

Link to comment
Share on other sites

Acelaşi tip de oameni au şi E39 sau E34, asta nu ĂŽnseamnă că noi suntem cocalari. ;)

 

@aleartsv: Sa stii ca mor de invidie! In fiecare noapte stau si ma uit pe dupa perdea la X5-ul parcat la bloc la mine si ma masturbez de admiratie, dupa care adorm tarziu in noapte plangand cu capu-n perna ca nu pot avea si eu unu...

 

:) :) :) :) Hahahahahaha

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.