Jump to content

Problema trepte aeroterma.


ady

Recommended Posts

Salut! Poate sa-mi spuna si mie cineva din ce cauza nu functioneaza treptele 1,2,3 la aeroterma de la incalzire?.. :blink: ..E posibil sa fie arse rezistentele serie din blokul de clima ?...si unde se afla amplasate...?

67815[/snapback]

 

ce masina ai??

Link to comment
Share on other sites

se afla in dreapta pedalei de acceleratie,putin mai sus,cam pe unde se termina moketa.are o mufa cu 4 fire,resistenta propriu zisa aflandu-se in gurile pe unde trage aeroterma aer. e destul de incomod sa o scoti de acolo.daca nu ai dublu clima am eu o rezistenta buna pt tine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut! Poate sa-mi spuna si mie cineva din ce cauza nu functioneaza treptele 1,2,3 la aeroterma de la incalzire?.. :blink: ..E posibil sa fie arse rezistentele serie din blokul de clima ?...si unde se afla amplasate...?

67815[/snapback]

 

 

salut,vezi ca sub aeroterma exista o siuranta (rezistor)care va trebui sa-l verifici......este singura cauza care duce la simtomele astea(treapta a 4 este legata pe direct,din cauza asta iti merge)

Link to comment
Share on other sites

off-topic: Salut tuturor si imi pare bine ca exista acest forum si ca am aceasta placere de a schimba idei cu alti proprietari de BMW.

on-topic:ady eu nu vre-au sa te speri dar este un pic mai complicat decat pare cu regulatorul de trepte de la aeroterma.am si eu aceasi problema ca si tine.vezi ca e sub torpedou,dai capacul jos si e in stanga.e bagat in aeroterma pt a fi racit.

daca ai modelul negru scurt si mai patrat o sa iti fie ff greu sa il gasesti.de aprope 1 luna il caut.daca ai modelul lung,mai dreptungiular este mai usor de gasit si costa in jur de 2-2.5 mil.

numa bine

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.