Jump to content

Optionale


cipus

Care-i cea mai necesara ?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Care sunt cele mai necesare optionale pe un seria 3 ? Care sunt folositoare si nu trebuie sa lipseasca ?

67826[/snapback]

Evident o problema subiectiva. La mine, chestii fara de care nu as lua-o:

- clima automata (folositor)

- volan sport multifunctional (probabil moft)

- xenon eventual bixenon (folositor)

- sunet HK (moft sau folositor, dupa urechile fiecaruia)

- scaune sport (probabil moft)

 

Nu o sa lesin daca nu are semnale albe, piele sau navi. De gustibus :blink:

Edited by mchis
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: ce semnatura tare, gen CV ! :blink:

 

Clima automata, comenzi pe volan, macar cd player sau magazie de cd-uri, computer de bord, cotiera, scaune sport, jante aliaj minim 17'. Si semnalele albe sunt oblogatorii, nu suport galbenul ala.

Link to comment
Share on other sites

OT : sunt mai multe modele la seria 3 (e 46), in functie de dotari si optionale ? (ex : la VW GOlf sunt trendline, comfortline, sportline). Daca da ce contine fiecare ??

end OT

 

multumesc anticipat

67843[/snapback]

In general nu prea au "pachete". Mai sunt cate odata si pe ici pe colo, dar nu e politica de firma ca la VW si in general variaza de la tara la tara etc (vezi "executive", sau prin Franta au ceva pachete).

 

Daca te uiti pe mobile.de mai bine vezi optionalele in detaliu, si incearca sa si contactezi vanzatorul (mail, tel) ca sa confirmi.

 

Later edit: si la motoare mai mari, anumite optionale devin standard - vezi jante aliaj, dimensiuni pneuri etc.

Edited by mchis
Link to comment
Share on other sites

Da. E usor de verificat oricum, nu?

 

12. Semnatura. Este permisa doar o semnatura care contine un rand de text si maxim o imagine cu inaltimea maxima de 40 pixeli si o latime rezonabila si nu mai mult de 10 kB. Orice semnatura care nu respecta acest regulament va fi stearsa fara preaviz. Semnatura nu a fost creeata pentru a va exprima unele nemultumiri si orice semnatura care are un continut instigator sau jignitor va fi stearsa si automat va atrage asupra voastra masuri administrative.
Link to comment
Share on other sites

Trebuie modificat regulamentul in urmatorul sens:

 

12. Semnatura. Este permisa doar o semnatura care contine un rand de text si/sau maxim o imagine cu inaltimea maxima de 40 pixeli si o latime rezonabila si nu mai mult de 10 kB. Imaginea poate fi inlocuita cu al doilea rand de text. Orice semnatura care nu respecta acest regulament va fi stearsa fara preaviz. Semnatura nu a fost creeata pentru a va exprima unele nemultumiri si orice semnatura care are un continut instigator sau jignitor va fi stearsa si automat va atrage asupra voastra masuri administrative.
Link to comment
Share on other sites

ok... nu sunt standard

 

ma gandeam ca, avand in vedere ca ai ales sa cumperi un e46, te-ai uitat totusi inante pe strada la unele-altele... deci era imposibil sa nu vezi ca sunt destul de putine e46 cu angel eyes.... de unde si concluzia. :blink:

Edited by agricultoru
Link to comment
Share on other sites

ok... nu sunt standard

 

ma gandeam ca, avand in vedere ca ai ales sa cumperi un e46, te-ai uitat totusi inante pe strada la unele-altele... deci era imposibil sa nu vezi ca sunt destul de putine e46 cu angel eyes.... de unde si concluzia. :blink:

67855[/snapback]

 

si tu ai dreptate. Ideea e ca de abia acum 3 zile m-am hotarat sa iau seria 3 (pana acum vroiam Golf 5 sportline, dar ma ajungea vro 25000 ceea ce mi s-a parut mult pentru un Golf) si am trimis actele de leasing la timisoara unde mi-a comandat o masina din DE. So nu am apucat sa ma uit pe strada dupa BMW...

merci pt. raspuns

 

ps: 1. cum e cotiera ? (are compartiment interior ? e refrigerata? contine si guri de ventilatie pentru spate ?)

2. ce e mai bine : cutie manuala cu 5 sau 6 viteze ? (care sunt avantajele si dezavantajele ?)

Link to comment
Share on other sites

este si harman kardon stock pe seria 3 ? (daca da ce cuprinde ?)

67863[/snapback]

Da de unde! E "high end" ca sa zicem, adica maximum; unii spun ca nu-i suficient, mie-mi place. Nu stiu cate boxe are (stiam da am uitat), are subwoofer (micut dar duce) si se aude super-decent (sunt fan hifi, dar urasc sa-mi transform portbagajul/masina cu butoaie de subwoofer sau mai stiu eu ce).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.