Jump to content

Racord flexibil E46 D


Recommended Posts

Eu va recomand sa va luati dupa PM/urile celor care l/au schimbat de cel putin un an si nu au avut probleme in acest timp....

corect...arata-l pe ala cu degetu si la el ma duc sa-l intreb...:)

 

 

deci ....cine a schimbat de un an si nu are probleme sa-mi dea si mie un PM pls!!!

Link to comment
Share on other sites

Eu va recomand sa va luati dupa PM/urile celor care l/au schimbat de cel putin un an si nu au avut probleme in acest timp....

corect...arata-l pe ala cu degetu si la el ma duc sa-l intreb...:)

 

 

deci ....cine a schimbat de un an si nu are probleme sa-mi dea si mie un PM pls!!!

 

 

Eu ti/am trimis adineauri datele de contact :)

Link to comment
Share on other sites

Eu va recomand sa va luati dupa PM/urile celor care l/au schimbat de cel putin un an si nu au avut probleme in acest timp....

corect...arata-l pe ala cu degetu si la el ma duc sa-l intreb...:)

 

 

deci ....cine a schimbat de un an si nu are probleme sa-mi dea si mie un PM pls!!!

 

 

Eu ti/am trimis adineauri datele de contact :)

ms ms

Link to comment
Share on other sites

Eu va recomand sa va luati dupa PM/urile celor care l/au schimbat de cel putin un an si nu au avut probleme in acest timp....

corect...arata-l pe ala cu degetu si la el ma duc sa-l intreb...:)

 

 

deci ....cine a schimbat de un an si nu are probleme sa-mi dea si mie un PM pls!!!

 

 

Eu ti/am trimis adineauri datele de contact :)

ms ms

 

Cu placere. Ofera si garantie, dar nu mai retin cat.... Or sa/ti verifice si suportii de motor, de obicei de acolo vine problema cu racordul. Eu am mers pe mana lui OserX si nu am dat gres. La reprezentanta, tracordul vine cu tot cu catalizator si nu avea rost....

Link to comment
Share on other sites

...i-am dat PM ca sa nu se considere reclama....n-am nici o legatura cu firma respectiva, am gasit pe net la vremea respectiva(cam prin primavara, anul asta), am fost la ei mi-a placut cum au lucrat, pretul, calitatea si am mai recomandat si la alti prieteni si toti au fost multumiti...la un moment dat a mai fost pusa in discutie trema asta cu racordul si am spus si atunci la fel...astia sunt undeva in Stefanesti
Link to comment
Share on other sites

...i-am dat PM ca sa nu se considere reclama....n-am nici o legatura cu firma respectiva, am gasit pe net la vremea respectiva(cam prin primavara, anul asta), am fost la ei mi-a placut cum au lucrat, pretul, calitatea si am mai recomandat si la alti prieteni si toti au fost multumiti...la un moment dat a mai fost pusa in discutie trema asta cu racordul si am spus si atunci la fel...astia sunt undeva in Stefanesti

Multumesc mult prietene!Maine am sa merg la Pilot Auto...si am sa revin cu noutati

Link to comment
Share on other sites

Cu placere. Ofera si garantie, dar nu mai retin cat.... Or sa/ti verifice si suportii de motor, de obicei de acolo vine problema cu racordul. Eu am mers pe mana lui OserX si nu am dat gres. La reprezentanta, tracordul vine cu tot cu catalizator si nu avea rost....

 

Da, foarte important sa se uite si la tampoane. Eu am schimbat la unii racordul si peste cateva mii de km s-a rupt un tampon, daca nu era deja rupt, si mi-a rupt din nou racordul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cred ca am si eu aceeasi problema la un 320D, pt ca imi vibreaza in zona pasagerului dreapta fata. Nu prea ma pricep dar cred ca nu poate sa fie de la altceva. As vrea si eu sa stiu un service din Bucuresti unde sa rezolv problema, iefitin si bun daca se poate, daca nu macar sa faca treaba buna, deci astept si eu pm de la cine s-a mai confruntat cu pb asta. Racordul de la cine il pot comanda si cam ce pret are. Mersi
Link to comment
Share on other sites

Da am cautat pe net, nu sunt genul care sa fac topicuri aiurea, dupa cum se vede si aici am cautat un topic asemanator cu problema mea, doar ca pe net nu gasesc nici o adresa de service doar componente tuning si alte nebunii, deci daca nu e prea mare deranjul astept un pm cu adresa si eventual un pret pt racord si manopera. Mersi inca o data
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Alta problema am acum, nu gasesc racord flexibil pe dimensiunea celui actual, am fost si la service si la mai multe magazine, deci daca stie cineva ce dimensiune stanrdad are racordul flexibil pt un 320 D '99 spuneti-mi si mie, banuiesc ca al meu a mai fost schimbat si nu mai are dimensiunea care trebuie. Mersi
Link to comment
Share on other sites

Alta problema am acum, nu gasesc racord flexibil pe dimensiunea celui actual, am fost si la service si la mai multe magazine, deci daca stie cineva ce dimensiune stanrdad are racordul flexibil pt un 320 D '99 spuneti-mi si mie, banuiesc ca al meu a mai fost schimbat si nu mai are dimensiunea care trebuie. Mersi

 

Du-te linistit la Pilot, de ei iti spunea si Nony sa ii cauti pe net.

Link to comment
Share on other sites

Sa imi explice cineva. Sunt doua variante. Ori schimb originalul si ala vine cu catalizator. Si costa. Ori sudezi o teava.

Care-i diferenta de pret?

 

Catalizatorul costĂŁ vreo 50-60 de milioane, cel puĂžin aÂşa costĂŁ la 525d.

 

Nu ai de ce sĂŁ iei un catalizator nou, mai bine cumperi doar racordurile flexibile pe producĂŁtor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Va salut! unde ma pot duce si eu pt racord flexibil ? va multumesc

Salutare!Vezi ca e un coleg pe aici care se ocupa de esapamente...ZN TAVY se cheama si-l gasesti pe la mica publicitate servicii diverse...si e un tip serios

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.