Jump to content

sfaturi achizitie


wildgeo

Recommended Posts

doresc sa achizitionez un seria 3 ce imi recomandati ...la motorizare ma refer si anume ...din ani 90 in coace ...

eu am deja un seria 5 si nu stiu nimic de seria 3 ....va rog dati-mi un sfat ...in raport performante consum ...fiabilitate ...

doresc exprimarea celor ce au asa ceva ....

Link to comment
Share on other sites

Deci daca pui intrebarea asta, se schimba si sfaturile:

 

ia un TDS. :blink:

69191[/snapback]

 

mai ...pai dupa cum am zis mai sus ..eu am deja un seria 5 si anume un 520i din 87 si actualul consuma in orasi in jur de 15 % asa ca ...din acest motiv doresc un seria 3 pt ca am auzit ca, consumul e in jur de 10 % daca nu ma insel ...

insa vreau sa stiu ce motorizare ...BENZINA

Link to comment
Share on other sites

poti sa iei un 318is, de 143 de cai, care trage si destul de bine si consuma cam 11 in oras. cam de cati bani vrei sa fie?

69254[/snapback]

eu vreau sa iau ceva la 3000 euro dar sa nu fie inscrisa sa fie cu numere valabile ...si sa aibe actele in regula ...

credeti ca pot gasi ceva

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Salut la toata lumea si bine v-am gasit!

Cautand BMW-uri am dat de voi si ma bucur sa ma alatur acestui forum.

Si eu sunt in cautarea unui BMW si cred ca o "pisicuta" ar fi si alegerea mea.

Nu am mai avut pana acum alt BMW, dar este masina pe care mi-o doresc de cand eram pustan.

Conduc una bucata Cielo, dar vreau sa trec la fortza majora si de aceea am zis ca BMW ar fi alegerea corecta.

Am si eu catreva intrebari legate de aceasta masina.

1. Un E36 care are la bord 180.000 - 220.000 de km cat ma mai duce oare pana sa-l bag in reparatii si cum trage la varsta si km lui?

2. As dori unul pe benzina... dar care este consumul la un 320 sa zicem?

3. Stiu ca de la anul se pot aduce in tara masini mai vechi de 8 ani sau care au Euro1. Asta inseamna oare ca la anul vor mai creste preturile la BMW?

4. Nu cumva se vor putea inmatricula doar cele care intra in tara in 2007 si nu cele care au intrat pana atunci?

5. De la noi se poate sa iau tzeapa cu o "pisicutza" la vreo 3000 de euro?

 

Cam atat deocamdata! Multumesc si sper sa discutam cat mai multe!

Bafta!!! :)

Link to comment
Share on other sites

poti sa iei un 318is, de 143 de cai, care trage si destul de bine si consuma cam 11 in oras. cam de cati bani vrei sa fie?

69254[/snapback]

si eu ma mai uit la preturi si un E36.. nul gasesti la 3000 de euro.. unul bun zc..

sunt lovite la 3000 de euro :)

probabil ca ai gasi ceva la 3000 de euro, dar din 91...

la 4500 de euro gasesti din 94 de ex un 320i (14% - 10% consum din cat am inteles) arata un pic mai frumos..

si nu stiu. zic numa, cred ca e un pic de diferenta intre cel din 91 si cel din 94 (sa ma scoata cineva din ceata daca stie :)) diferentele fiind la interior, confort etc...

cam atat am avut de spus :)

 

noroc :blink:

Link to comment
Share on other sites

si eu ma mai uit la preturi si un E36.. nul gasesti la 3000 de euro.. unul bun zc..

sunt lovite la 3000 de euro  :)

probabil ca ai gasi ceva la 3000 de euro, dar din 91...

la 4500 de euro gasesti din 94 de ex un 320i (14% - 10% consum din cat am inteles) arata un pic mai frumos..

si nu stiu. zic numa, cred ca e un pic de diferenta intre cel din 91 si cel din 94 (sa ma scoata cineva din ceata daca stie :)) diferentele fiind la interior, confort etc...

cam atat am avut de spus  :)

 

noroc :)

69705[/snapback]

Interiorul e la fel la toate pisicile ca si spatiul, deci confort la fel,ca vorbim de aceeasi caroserie. Daca vrei piele, a/c, computer de bord, e altceva, dar le gasesti cam la fiecare an de productie, depinde cate optiuni vrei pe ea, asa crescand si pretul :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.