Jump to content

Martor aprins in bord!


supras_clan

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-a disperat becul asta!

Omule...de ce nu verifici senzorul ala? Nu intelegi ca daca a apucat sa fie atins in momentul in care placutele vechi erau uzate atunci nu mai ai scapare decat sa-l inlocuiesti? Sau poate e vreun fir rupt la fel cum a fost si cazul de mai devreme sau poate pur si simplu e senzorul defect. Nu-i clar ca totul vine de la senzor dindata ce spui ca placutele sunt in stare buna? Nu-i vina producatorului daca tu nu-l inlocuiesti! Daca tot spui ca ai multi prieteni cu BMW-uri(cu probleme) cauta si tu la unul care nu are probleme cu senzorul si pune-l la tine...e treaba ce dureaza 10 minute(20 daca nu nimeresti senzorul defect din prima). Si daca se stinge becul, atunci barabim barabum....nu?!

 

 

Mda....am verificat senzorii sa nu fie rupti,am verificat mufele,le-am curatat,singura solutie este sa-l inlocuiesc.Multumesc mult pentru sfaturi.

Edited by supras_clan
Link to comment
Share on other sites

Senzorii nu sunt OK. Daca te uiti atent o sa observi ca atunci cand ii mufezi...nu o sa faca contact acei doi pini !!!

Eu a trebuit sa tai putin din mufa...pana au ajuns sa faca contact. Toti ''expertii'' imi spuneau lucruri traznite <_<)

In timisoara la Promotor mi-au aratat 4 senzori de e46. Toti diferiti la partea de mufa !!! Am luat la intamplare 2 si...

 

Din tester resetezi eroarea, nu si cauza. Sau eventual ''ascunzi'' evidentele :)

Link to comment
Share on other sites

M-a disperat becul asta!

Omule...de ce nu verifici senzorul ala? Nu intelegi ca daca a apucat sa fie atins in momentul in care placutele vechi erau uzate atunci nu mai ai scapare decat sa-l inlocuiesti? Sau poate e vreun fir rupt la fel cum a fost si cazul de mai devreme sau poate pur si simplu e senzorul defect. Nu-i clar ca totul vine de la senzor dindata ce spui ca placutele sunt in stare buna? Nu-i vina producatorului daca tu nu-l inlocuiesti! Daca tot spui ca ai multi prieteni cu BMW-uri(cu probleme) cauta si tu la unul care nu are probleme cu senzorul si pune-l la tine...e treaba ce dureaza 10 minute(20 daca nu nimeresti senzorul defect din prima). Si daca se stinge becul, atunci barabim barabum....nu?!

 

 

Mda....am verificat senzorii sa nu fie rupti,am verificat mufele,le-am curatat,singura solutie este sa-l inlocuiesc.Multumesc mult pentru sfaturi.

 

Verifica mai intai cu un senzor de la un prieten...cel mai bine! Ca sa fii sigur ca e senzorul si nu e mufa la care se conecteaza senzorul...am vazut cazuri in care cine a montat senzorul a impins tare mufa senzorului la mufa de pe masina si a desprins un fir. Incearca si faza spunsa de Jacobs...exista sansa ca senzorul sa fie facut aiurea. Desi eu m-am uitat la 3 seturi de cate 2 senzori luate de la BMW si aratau identic, fara niciun defect de fabricatie...depinde insa unde sunt facuti! Am vazut si eu un senzor la un E46 mai vechiutz care avea plasticul de pe mufa deformat...se era abia inlocuit. A fost insa cumparat de la un magazin de piese auto general. Nu spun acuma ca e musai sa fie de la reprezentanta BMW dar asigura-te ca le cumperi de la un magazin ce aduce piese de calitate si nu facute "la buget"! Spor acolo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tare chestia cu contactu' pus. Deja imi faceam griji; s-a aprins martorul ieri, din cauza vitezei neadaptata la teren accidentat (prin fata magazinului Unirea, Bucuresti). Am tinut contactul pus cam 20 de secunde si s-a stins.

 

Multumesc BMW Club! <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.