Jump to content

Priviti aceasta cheie de e36 320i


Recommended Posts

Salut,am desfacut cheia de la e36,cheia de la masina,vreau sa stiu daca in interior ar mai trebui sa aiba si alt dispozitiv ca sa se deschida masina din ea de la distanta ,deci dupa cum vedeti,poza e cam neclara dar in ea am gasit un bec mic ,acel dispozitiv oval de metal si bateria care este terminata si normal butonul ei cu un arc,o sa ai cumpar alta baterie dar spuneti-mi in afara de accesorile astea mai trebuia sa aibe ceva ca sa se deschida de la distanta masina?ca asa iau baterie dar doar ca sa se aprinda becul si sa al folosesc ca o mini lanterna:),astept niste pareri,va salut.

post-550-1231351126_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti,ok,deci asta e inseamna ca este doar asa de luminat,dar sa va spun chestia naibi,un amic care are si el e36 a desfacut cheia si au cazut toate alea de de acolo arculetul,tot,e pana sa le pun in ordinea care trebuia va spun ca ma plictisisem,pe cuvant,ca tot le puneam si nu dadea,bun...am probat becul la o baterie normala nu merge, e ars,acum va intreb nu stiu daca bec exact ca ala ca forma mai gasesc, alt bec merge cumva acolo tot de 1.5v,din acela de bricheta merge?led din acela,sau eu stiu...dati-mi o ideie ceva macar sa o fac sa lumineze ca de desfacut masina.....de la 5 metri distanta...:).
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti,ok,deci asta e inseamna ca este doar asa de luminat,dar sa va spun chestia naibi,un amic care are si el e36 a desfacut cheia si au cazut toate alea de de acolo arculetul,tot,e pana sa le pun in ordinea care trebuia va spun ca ma plictisisem,pe cuvant,ca tot le puneam si nu dadea,bun...am probat becul la o baterie normala nu merge, e ars,acum va intreb nu stiu daca bec exact ca ala ca forma mai gasesc, alt bec merge cumva acolo tot de 1.5v,din acela de bricheta merge?led din acela,sau eu stiu...dati-mi o ideie ceva macar sa o fac sa lumineze ca de desfacut masina.....de la 5 metri distanta...:).

nu merge de la bricheta, am incercat io :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt. informatii am fost astazi la niste magazine de baterii,aveau de toate bateriile mi-au spus ca bateriile astea de la cheia mea sunt foarte rare o sa aduca a zis cred ca e si becul ars,oricum pt. o simpla lumina nu mai are rost,poate pana la urma o sa ai iau sa fie treaba facuta pana la capat,oricum multumesc pt. informatie,salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut Alexe,nu nu am drum in partea aia,eu mai mult in partea asta spre Bucuresti am drumuri ca am rudele acolo,ati multumesc oricum,dar sa sti ca am cautat o baterie din aia pe la 4-5 magazine de baterii si mi-a spus ca e foarte rara,o sa aduca dar sa vad unde mai incerc,l-am intrebat pe unu de la un magazin din asta de baterii daca se poate pune o alta baterie de acelasi diametru dar alta forma si mi-a spus sa incerc dar sper sa gasesc una identica cu aia, asa ar fi de preferat.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.