Jump to content

E36 325i coupe individual


No-X-Cape

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@jee - ma faci sa rosesc, mc de aprecieri dar pana la stadiul de "tipla" mai e mult, cel putin din perspectiva mea

 

si una peste alta hai sa va pun ceva poze de azi cu masina mea si alor cativa prieteni de-ai mei :

 

4 E36 coupe - 1. Eu (325i), 2. M3 3.2L (estoril blue), urmatoarele 2 sunt 1.8is-uri ...sper sa va placa !

post-22762-1232316672_thumb.jpg

post-22762-1232316684_thumb.jpg

post-22762-1232316695_thumb.jpg

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

@BRANDEX - mc de sfat/parere :) :) ...stiu ca ar da mai bine cu bara de M o sa vina si bara ( e in proiect si schimbarea ei)

 

@florin83 - proprietarului masinii cu farurile crom style i-am zis si noi ca nu prea dau bine pe masina :) :) ...lui ii place si asta e cel mai important, gusturi si gusturi ( bine macar ca e de culoare inchisa )

Link to comment
Share on other sites

parca si M3-ul are tot faruri din alea, dar pe negru... :)

Am avut si eu din alea pe crom dar am scapat repede de ele :)

 

 

Adevarul ca cele dintr-o bucata cu tot cu semnal sunt f urate si nici nu vin bine la linia caroseriei, raman lufturi.

Link to comment
Share on other sites

@alex sabin - mc de aprecieri, nu am de ce sa-i stric linia masinii, tot ce voi face la el e sa-l intretin si mici modificari de finete, sub capota va fi haos :)

 

@BRANDEX - in cazul M3-ului sa sti ca nu prea e cum zici tu...farurile sunt Hella smoked cu xenon si angel ...ca si calitate sunt ff tari si nu ramane nici un luft ...in schimb te aprob si mie imi plac mai mult farurile din 2 bucati, dar ...gusturi si gusturi !

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

@alex sabin - mc de aprecieri, nu am de ce sa-i stric linia masinii, tot ce voi face la el e sa-l intretin si mici modificari de finete, sub capota va fi haos :)

 

@BRANDEX - in cazul M3-ului sa sti ca nu prea e cum zici tu...farurile sunt Hella smoked cu xenon si angel ...ca si calitate sunt ff tari si nu ramane nici un luft ...in schimb te aprob si mie imi plac mai mult farurile din 2 bucati, dar ...gusturi si gusturi !

 

Corect, gusturi si gusturi.

Link to comment
Share on other sites

dane cred ca sti tu ceva dar nu ai fost atent ...mai e una relativ asemantoare dar de departe alta culoare ...e un gagiu din navodari cu masina ! daca esti in CTA da-mi un PM si tragem maine o tura asta ca nu mai fi nevoit sa-i faci poze :)))
Link to comment
Share on other sites

tare de tot pisica. congratulations. dupa parerea mea mai trebuie geamuri total black si full xenon. in rest ... TOT NORMAL. bafta in continuare si sa nu intorci u capul dupa lumea c are o sa intoarca ea capul dupa u (in timp ce conduci <_< ) bafta in continuare
Link to comment
Share on other sites

@the_rifle - multumesc ptr aprecieri si ma bucur ca-ti place

 

@aXel - ma faci sa ma simt mandru cu siguranta mai sunt E36 frumoase in cta ....dar expresia ta ma maguleste mult oricum toti de pe forum vad ca au masini frumoase, referitor la planurile cu masina ti-am zis o asteapta multe surprize pe la sf verii <_<

 

@dinu.negrean - salut colega, pachet M complet nu va primi niciodata ci doar un spoiler fata, oglinzi si poate bandoruri M, multumesc si tie de aprecieri, si tu ai o masina interesanta ti-am lasat un post in thread-ul tau

 

@bogdan wst - geamuri total black nu o sa aibe, legea romana nu aproba asa ceva si nu vreau sa am probleme ..toate modificarile pe care masina le-a primit au aprobare TUV si RAR + de alta vizibilitatea e mai importanta decat folia pe geamurile fata, cat despre XENON va primi curand, pana una alta am nevoie de alte faruri :).... take care de ursul ala e frumos si ar fi pacat de el sa nu-l ti impecabil si mai usor cu burn/drift ca la ce motor ai pe ea necesita multa experienta ! bafta

 

@lord halo - salut, frumoasa masinuta, imi place ca ai refacut multe la ea, chiar se vede investitia, te astept cu un PM ceva poate dam o tura de oras !

Link to comment
Share on other sites

am iesit aseara cu pisicuta lui No-X-Cape ... trage bine motorul , eu am ramas un pic surprins cand turometrul a trecut de 7mii ... si peste ... masina merge excelent , e intretinuta bine , nu-si arata varsta deloc <_< ... eu m-as obisnui mai greu cu ea ... sunt mai comod :) imi place ca masina sa ma corecteze si sa nu ma ia prin surprindere :bashwall: ( thx to DSC , DTC :unsure: ... la e36-le asta trebuie sa fii foarte atent cu ea cand se dezlantuie Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare la baieti. De azi am demarat actele de inscriere a masinii cu urmatoarele etape :

 

1. Dimineata am fost la RAR C-ta si am refacut certificatul de autenticitate

2. Am fost la financiar m-am luat in evidenta cu masina, am platit si amenda ca nu m-am declarat in primelele 30 de zile de cand am introdus masina in tara dar asta e noi sa fim sanatosi

3. Cea mai urata parte e cand tre sa dai banu`, m-am dus frumos cu toate actele de la rar si de la financiar si ce hartoage mai aveam de la masina la Trezorerie., acolo o stimabila d-na imi zambeste larg si-mi zice "aaa nu nu nu mai intai la administratia financiar sa va depuneti dosar pentru aprobare si dupa ce luati aprobarea veniti aici sa va calculam taxa", bunnnn deja destul de iritat de pe drumuri imi iau actele si merg la ad. financiara.

4. La administratia financiara o stare de agitatie si haos de nedescris la birouri full, statea lumea ca la oua pe timpul lui ceasca ..dar nimeni nu stia clar de ce sta, toata lumea stia ca trebuie sa depuna un dosar dar nimeni nu stia ceva concret, dupa nenumarate dosare respinse mi-am format o idee despre ce acte trebuiau depuse (desi scria pe cererea tip ce acte erau necesare la toata lumea mai cerea si alte acte), intr-un final vine si randul meu, ii dau eu pe rand actele se uita pe ele si zice " mda nu e complet nu aveti facutura de vanzare cumparare " ii explic duduii ca am contractul de vanzare cumparare si in original si tradus ...nu si nu ca pe ala nu exista stampila si ca in astfel de situatii trebuie facuta o delcaratie pe propria raspundere la un birou notarial dupa multe discutii cu stimabila m-am lasat la mana mea si m-am dus sa fac acea declaratie, apoi revenind la birou sa depun dosarul.

 

Acum astept 2 zile raspunsul celor de la Ad. Financiara referitor la masina ca sa pot achita taxa de poluare+taxa de talon+taxa de numere si in ultima faza sa depun dosarul la politie pentru a obtine dupa lupte seculare 2 table si o hartie cu care pot circula legal pe mioriticele plai-uri romanesti !

Link to comment
Share on other sites

am iesit aseara cu pisicuta lui No-X-Cape ... trage bine motorul , eu am ramas un pic surprins cand turometrul a trecut de 7mii ... si peste ... masina merge excelent , e intretinuta bine , nu-si arata varsta deloc :) ... eu m-as obisnui mai greu cu ea ... sunt mai comod :bashwall: imi place ca masina sa ma corecteze si sa nu ma ia prin surprindere :unsure: ( thx to DSC , DTC :blink: ... la e36-le asta trebuie sa fii foarte atent cu ea cand se dezlantuie

 

hmm,are vreun cip ceva?din cate tin minte motoarele cu Vanos nu se impaca foarte bine cu turatiile mari si cum zici tu peste 7000.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.