Jump to content

caseta directie


Recommended Posts

scurt si la obiect este vorba despre un e39 din 2002...520D .... pe drum fara denivelari kiar si in curbe merge perfect,dar la trecere peste sina de tramvai sau la cea mai mica groapa clancane al draqu de urat :blink: am fost la cateva service-uri si mi-au spus k este caseta de directie.am vazut pe un forum cineva care recondiotiona casete de directie dar e de afara..si e bataie de cap.intrebarea mea : Este cineva care se ocupa cu asa ceva pe aici ? Sau cunoasteti pe cineva la care ma puteti indruma pt a remedia problema ? :) Edited by mache_rau
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
am vazut pe un forum cineva care recondiotiona casete de directie dar e de afara..si e bataie de cap.

69785[/snapback]

 

Poate m-ai vazut pe mine, dar faptul ca activez in Italia nu da deloc bataie de cap, cu Romania intretin colaborari mai rapide si mai convenabile decat s-ar putea crede. Am si numar de telefon romanesc, vezi Totul pentru servodirectii.

Stiu ca suna a publicitate, rog moderatorii sa-mi stearga postul daca-l considera neconform cu regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Stai nu te arunca sa o schimbi!!!! .....la mine face exact la fel si am primit vreo 7 diagnostice si am ajuns de am schimbat toata directia.....eu unul zic sa faci in felul urmator : ridici masina pe elevator si verifica daca tija de la telescop are joc si eu fac pariu ca are!!!!! ori e din flansa telescop ori e din telescop dar sa vezi daca nu e asa......eu am schimbat bieletele de la caseta , bieletele antiruliu , bucsele de la bratele inferioare si tot degeaba

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Stai nu te arunca sa o schimbi!!!! .....la mine face exact la fel si am primit vreo 7 diagnostice si am ajuns de am schimbat toata directia.....eu unul zic sa faci in felul urmator : ridici masina pe elevator si verifica daca tija de la telescop are joc si eu fac pariu ca are!!!!! ori e din flansa telescop ori e din telescop dar sa vezi daca nu e asa......eu am schimbat bieletele de la caseta , bieletele antiruliu , bucsele de la bratele inferioare si tot degeaba

Bafta

88654[/snapback]

dac nu ai avut ce face, :blink: am glumit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.