Jump to content

5er E60 dupa 1 an ii fac si eu prezentarea


xfil3s

Recommended Posts

  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai fost nemultumit de eagle f1?

 

eu as alege Goodyear Eagle F1 GSD3 95Y in defavoarea lui Michelin Primacy HP 95 W din cauza texturii cauciucului ... in rest pretul mi se pare super ok la amandoua si anume 644 ron fara tva si 681 ron fara tva .

 

astazi pe la pranz iau decizia ... astept si alte pareri care sa ma ajute sa ma decid <_<

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

astazi s-a facut revizia , a primit ulei proaspat nou 5w30 bmw 004 , filtru de ulei , filtru de aer , filtru motorina , microfiltrele , s-au resetat intervalele de service si evident a iesit din nou pe strada <_<

 

toata revizia a fost in jur de 1000 ron cu tot cu piese si cu manopera !

 

 

ps: s-au comandat si gumele de vara Goodyear Eagle F1 GSD3 95Y 245/45R17 4 bucati :) maine sper sa le primesc sa sa o incalt pentru vara :bashwall:

 

revin cu poze dupa ce pun cauciucurile de vara ... si bineinteles ii fac o baie fierbinte :unsure:

Link to comment
Share on other sites

au sosit cauciucurile azi ... cum de cateva zile sunt peste 10grade C le-am si pus pe masina ... am trecut odata cu ora de vara :) la gume de vara

 

cauciucurile sunt excelente , le-am pus pe masina , arata bine si se comporta excelent !

 

pun si cateva poze cu gumele ...

 

 

apoi a primit un dus fierbinte , o ceara calda numai ca s-a inserat si n-am mai apucat sa-i fac poze curata :bashwall: revin cu poze !

 

Nokian-urile WR au trecut la boxa pana la anul <_< s-au comportat excelent si ele !

 

alexandru iti dau pm ...

post-6141-1238695680_thumb.jpg

post-6141-1238695696_thumb.jpg

post-6141-1238695709_thumb.jpg

post-6141-1238695720_thumb.jpg

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

nu cred ... toate se uzeaza rapid .. eu cam in 30-40k km le schimb sau maxim 2 ani ...

 

am un prieten coleg de forum care are pe 2 masini aceste gume si este foarte multumit ... chiar unele sunt pe un m3 si se comporta excelent ...

 

o sa vedem cat tin acum ... sa le tocim noi sanatosi <_<

Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare , am pus gumele noi , totul ok , numai ca mi-a zis cineva ca dupa 2-300km se mai lasa , se ajeaza pe janta si ar trebui reechilibrate ... voi ce spuneti ?

 

 

costine cand iti pui pneuri noi nu e recomandat sa le echilibrezi ..tu sti ceva dar pe jumatate, se incalta jantele si dupa vreo 2 3 sute de km mergi sa echilibrezi rotile

Link to comment
Share on other sites

eu le-am echilibrat cand le-am pus , am resetat counterul si acum dupa vreo 2-300 km o sa trec daca am timp sa le mai dea jos odata sa le verific sa le echilibrez again !

 

in fine , acum eu cred ca sunt ok asa , nu trage stg-dr , nu bate , etc e super ok !

 

mersi !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.