Jump to content

service bun in bucuresti pt E90?


marss

Recommended Posts

stiti careva un service bun sau pe careva ,care se pricepe evident, in bucuresti? nu pentru vreo schimbare de motor ci pentru mizilicuri gen filtre,un schimb de bujii etc.. mie de exemplu acum nu mi se descuie usa din spatele soferului din telecomanda,practic nu se ridica tzamburushu' dar cu manual din interior se poate deschide.. ce mi recomandati ca nu m as duce la bavaria pt toate nimicurile....
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

L-ai trimis şi pe Bara'cuda la Dormag şi i-au stricat farurile de E60 pentru că nu ştiau să le dea jos de pe maşină.

Mulţi s-au plâns că au fost trataţi prost acolo.

La Alex au fost zeci de useri de pe forum şi nimeni nu a fost păcălit şi nimeni nu a plecat cu banii luaţi şi cu problema nerezolvată.

 

Cum să fie mai pricepuţi la Dormag decât la Filaret sau Bavaria?

 

De ce? E mai bine sub nuci? Oooops, este iarna, sunt scuturati :)

Probabil că tu mergi sub nuci pentru reparaţii, eu merg ĂŽntr-un service ĂŽn toată regula.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Sa-mi aduc aminte de carpeala de la masina lu myxage?

 

Exemplu Filaret: E39 trepidatii in volan pe franare, batai in gropi - Brate superioare + brate inferioare - facute praf. I-am luat masina lu fratimio si am fugit cu ea la Dormag, surpriza, era un amortizor curs - schimbat amortizoare rezolvat problema.

 

Exemplu Bavaria: M-am dus cu MINI-ul sa-mi activeze maneta de BC - Mi-au dat masina inapoi, am activat maneta, dar uite si schema asta - trebuie sa mai tragi tu 3 fire ca sa mearga.

 

Sa nu mai zic ca nimeni nu s-a bagat sa-mi schimbe pompa de injectie ca nu stiu si nu au nu stiu ce aparat - cine a schimbat-o? Baietii de la Dormag.

Link to comment
Share on other sites

Cârpeala aia de care spui tu nu are nici o treabă cu realitatea, maşina mergea perfect după reparaţie.

Am mai discutat asta de multe ori.

Dacă tu ĂŽţi pui o piesă sh şi ĂŽţi strici motorul, service-ul care ţi-a recondiţionat motorul ĂŽn trecut nu mai are nici o treabă.

Putem să filosofăm până mâine dar ăla care a cumpărat maşina aia era un neserios, a spus tot felul de neadevăruri.

 

Cum rămâne cu farurile lui Bara?

I-au stricat farurile şi nu l-au despăgubit ĂŽn nici un fel.

Ţi se pare corect?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

De ce? E mai bine sub nuci? Oooops, este iarna, sunt scuturati :)

Probabil cĂŁ tu mergi sub nuci pentru reparaĂžii, eu merg ĂŽntr-un service ĂŽn toatĂŁ regula.

 

Mai, ultima reparatie majora la babuta mea a fost la peste 2500 km de service-ul ala "in toata regula" si sigur nu sub nuci.

 

Era vorba de reparatiile pe genunchi facute sub nuci de fostul angajat al Filaretului. Dar nu mai conteaza, teapa a fost data si topicul inchis! Lumea s-a lamurit!

 

 

 

hai c am pus un topic smecher...ms ciupanezele! ai pm

 

Ti-o faci cu mana ta! :)

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Era vorba de reparatiile pe genunchi facute sub nuci de fostul angajat al Filaretului. Dar nu mai conteaza, teapa a fost data si topicul inchis! Lumea s-a lamurit!

 

PĂŁrerile din auzite nu au nici o valoare.

 

te-a facut Ciupanezi din vorbe pe PM, frate ai E90, nu dacia 1100, banuiesc ca vrei si tu o stampila de la un service in cartea masinii la fiecare revizie?

 

Nu numai la Dormag poĂži pune ÂştampilĂŁ pe cartea service.

 

Eu te-am ĂŽntrebat ceva Âşi tu mi-ai zis cĂŁ ei nu se ocupĂŁ cu tinichigerie.

 

PĂŁi dacĂŁ nu se ocupĂŁ Âşi nu se pricep, de ce s-au mai bĂŁgat?

Iar dacã i-au stricat farul, de ce i-a zis patronul de acolo cã o sã-l sune peste o sãptãmânã sã rezolve ºi dupã a uitat sã-l sune?

Eu zic cĂŁ nu-i normal.

 

Mie n-are nimeni de ce sĂŁ-mi arate obrazul pentru vreo reparaĂžie fĂŁcutĂŁ la acel service despre care tu ai pomenit.

Link to comment
Share on other sites

Asta e mangleală maximă, am văzut şi la ei pe site.

 

Cică "Service auto - Service BMW - Bucuresti" şi ei sunt de fapt un service ca oricare altul.

 

Vor să-i păcălească pe cei care nu citesc atent.

 

Ia uite ce scrie ĂŽn subsolul paginii:

 

* Dormag este un atelier de reparatii auto independent neafiliat BMW. Folosim numele BMW pentru a descrie tipul afacerii pe care o intretinem.

 

ala de a luat masina de la myxage :)

 

Ăla şi-a făcut-o cu mâna lui.

Când mergi ĂŽn alte părţi şi montezi piese sh, responsabilitatea cade pe tine.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Tu dacĂŁ mergi la service Âşi Ăži se recomandĂŁ sĂŁ schimbi o piesĂŁ Âşi tu nu o schimbi cĂŁ nu-Ăži permiĂži / nu vrei, cei de la service trebuie sĂŁ-Ăži schimbe piesa cu forĂža?

 

Tot continuĂŁ basmul ĂŁsta aiurea fĂŁrĂŁ nici un argument.

 

ªi dacã mergi la reprezentanÞã sau oriunde altundeva, nimeni nu-Þi va repara / schimba mai mult decât plãteºti.

 

Degeaba te superi, gândeºte-te cum s-a simÞit Bara când a vãzut cã i-au stricat farurile.

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa iau partea nimanui , dar am fost si eu cu masina la dormag si sunt praf ,

 

m-am dus la ei cu o problema si pt un test , am vrut sa imi testez presiunea benzinei pe circuit , eu mi-au pus-o pe tester ,cand eu le-am explicat clar ca vreau ca testarea sa se faca mecanic !!!! am un zgomot prin spate , ei au zis ca nu stiu de la ce e , si mi-au zis sa scimb piese care erau noi pe masina , si cand le-am zis ca piesele respective sunt noi , au dat-o la intors

Link to comment
Share on other sites

Tu dacă mergi la service şi ţi se recomandă să schimbi o piesă şi tu nu o schimbi că nu-ţi permiţi / nu vrei, cei de la service trebuie să-ţi schimbe piesa cu forţa?

 

Tot continuă basmul ăsta aiurea fără nici un argument.

 

Şi dacă mergi la reprezentanţă sau oriunde altundeva, nimeni nu-ţi va repara / schimba mai mult decât plăteşti.

 

Degeaba te superi, gândeşte-te cum s-a simţit Bara când a văzut că i-au stricat farurile.

 

Bara trebuia sa faca scandal ca-l despagubeau, la orice masina care intra la ei in service i se dechide o fisa. Dar Bara s-a culcat pe o ureche si a lasat-o asa.

 

L.E. nu am de ce sa ma supar, merg de 5-6 ani la ei si nu am avut nicio problema cu ei.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Macar dupa Bavaria si Filaret, Dormagul este cunoscut de oameni ca service specializat pe BMW, asa o stampila pusa sub nuc nu are nicio valoare.

 

Trebuie sa fii foarte masochist ca sa mai duci masina in service la Bavaria sau Filaret. Mai bine o repara un mecanic care stiu ca se pricepe "sub nuc" decat sa o dezmembreze hotii astia de tot.

 

Nu stiu cum se face dar BMW cred ca au cel mai prost service din tara.

Edited by mosmartin
Link to comment
Share on other sites

Bara trebuia sa faca scandal ca-l despagubeau, la orice masina care intra la ei in service i se dechide o fisa. Dar Bara s-a culcat pe o ureche si a lasat-o asa.

 

El s-a purtat civilizat ºi cu bunã credinÞã.

 

DacĂŁ vroia sĂŁ facĂŁ scandal, Âştii foarte bine cĂŁ nu ar fi fost o problemĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Bara trebuia sa faca scandal ca-l despagubeau, la orice masina care intra la ei in service i se dechide o fisa. Dar Bara s-a culcat pe o ureche si a lasat-o asa.

 

El s-a purtat civilizat ºi cu bunã credinÞã.

 

DacĂŁ vroia sĂŁ facĂŁ scandal, Âştii foarte bine cĂŁ nu ar fi fost o problemĂŁ.

 

Pai la noi in tara oriunde, daca nu faci scandal esti luat de prost

Link to comment
Share on other sites

E adevarat ce spune BRANDEX referitor la tara asta.

Subscriu si eu la varianta service-ului lui Alex, desi m-am mutat din Bucuresti si chiar nu am nici un motiv sa-i fac reclama gratuita insa mi s-a parut ff profi si de incredere. Recomand service-ul ala, sunt sanse mult mai mici sa o patesti in vreun fel( si o poti pati in multe feluri...)

Inca odata ii multumesc ciupanezului pentru nr tel!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.