Jump to content

DIY: Lumini picioare


cristivw

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Şi eu le-am montat de 1 an, şi vin foarte bine. :)

Pentru spate la E46 nu ştiu să fie montate din fabrică, cred că nici la E36.

 

salut eu am montata instalatia cu lumini albastre...e mai misto.

ma gandeam sa-mi pun si pe spate...cum fac?

am impresia ca am deja firele in spate sub scaune....sunt niste fire acolo nu stiu de la ce sunt...

e36 coupe 1997

 

Cred cĂŁ acele fire sunt de la senzorul scaunului dreapta.

Edited by SILVIU76
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

MIi-am montat si eu lampile zilele trecute, dar nu am reusit sa leg corect firele, nu functioneaza pe aceeasi pozitie cu cele de plafoniera.

A montat cineva la un e36 pana in 94 sa-mi spuna exact firul de care trebuie legat? Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

mi se pare mai interesant sa se aprinda o data cu aprinderea pozitiei sau a luminilor de intalnire...iar lumina sa nu fie asa puternica, ceva mai difuza...;)

asa vreau sa-mi pun pe e36

Se poate face si asa, numai ca nu stiu cat de util este si pe deasupra noaptea o sa fie deranjanta lumina aia .... zic eu

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Asa era, becul de la mine de la picioare era ars. Am cäutat pe net sä il inlocuiesc si am gäsit ceva f interesant. Pt cine are lumini la picioare din fabricä, cred cä e interesant. Vedeti si voi ce se poate gäsi pe amazon la Dragosel :). Edited by 110kw
Link to comment
Share on other sites

Asa era, becul de la mine de la picioare era ars. Am cäutat pe net sä il inlocuiesc si am gäsit ceva f interesant. Pt cine are lumini la picioare din fabricä, cred cä e interesant. Vedeti si voi ce se poate gäsi pe amazon :).

 

http://www.amazon.de/Philips-129644000KX2-X-treme-Vision-Bright/dp/B003TLNURM/ref=pd_bxgy_auto_text_y

becurile din link-ul tau nu se potrivesc la lampile de la picioare

pt lampile de la picioare ai nevoie de ceva in genul http://www.amazon.de/Philips-128584000KX1-X-treme-Vision-LED-Soffitte/dp/B003TLNURW/ref=pd_sim_auto_1/277-2828632-5873853

Link to comment
Share on other sites

becurile din link-ul tau nu se potrivesc la lampile de la picioare

pt lampile de la picioare ai nevoie de ceva in genul http://www.amazon.de/Philips-128584000KX1-X-treme-Vision-LED-Soffitte/dp/B003TLNURW/ref=pd_sim_auto_1/277-2828632-5873853

 

Ai dreptate :) .. m-am luat cu altele si am crezut cä e setul de douä pt acelasi bec. Acum dau comanda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.