Jump to content

mi se subtureaza motorul


Recommended Posts

off topic : din cate vad pe forum, foarte multe persoane cu E46 care au probleme,, tind sa cred ca pe generatie ce trece sunt din ce in ce mai putin fiabile...

 

tot offtopic: pai atunci vezi aici:

http://forum.computergames.ro/1-jocuri-pc/...masini-etc.html

Astea n-au probleme...

Aici sunt oameni care incearca sa-si intretina si sa-si repare masinile singuri...Participa si ajuta daca poti ca de statistici se ocupa altii

Link to comment
Share on other sites

off topic : din cate vad pe forum, foarte multe persoane cu E46 care au probleme,, tind sa cred ca pe generatie ce trece sunt din ce in ce mai putin fiabile...

 

tot offtopic: pai atunci vezi aici:

http://forum.computergames.ro/1-jocuri-pc/...masini-etc.html

Astea n-au probleme...

Aici sunt oameni care incearca sa-si intretina si sa-si repare masinile singuri...Participa si ajuta daca poti ca de statistici se ocupa altii

Esti un rau !

stai linistit ca am si eu un E36, si ca orice masina se mai si strica... si mi-o repar singur,, poate ca am curaj sa-mi bag mainile intr-o masina mai mult decat tine... si orice sfat de DIY intre noi pasionatii oricum e binevenit ... aaa...sau te-ai simtit jignit ca ai E46 ? asta e statistica - mai putin fiabile ca E36

numai bine

Link to comment
Share on other sites

off topic : din cate vad pe forum, foarte multe persoane cu E46 care au probleme,, tind sa cred ca pe generatie ce trece sunt din ce in ce mai putin fiabile...

 

tot offtopic: pai atunci vezi aici:

http://forum.computergames.ro/1-jocuri-pc/...masini-etc.html

Astea n-au probleme...

Aici sunt oameni care incearca sa-si intretina si sa-si repare masinile singuri...Participa si ajuta daca poti ca de statistici se ocupa altii

Esti un rau !

stai linistit ca am si eu un E36, si ca orice masina se mai si strica... si mi-o repar singur,, poate ca am curaj sa-mi bag mainile intr-o masina mai mult decat tine... si orice sfat de DIY intre noi pasionatii oricum e binevenit ... aaa...sau te-ai simtit jignit ca ai E46 ? asta e statistica - mai putin fiabile ca E36

numai bine

 

A-ti baga mainile e una si a repara e alta, sau ....Parerea mea este ca trebuie sa fi mai retinut in afirmatii, chiar si cu privire la E46...Nimeni de aici nu se simte inferior ca are E46...

Link to comment
Share on other sites

Personal, e46 mi se pare cea mai reusita caroserie pe care a putut-o face vreodata bmw. Din punct de vedere al aerodinamicii, designului, tinutei de drum, "deprecierea aspectului" in timp. La aproximativ 10 ani de la lansare, e46 mi se pare inca una din cele mai frumoase masini de pe sosea. Mecanica in mare e cam aceeasi ca la antemergatorii sai, insa electronica difera putin (in sensul ca e ceva mai electronizata <_< ), de aici si problemele care in 80% din cazuri daca ai sa citesti diverse topicuri tin de electronica, senzori, etc. Statistica aia nu stiu daca e chiar asa, insa e normal sa fie mai multe posturi cu probleme legate de e46 din moment ce cred ca sunt de cel putin de doua ori mai multe e46 in tara la ora actuala decat e36. Sa fim seriosi, poate chiar triplu numarului lui e36. De aici si numarul mare de posturi. A zice din asta ca e mai putin fiabila e46 e o idiotenie.

 

Sper sa nu imi pun in cap posesorii de e36, in general admir orice bmw (care arata bine si e intretinut) pe strada cand vad, insa (repet iar ca e o parere PERSONALA) bmw cred ca a facut un pas mare in fata cu trecerea la e46 de la e36. Este mai frumoasa, mai supla, mai agresiva, si hai sa o recunoastem cu totii ca la scurt timp dupa ce au lansat modelul e46 mai toti baleam pe strada cand le vedeam si visam la una sa o avem candva. Ca o continuare, e90 mi se pare aiurea, coupe-ul e foarte fain dar varianta in 4 usi nu-mi place deloc.

Link to comment
Share on other sites

eu am avut cam de toate..de la "rechin" la actualul e46 si z3 (care de fapt inca lucrez ;la el fiindca l-am luat intr-o stare jalnica dar care acum sincer mi-e drag sa stau in/langa el...am bagat o groaza in el dar se va vedea....) Am avut si ursuleti si e36 cu trei tipuri de motorizare. Le-am ingrijit fiindca erau masiinile mele, le vad pe unele inca pe strada in conditii aproape asemanatoare, si sincer nu fac diferenta intre ele. BMW este unul si iti ofera satisfactii incomparabile...asta e tot ce conteaza
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.