Jump to content

Problema geamuri electrice coupe e36


Recommended Posts

Dragi colegi de forum am si eu o problema cu geamul usi din dreapta, masina e36 coupe, nu coboara atunci cand deschid usa sau nu coboara atat cat trebuie, ca si efect secundar atunci cand inchizi usa trebuie sa o tragi/trantesti putin mai tare, iar unii nu prea au simtul "putinului mai tare'. Care ar fi problema si rezolvarea, s-a mai intalnit cineva cu asa ceva ? Am cautat prin alte posturi, dar nu am gasit un raspuns la problema. Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

nu am probleme cu lumina, cand deschid se aprinde lumina cand inchid se stinge valabil pt ambele usi

daca las geamul jos si il dau iar sus cand e deschisa usa revine pana la nivelul care trebuie cand se deschide usa, dar cand deschid usa fara sa las geamul jos acesta nu coboara sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic.

Link to comment
Share on other sites

am gasit intrerupatorul respectiv si e functionabil, adica, cand apas pe el ca atunci cand se inchide usa acesta geamul are tendinta sa se ridice, cum ar trebui daca ar functiona, dar cum el este ridicat deja numai are unde sa urce. daca apas putin geamul cand e usa deschisa coboara exact cat trebui daca ar functiona normal. sa inteleg ca este stricat sistemul ce ridica geamul, sa fi sarit oare un dinte si sa fi ramas pe pozitia de usa inchisa ?
Link to comment
Share on other sites

Radule,al tau este coupe banuiesc,zici de senzorul ala cand trantesti usa neavand rama se ridica 1 cm cand o inchizi si cand o deschizi coboara,la mine merg......dar nu am inteles sincer niciodata de ce le-a complicat constructorii asa pt ca ala e un senzor se poate defecta nu se mai inchide geamul intra apa pe acolo,am vazut si alte coupeuri ,alte marci nu aveau sistemul asta,mi se parea mai practic dar deh....
Link to comment
Share on other sites

Eu inca nu am pb cu geamurile... dar dintotdeauna m-am intrebat cat de fiabile sunt :)

 

Banuiesc ca au ales solutia asta pt ca nu e rama la geam, si astfel se preseaza mai bine chederul...

Din punctul meu de vedere inginerul neamt nu face nimic inutil, sau de fitze. Dar poate era turc inginerul <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pe stalpul masinii ai balama sa zic asa in kre intra incuietoarea usii!! mi se pare k se numeste striker ala park...(sper sa nu ma insel <_< )

chestia aia este din metal inbracat in plastic...dak plasticul din mijloc(cel rotund) e prea uzat nu o sa`ti mai mearga geamul de la usa!

incearca sa`i schimbi pozitia.are 2 imbusuri!

eu am patit la fel.i`am tot schimbat pozitia si cand mergea cand nu.am fost am cumparat alta piesa noua si sa rezolvat ptoblema!

dak este din alta cauza...nush ce sa`ti zic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.