Jump to content

Cu ce ne ajuta pe noi oglinzile incalzite...


roco123

Recommended Posts

Cristi.MD se pare ca esti cam arogant... nu ma sa-ti raspund pt ca am mai citit si alte topicuri unde te comporti cam la fel... din pacate!

 

stiu ft bine care este diferenta dintre oglinzi electrice si oglinzi incalzite, dar se pare ca altii confundau termenii sau nu se exprimau corect...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sunt oglnzi incalzite in mai multe moduri ? ca acuma am invatat ca sunt oglinzi incalzite electric, dar ce moduri de incalzire a oglinzii mai sunt ?

 

Mai sunt si "oglinzi incalzite manual", adica o tii in palma si se incalzeste. :)

 

 

Sa traiesti CRBL!

 

Cristi, unii spuneau "oglinzi electrice" la alea care se incalzesc, iar altii le spuneau asa la alea care se regleaza electric. Ice man a vrut sa inlature confuziile :bashwall:

 

Exact asta am vrut sa fac. Sa inlatur confuziile! <_<

Edited by Ice_man
Link to comment
Share on other sites

Hai ca am incercat sa trag din toate partile si tot n-am reusit s-o scot. N-am fortat ca n-am vrut sa o sparg. Ma gandesc sa verific totusi sigurantele intai.

 

daca ai tras din toate partile, ar fi trebuit sa vezi miste fire care intra in 2 papuci aflati prinsi pe spatele oglinzii ( de vad cum te uiti de sus)

nu cauta rezistenta ca nu au, si nici relee , eu am cautat la a mea de am inebunit ca am crezut ca s-a impushkat, apoi mi-a venit ideea sa masor si am ramas uimit cand am vazut ca are curent pe fire, dar sunt intrerupte oglinzile.

Omule, tu nu intelegi ca se poate sa NU aibe masina din fabrica incalzire in oglinzi. Atunci degeaba cauta dupa fire ca sticlele de la oglinzi NU au traseul acela pentru incalzire... sunt pur si simplu oglinzi....nu au papuci, loc pentru intrat papuci, etc.

 

Poate ca ai drepate rocco123 eu unul numai discut legat de tema asta, pana la urma nu stim ce are omul pe masina.

 

Sa auzim numai de bine.

Link to comment
Share on other sites

Am reusit acum sa scot oglinda. N-am niciun fir, asta e.

 

Dar am o intrebare: pe fata oglinzii este o dunga, la 2cm de marginea laterala. Cred ca este ceva pentru unghi larg, sau cam asa. Intrebarea este, unde ar trebui sa fie aceasta dunga? Spre exterior, sau spre masina? Oglinda de pe stanga este montata astfel incat dunga sa fie spre exterior, dar la oglinda de pe dreapta dunga este spre masina. Deci cred ca una din ele e montata gresit. Cum ar trebui? Am observat ca prin zona aia mica delimitata de dunga se vede mai ingust. Deci ingusteaza imaginea.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.