Jump to content

pot avea incredere in caseta de directie reparata


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
se gaseste de cumparat semeringurile separat ? stie careva? ca vreau sa incerc sa repar una ..

Da 50ron kit semeringuri

 

cum ziceau si colegii ... daca a fost reparata bine n-ai probleme.Oricum o sa iti dai seama daca e ceva dubios

mi se pare dubios faptu ca este prea sensibila directia parca nu se intareste volanu cum trebuie la viteza si este foarte sensibila cum misc putin de volan imediat si masina adica este prea sensibila la directie mai bine spus! asa sunt toate E46???

este primul E46 si nu imi dau seama. totusi este mult prea sensibila.

Link to comment
Share on other sites

nici din gresala...!!! mai ales la viteze mari.

nu inteleg ce ai vrut sa spui! <_<

 

 

directia e f precisa la E46 ...simti un joc in volan ? .la viteza ai senzatie de tramlining adica parca esti intr-un tramvai ? ..senzatia ca trebuie sa corectezi din volan ca sa nu iesi in decor? ..ce jante si anvelope ai /? dimensiuni ma refer !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

nici din gresala...!!! mai ales la viteze mari.

nu inteleg ce ai vrut sa spui! <_<

 

 

directia e f precisa la E46 ...simti un joc in volan ? .la viteza ai senzatie de tramlining adica parca esti intr-un tramvai ? ..senzatia ca trebuie sa corectezi din volan ca sa nu iesi in decor? ..ce jante si anvelope ai /? dimensiuni ma refer !

exact, ai dreptate asa se manifesta.

jante sunt de 17

caucicuri: pe fata 215/45/17 pe spate:235/45/17

Link to comment
Share on other sites

exact, ai dreptate asa se manifesta.

jante sunt de 17

caucicuri: pe fata 215/45/17 pe spate:235/45/17

 

efectul de tramlining poate aparea la dimensiunea aia doar daca sunt uzate gumele ...Am avut si eu 215/17 pe fata si era perfect insa gumele erau ca noi ....Deci conteaza f mult marca si gradul de uzura ...daca ai cum sa faci o proba cu niste jante de 16 pe fata ar fi perfect ...Ai sa constati ca dispare f mult din acest efect ! ..

Link to comment
Share on other sites

exact, ai dreptate asa se manifesta.

jante sunt de 17

caucicuri: pe fata 215/45/17 pe spate:235/45/17

 

efectul de tramlining poate aparea la dimensiunea aia doar daca sunt uzate gumele ...Am avut si eu 215/17 pe fata si era perfect insa gumele erau ca noi ....Deci conteaza f mult marca si gradul de uzura ...daca ai cum sa faci o proba cu niste jante de 16 pe fata ar fi perfect ...Ai sa constati ca dispare f mult din acest efect ! ..

sper sa ma obisnuiesc cat mai repede cu ea, am senzatia ca o pierd mereu, daca soseau este denivelata cu ar fi urme de tir ca pe centura este si mai rau!

multumesc myxage, sper sa ma obisnuiesc cat mai repede!

Link to comment
Share on other sites

sper sa ma obisnuiesc cat mai repede cu ea, am senzatia ca o pierd mereu, daca soseau este denivelata cu ar fi urme de tir ca pe centura este si mai rau!

multumesc myxage, sper sa ma obisnuiesc cat mai repede!

 

verifica starea gumelor pe fata, daca au uzura peste 50 % asta e motivul pt care ai tramlining ..Deci singura solutie ar fi sa le schimbi ....E f neplacut si chiar periculos sa mergi asa la viteze mari ! Practic jonglezi din volan miscarea si poate exista un moment in care nu poti compensa ..cum ai zis si tu corelat cu drum denivelat , prost !

Link to comment
Share on other sites

verifica starea gumelor pe fata, daca au uzura peste 50 % asta e motivul pt care ai tramlining ..Deci singura solutie ar fi sa le schimbi ....E f neplacut si chiar periculos sa mergi asa la viteze mari ! Practic jonglezi din volan miscarea si poate exista un moment in care nu poti compensa ..cum ai zis si tu corelat cu drum denivelat , prost !

sunt bune le-am cumparat acum 5zile nu noi,am luat sh sunt cam 70%bune.

este chiar neplacuta acea senzatie si in acelasi timp periculos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.