Jump to content

diferente intre 318d si 320d motoare de 1995cc amandoua


fili

Recommended Posts

318d e destul de puturos si o sa regreti ca nu e 320d

 

asta e o diferenta care conteaza si o sa te macine tot restul vietii <_<

 

 

cu o resoftare sau mai exact remapare a hartilor se poate transforma in 320d ...insa tot nu va fi ca originalul...

 

 

cu o resoftare se va ajunge safe de la 116cp la 145cp iar cuplu de la 280nm la 330nm...e o diferenta deci vei iesi mai bien ca 320d

 

 

numai ca parearea mea...e sa alegi un 320d...si fara chestii fund esoftari, masian roginala asa cum e ea..cum au conceputo cu cap BMW...nu se va compara niciodata cu or esoftare sau chestii de genu..

Link to comment
Share on other sites

cu o resoftare se va ajunge safe de la 116cp la 145cp iar cuplu de la 280nm la 330nm...e o diferenta deci vei iesi mai bien ca 320d

 

 

de ce mai bine decat un 320d ?!

 

320d are 150cai si 330nm stock....cu remapare il duci in 192 cai si 420nm... <_<

Link to comment
Share on other sites

POIUYT,poate nu a fost atent de la inceput si crede ca e vorba de 320 de 136 cai ...

 

 

ba din contra my friend....tu nu ai fost atent ..uite ce zice stimabilul...

 

ce diferente sunt intre aceste doua modele 318d si 320d amandoua cu motoarele d 1995cc .. orice diferente intre ele tot ce stiti :)

 

 

bine inafara d 150cp vs 116cp si cuplu lor <_<

Link to comment
Share on other sites

eu am un 320 din 2004 de 126 cp <_< un model foarte rar si nimeni nu crede ....

 

 

Ce sa iti zic , nu mi-as lua asa un model...aia e o masina stricata din soft...

 

pe cataloage de piese sau unde vrei tu sa mai cauti , nu apare decat cu 150cai...deci a ta e chici... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

cu o resoftare se va ajunge safe de la 116cp la 145cp iar cuplu de la 280nm la 330nm...e o diferenta deci vei iesi mai bien ca 320d

 

 

de ce mai bine decat un 320d ?!

 

320d are 150cai si 330nm stock....cu remapare il duci in 192 cai si 420nm... <_<

 

POIUYT nu m-am referit la tine ca nu ai fost atent ci la colegu de mai sus care a zis ca la 145 cai e mai bine ca 320d . El probabil a crezut ca e modelul cu 136 si d'aia a zis ca e mai bun asta de 145 cai .

Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu topicul asta si as avea si eu ceva de zis

eu am un 318 d 2003 cu motor de 1995 cmc

l-am ĂŽntrebat pe mecanicul meu care-i diferenta intre motorul meu si cel ede pe 320 d cu cilindreea aceeasi de 1995 cmc si 150 cai, și dacĂŁ-i vreo problemĂŁ ĂŽn cazul ĂŽn care vreau sĂŁ-mi pun un chip de putere

mi-a zis ca diferĂŁ aliajul de metal din care-s facute pistoanele : la 320 d este un aliaj mai puternic pentru a rezista la forte mai mari

 

oricum, in altĂŁ ordine de idei am condus si un 320 d de 150 cai

merge mai bine intr-adevar (turometrul urcĂŁ mai greu ca la mine ĂŽn timp ce viteza ĂŽi mai mare)

nu cred ĂŽnsĂŁ cĂŁ ĂŽn România meritĂŁ cei 34 de cai ĂŽn plus diferența de preț

Link to comment
Share on other sites

Stiu cativa pe forum si ati vazut si voi...DORITORI de chiptuning sau resoftare sau alte modalitati de crestere a puterii la motor. De ce ? De ce sa cumperi 318d, care pentru mine este precum un 320D 150Cp dar...made in china <_<

Este diferenta la SH intre ele, dar mai bine iau 320D 150 Cp decat 318 si mai bag 3000 euro in el si tot nu este ca un 320D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.