Jump to content

sonda lamda=senzor oxigen


nap605

Recommended Posts

cu ce am gresit?????????????????????????

ms nu stiam si am intrebat este ceva iesit din comun?

 

 

nu este iesit din comun dar de unde sa stie lumea ca ai intrebat daca nu ai pus "?". se credea ca ai facut o afirmatie.

nu stiu cum e la tine dar la mine sunt 2 sonde lambda : una de reglare (inainte de catalizator) si una care este de fapt senzorul (dupa catalizator).unele modele au 4 sonde.uite-te pe realoem.com

Link to comment
Share on other sites

ce e aia sonda lamda...?! :)

 

prietene fa misto in alta parte si cu cine vrei tu, sau ai postat asa sa-ti mai creasca numarul de posturi.

 

 

asa prietene...si tu de ce ai postat..?! <_< ca sa iti creasca numaru de posturi ?!?

 

ontopic

 

http://www.youtube.com/watch?v=vdn4Dk5PSwc

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

ce e aia sonda lamda...?! :)

 

prietene fa misto in alta parte si cu cine vrei tu, sau ai postat asa sa-ti mai creasca numarul de posturi.

 

 

asa prietene...si tu de ce ai postat..?! <_< ca sa iti creasca numaru de posturi ?!?

 

ontopic

 

http://www.youtube.com/watch?v=vdn4Dk5PSwc

 

bai baietasule nu ai cu cine sa te certi?

cauta-ti unul de varsta ta sa te certi.daca imi iesea primul f..... puteam sa-ti fi tatic.

Link to comment
Share on other sites

ce e aia sonda lamda...?! :)

 

prietene fa misto in alta parte si cu cine vrei tu, sau ai postat asa sa-ti mai creasca numarul de posturi.

 

 

asa prietene...si tu de ce ai postat..?! <_< ca sa iti creasca numaru de posturi ?!?

 

ontopic

 

http://www.youtube.com/watch?v=vdn4Dk5PSwc

 

bai baietasule nu ai cu cine sa te certi?

cauta-ti unul de varsta ta sa te certi.daca imi iesea primul f..... puteam sa-ti fi tatic.

 

si hai sa-ti spun: sonda lambda = senzor de oxigen si dupa cum am scris la M43TU sunt 2

pune mana pe carte si lasa google sau youtube

Link to comment
Share on other sites

puteam sa-ti fi tatic.

 

 

asa ,si ?!?

 

te-a afectat rau vremea lu Ceasca?! e democratie ,iar pustii numai sunt cum erau pe vremea ta ...

oi fi si tu frun terminator p-aici.. ai grija ca nu ai nimerit forumul potrivit daca ai freo 50 de ani (cat are tata) ,media pe forum este 21-34...a da,sunt un pusti insurat, so , putem sa vorbim de la egal la egal oricand chiar si in materie de copii... :bashwall:

 

I-a auzi, nu e cazul sa sari asa, o fi decat freo greseala de tastare :) .

 

 

sti cum e cand dau si gastele din aripi,te umpli de praf... :unsure:

 

ba oameni buni calmativa am scris eu gresit

 

 

my bad, era un soi de gluma, insa...a iesit cu supararea unora ,care se vad "avocati apararii" aici,fara a avea drept de moderator ,sa zicem... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

puteam sa-ti fi tatic.

 

 

asa ,si ?!?

 

te-a afectat rau vremea lu Ceasca?! e democratie ,iar pustii numai sunt cum erau pe vremea ta ...

oi fi si tu frun terminator p-aici.. ai grija ca nu ai nimerit forumul potrivit daca ai freo 50 de ani (cat are tata) ,media pe forum este 21-34...a da,sunt un pusti insurat, so , putem sa vorbim de la egal la egal oricand chiar si in materie de copii... :bashwall:

 

I-a auzi, nu e cazul sa sari asa, o fi decat freo greseala de tastare :) .

 

 

sti cum e cand dau si gastele din aripi,te umpli de praf... :unsure:

 

ba oameni buni calmativa am scris eu gresit

 

 

 

 

my bad, era un soi de gluma, insa...a iesit cu supararea unora ,care se vad "avocati apararii" aici,fara a avea drept de moderator ,sa zicem... <_<

 

 

bai baiatule vezi-ti lungul nasului ca nu am inceput eu cu mistoul.nu te cunosc nu ma cunosti.eu nu am mii de posturi tocmai pentru faptul ca nu postez de dragul de a posta.daca nu stiu ceva mai bine tac sau ma documentez inainte de a posta .

tu traiesti de pe urma celor care au facut ceva pe vremea lui "ceasca".nu cred ca ai facut tu atat de multe in viata incat sa-i judeci pe cei care au trait inaintea ta.

si mai e o vorba " eu ca tine am fost tu ..................."

a si inca ceva trebuie sa pui "v" in loc de "f" la anumite cuvinte.cel putin asa e in gramatica limbii romane.

eu nu m-am suparat, ci am incercat sa-i spun lui nap605 ce nu se intelegea din postul lui dar te-ai bagat ca musca-n ..... calului.

macar daca debitai ceva inteligent.

p.s.nu am nici o treba cu cei mai tineri ca mine dar nu sa ma iei tu la misto ca esti tu miezul

Link to comment
Share on other sites

p.s.nu am nici o treba cu cei mai tineri ca mine dar nu sa ma iei tu la misto ca esti tu miezul

 

Gogule, la revedere...din ce am vazut eu , tu te-ai bagat in...calului , cu mine , nu eu cu tine...

 

on topic...

e36 320i M50 1991

 

are o sonda lambda,nu doua...inainte de catalizator

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=18&fg=10

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.