Jump to content

Recomandari DYNO


SPW

Recommended Posts

te poti duce la autotest in targ la vitan ..foarte profesionali si iti explica toate graficele ;)am fost de 2 ori la ei pana acum ..100% multumit ..iti zice si ce probleme ai la motor ,daca nu isi dezvolta toti caii masina si din ce cauza ....iti recomnad ...15 sute este test la motor ..25 sute tes toatal la masina ..vopsea ..calc ..motor .....da o fuga si vezi <_<
Link to comment
Share on other sites

De ce supuneti bijuteriile voastre unor "traume" atat de mari cum sunt testele "dyno"? ma refer daca mergeti la unul adevarat, nu la standuri de masurat ... sa nu mai spun ce ! daca nu supar cu intrebarea : s-au adus modificari majore puterii masinii (montare kompresor, turbo, etc.), si vrei sa vezi exact la ce putere s-a ajuns ? sau vesnica intrebare care ne roade pe toti : "cati cai au mai ramas vii (raportat la cei declarati de fabricant) ?" nu sunt un mare cunoscator in domeniu dar am mai studiat problema, si discut destul de des si cu persoane care stiu mult mai bine ca mine ce implica un astfel de test, pe care personal nu vi-l recomand, sau cel putin nu va sfatuiesc sa il faceti prea des ! daca vreti putem dezvolta subiectul putin, dar cel mai sigur pe caz concret ! ce ? si de ce ? si cat ? si cum ... !?
Link to comment
Share on other sites

eu locuiesc langa master tuner... imi spal masina des la spalatoria lor si tot timpul cat stau acolo se fac teste pe la dyno

in fata au ventilator si in spate au ....un furtun pt noxe....

in service vad tot felul de masini exotice.... si masini modificate ...destul de serios de care nu am auzit nimic ..cel puntin eu

Link to comment
Share on other sites

vreau sa vad la cati CP se duce acum. in 3 sapt o sa vina un turbo mai mare, admisie si posibil radiator intercooler mai mare, filtru de aer sport si galerie schimbata, vreau sa mai duc inca 60-70 cp in plus

 

q NSL_Doru da-mi si mie mai multe detalii despre consecintele acestui lucru sau explica putin situatia

Edited by SPW
Link to comment
Share on other sites

vreau sa vad la cati CP se duce acum. in 3 sapt o sa vina un turbo mai mare, admisie si posibil radiator intercooler mai mare, filtru de aer sport si galerie schimbata, vreau sa mai duc inca 60-70 cp in plus

 

q NSL_Doru da-mi si mie mai multe detalii despre consecintele acestui lucru sau explica putin situatia

 

Salut ! Inteleg ca vrei doar masurare a puterii (adica linear), nu va fi vorba de masurare pe stagii. Electronica nu va suporta update, este doar o varianta de soft care nu are nevoie de logare si programare involved. In cazul acesta daca motorul este ok, atunci nu prea se prezinta nici un pericol. Gandeste-te ca se masoara puterea linear, deci cam in 10 secunde este gata. Nu de multe ori masina suporta din partea noatra "traume" mai mari chiar si in trafic. Daca este vorba de mai mult ... Multa bafta cu modificarile ! Poate ne arati si noua pe parcurs !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eu locuiesc langa master tuner... imi spal masina des la spalatoria lor si tot timpul cat stau acolo se fac teste pe la dyno

in fata au ventilator si in spate au ....un furtun pt noxe....

in service vad tot felul de masini exotice.... si masini modificate ...destul de serios de care nu am auzit nimic ..cel puntin eu

 

Si eu stau langa Master Tuner....nu va duceti la ei.....mi-au iesit 160 cp pe masina....fara nici o explicatie plauzibila....

 

O sa pun si graficele comparativ - Master Tuner cu Autovit...sa vedeti cum dispar ca prin minune caii...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.