Jump to content

in seara asta logan fara roti in iancului


io's

Recommended Posts

pe la 23:30 zarva mare pe sensul de mers dinspre ferdinand spre iancului, mai exact chiar in dreptul refugiului de tramvai din pta iancului era un logan cu baia de ulei pe asfalt si sifonat bine de tot in dr fata ca urmare a coliziunii cu refugiul, roata din stg fata cu tot cu jamba si bascula statea "la loc de cinste" in coltul refugiului

 

politia, smurdul si pompierii erau la fata locului, nu cred ca pasagerul(ii) sa fii fost grav, poate grav speriati

 

 

offf.. ploaia asta

 

aaa... si atinsese si 1 sau 2 masini parcate pe partea dreapta a carosabilului

 

era prea multa aglomeratie si prea mult intuneric sa scot tel sa trag poze, mai si ploua destul de bine

Link to comment
Share on other sites

pe la 23:30 zarva mare pe sensul de mers dinspre ferdinand spre iancului, mai exact chiar in dreptul refugiului de tramvai din pta iancului era un logan cu baia de ulei pe asfalt si sifonat bine de tot in dr fata ca urmare a coliziunii cu refugiul, roata din stg fata cu tot cu jamba si bascula statea "la loc de cinste" in coltul refugiului

 

politia, smurdul si pompierii erau la fata locului, nu cred ca pasagerul(ii) sa fii fost grav, poate grav speriati

 

 

offf.. ploaia asta

 

aaa... si atinsese si 1 sau 2 masini parcate pe partea dreapta a carosabilului

 

era prea multa aglomeratie si prea mult intuneric sa scot tel sa trag poze, mai si ploua destul de bine

 

 

Nu off ploaia .. ci offfffff Loganu meu .... of abs piua ..... of inconstienta mea... sunt multi factori .. oricum aiurea

Link to comment
Share on other sites

acum am venit si eu de la politie !

pe la tineretului , unu care vroia sa traverseze soseaua nu mi-a acordat prioritate , si am sfarsit prin al acrosa cu laterala dreapta in laterala lui stanga ! avarii- manerul zgariat , usa , bandoul usii , si aripa spate zgariata si putin infundata .

Dupa alte certuri si tziganii am ajuns singur la politie cu asigurarea expirata ( stiam ca imi iau o amenda de 50ron ) dar dupa noile legi 2000ron amenda si ridicarea placutelor <_< . A zambit politistul , s-a uitat la avarie si ma intreaba daca chiar vreau sa mai merg in birou sa depund reclamatia .

acum sper sa ies mai ieftin !

 

aveti grija pe sosea cu atati profesionisti !

Link to comment
Share on other sites

cred ca o sa-ti faci RCA cat mai repede ,nu? nu de alta dar poate atingi tu pe cineva si sa vezi atunci paguba <_<

 

 

edit: remarca asta e chiar buna :)

 

.....

aveti grija pe sosea cu atati profesionisti !

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

urat rau refugiu ala,vi pe banda de stanga si trebuie sa tragi un pic dreapta de volan ca sa il eviti,daca ai pe vreunu mai greu de cap langa tine la revedere nu mai ai loc(eu am patit-o la refugiul de la Muncii cu un Jeep)partea proasta e ca nici nu sunt marcate benzile de circulatie asa ca fiecare merge pe unde are chef.Cred ca o sa mai auzim de accidente de genu asta
Link to comment
Share on other sites

 

Da. Ala e refugiul... sunt frecvente accidentele la refugiul asta ( stau in zona si asta e cel putin al 3lea pe care il vad). De vina e lipsa marcajului si faptul ca sinele de tramvai au fost inlocuite si s-a asfaltat perfect la nivel cu carosabilul si in dreptul lor, asa ca ai tentinda sa circuli foarte aproape pe sine crezand ca acolo e delimitarea benzii si ... te trezesti cu refugiul" in brate".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mie mie se pare asfaltat tiganeste. Fata de ex de orasul Brasov si cum au asfaltat la ei.

Termen corect de comparatie este situatia de dinainte de asfaltare in intersectia aceea. Subscriu ca s-a asfaltat perfect <_<! In schimb, tiganie mai mare ca la intrarea pe Iancului, in drept cu Raiffeisen nu am mai vazut. Acolo sunt niste dealuri de asfalt!

Cat despre renumitul refugiu, unde ar trebui sa puna niste borduri, cu cativa metri inainte de refugiu ca sa marcheze mai bine banda de circulatie , n-ar pune. Ar fi trebuit sa faca asa cum au facut la intrarea in pasaj la Obor, au marcat cu borduri inainte de intrare, asa ca acolo nu te poti rataci.

Link to comment
Share on other sites

Mie mie se pare asfaltat tiganeste. Fata de ex de orasul Brasov si cum au asfaltat la ei.

daaaa. varza asfaltate intersectiile M.bravu/iancului si M.bravu/ferdinand comparativ cu st.cel mare/lizeanu unde treci cu 60 (cand prinzi verde) si aproape nu se simte nimic <_< si sunt lucrari facute aprox in acelasi timp

Link to comment
Share on other sites

Mie mie se pare asfaltat tiganeste. Fata de ex de orasul Brasov si cum au asfaltat la ei.

daaaa. varza asfaltate intersectiile M.bravu/iancului si M.bravu/ferdinand comparativ cu st.cel mare/lizeanu unde treci cu 60 (cand prinzi verde) si aproape nu se simte nimic <_< si sunt lucrari facute aprox in acelasi timp

 

 

la refugiul asta de la iancului numai eu am vazut 4 accidente.Se stramteaza banda din stanga si nici nu-l vezi pt ca este semnalizat doar ptintr-un semn pus mult mult prea sus ca sa bata farurile in el.Daca nu cunosti zoa ai sanse mari sa-l incaleci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.