Jump to content

Iar am facut prostii


mozolici_hd

Recommended Posts

Salut :bashwall: ,am facut o prostie...un prieten de-al meu a adus din Anglia niste boxe si erau ambalate in cutii de carton,fiecare cutie avea 50cm si 10kg,in fine nu prea era inportant....important era faptul ca am vrut sa pun una din boxe in portbagaj si am puso pe portbagaj ca sa deschid portbagajul,apoi am tras boxa de pe portbagaj...si sub cutie erau 3 pietricele mici...si am zgariat-o o <_< ,problema e ca nu stiu cum voi scoate zgarietura...astept pareri...oare iese cu polish? si cat costa un polishat complet?Mai mentionez faptul ca daca dau cu unghia asupra zgarieturii,se simte putin...totusi e destul de adanca zgarietura...se vede kitul alb...o sa revin cu niste poze mai tarziu... :)
Link to comment
Share on other sites

Salut :bashwall: ,am facut o prostie...un prieten de-al meu a adus din Anglia niste boxe si erau ambalate in cutii de carton,fiecare cutie avea 50cm si 10kg,in fine nu prea era inportant....important era faptul ca am vrut sa pun una din boxe in portbagaj si am puso pe portbagaj ca sa deschid portbagajul,apoi am tras boxa de pe portbagaj...si sub cutie erau 3 pietricele mici...si am zgariat-o o <_< ,problema e ca nu stiu cum voi scoate zgarietura...astept pareri...oare iese cu polish? si cat costa un polishat complet?Mai mentionez faptul ca daca dau cu unghia asupra zgarieturii,se simte putin...totusi e destul de adanca zgarietura...se vede kitul alb...o sa revin cu niste poze mai tarziu... :)

 

 

daca ai ajuns la albul ala nu mai poti scoate din polish ....TREBUIE REVOPSIT ELEMENTUL

Link to comment
Share on other sites

Pfuaiii cred ca o sa inebunesc daca nu pot scoate zgarietura....ce ciuda mi-e,imi vine sa il strang de gat :) pe ala cu tot cu boxele lui <_<

 

Faci un spray la cod culoare la un laborator vopseluri !.punctezi vopseaua pe zona zgariata cu ceva ,,,,Relax ..daca e zgarietura mica nu se va observa decat de fff aproape

Link to comment
Share on other sites

Poti citit aici cate ceva despre kitul ala de la Automobile Bavaria. Daca nu e adanca merita sa o retusezi insa daca e pana la metal sau grund nu prea ai cum. Adica se poate dar nu va fi la fel ca la inceput. Recomand si eu tot revopsire. Eu pentru zgarietura mea mi-am luat kitul. In zonele mai putin adanci am dat cu el si nu se mai observa deloc. La mijloc insa(unde a ajuns pana la grund) nu prea avea rost sa ma bag. Asadar am micsorat-o si nu se mai observa asa de tare insa la vara, "vopsea" scrie pe ea! Edited by f1bogdan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.