Jump to content

probleme serioase


Recommended Posts

Guest requin

va salut, am o problema majora la un ursulet din 89, respectiv 1: masina nu sta la relanti si moare motoru, 2 in mers tot pica in bot si nu se tureaza calumea, chiar daca pedala de acceleratie este in BLANA masina merge f f incet, mai mult se intampla ca motoru e turat in 4 sau 5 mii ture dar masina nu prinde viteza deloc si se taraste pe drum... nu mai stiu ce sa-i fac...

singurul mod in care o pot duce pe drum este sa tot apas acceleratia in etape.... adica ca si cum ai da spritzuri.... apas acceleratia brusc, o las, iar o apas, iar o las si abea asa ma pot deplasa

daca stie cineva ceva astept ajutor

Mersi, Dan

Link to comment
Share on other sites

va salut, am o problema majora la un ursulet din 89, respectiv 1: masina nu sta la relanti si moare motoru, 2 in mers tot pica in bot si nu se tureaza calumea, chiar daca pedala de acceleratie este in BLANA masina merge f f incet, mai mult se intampla ca motoru e turat in 4 sau 5 mii ture dar masina nu prinde viteza deloc si se taraste pe drum... nu mai stiu ce sa-i fac...

singurul mod in care o pot duce pe drum este sa tot apas acceleratia in etape.... adica ca si cum ai da spritzuri.... apas acceleratia brusc, o las, iar o apas, iar o las si abea asa ma pot deplasa

daca stie cineva ceva astept ajutor

Mersi, Dan

71915[/snapback]

 

 

Scoate mufa de la debitmetru.Vezi daca ajuta un pic.

Link to comment
Share on other sites

mai mult se intampla ca motoru e turat in 4 sau 5 mii ture dar masina nu prinde viteza deloc si se taraste pe drum... nu mai stiu ce sa-i fac...

71915[/snapback]

 

Se pare ca patineaza si ambreiajul daca motorul se tureaza si nu prinzi viteza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest requin
Am constatat ca debitmetru e brici, faza e ca e ceva belit la compu masinii, la seria 3 ursulet el sta in torpedou si are o mufa mare, ei cand face fitze masina ii scot mufa de la comp o bag la loc si isi revine.... stie careva ce si cum? si mai ales dc tre sa-i tot scot mufa aia tot la o saptamana?... Mersi, Dan
Link to comment
Share on other sites

La tine probabil sunt probleme serioase. Ai schimbat 2 computere pe motiv ca s-au ars. La masina aia instalatia electrica e improvizata, parca motorul a fost schimbat, si instalatia a fost adaptata. Ar trebui sa mergi la Lucian, cel care ti-a facut-o, sa ii dai la nas si sa ti-o faca din nou gratis.

 

Asa tin minte, ca motorul ala a fost schimbat, scuze daca gresesc. Stiu ca cel original l-ai paradit cand s-a spart baia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.