Jump to content

e46 '99


gogu70

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uite-o si pe a mea.......tot din '99........"cam cazatura"

 

Intr-adevar conteaza mult in ce stare e masina....si sa mai ai si putina bafta cand o cumperi. Probleme legate doar de partea electrica, senzori, debitmetru, sonda lambda, senzor ax came, cam atat din ce imi aduc aminte sa fii schimbat pana acum la ea. Aaa si urmeaza clapeta de acceleratie <_< I-am facut si motorul si chiulasa (masina are acum aproape 300mii km) dar mai mult dintr-o ambitie sa il fac nou, nu imi manca ulei sau benzina, nu scotea fum, era ok, atat ca avea o zgarietura cam urata pe cilindrul 5.

 

Eu am dat 7500 pe ea in germania acum 2 ani cand am fost, 320i 6 cilindrii 150 cp, m paket 1, scaune sport tapiterie piele bla bla scrie si jos la descriere, clima automata, oglinzi heliomate.....masina e cam full, ii lipseste doar trapa de soare de deasupra, in rest e full. Mi se pare cam mult 7mii euro aia....avand in vedere ca nu are optiuni, am vazut clima manuala.....nu are pachet m......e si motor mic......

 

ai fost la mine la bloc acum 1 an. imi amintesc jantele si nr de inmatriculare :)

 

unde mai exact? :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Uite-o si pe a mea.......tot din '99........"cam cazatura"

 

Intr-adevar conteaza mult in ce stare e masina....si sa mai ai si putina bafta cand o cumperi. Probleme legate doar de partea electrica, senzori, debitmetru, sonda lambda, senzor ax came, cam atat din ce imi aduc aminte sa fii schimbat pana acum la ea. Aaa si urmeaza clapeta de acceleratie :) I-am facut si motorul si chiulasa (masina are acum aproape 300mii km) dar mai mult dintr-o ambitie sa il fac nou, nu imi manca ulei sau benzina, nu scotea fum, era ok, atat ca avea o zgarietura cam urata pe cilindrul 5.

 

Eu am dat 7500 pe ea in germania acum 2 ani cand am fost, 320i 6 cilindrii 150 cp, m paket 1, scaune sport tapiterie piele bla bla scrie si jos la descriere, clima automata, oglinzi heliomate.....masina e cam full, ii lipseste doar trapa de soare de deasupra, in rest e full. Mi se pare cam mult 7mii euro aia....avand in vedere ca nu are optiuni, am vazut clima manuala.....nu are pachet m......e si motor mic......

 

ai fost la mine la bloc acum 1 an. imi amintesc jantele si nr de inmatriculare :bashwall:

 

unde mai exact? :unsure:

 

pe constructorilor in crangasi. ai fost 1-2 zile pe acolo si dupa aia nu ti-am mai vazut masina. n-am putut sa nu observ jantele si faptul ca avea 2 tevi drepte <_<

Link to comment
Share on other sites

voi in afara de husa de pe volan (cu care v-am spus ca am rezolvat-o si motorul "mic" care am spus ca nu ma deranjeaza mai vedeti alte hibe)?

 

aaa si apropo 6800 euro chiar ultimu pret a spus omu'. chiar nu vrea sa lase mai mult si asta mi-a fost greu sa obtin.

 

hibe:

- are 10 ani

- nu are clima automata (bordul e sinistru cu rotitele alea)

- 180.000 km nu sunt putini

- nu vrea sa lase mai mult la pret pe vremurile astea parlite.

 

Eu n-as lua-o.

Link to comment
Share on other sites

voi in afara de husa de pe volan (cu care v-am spus ca am rezolvat-o si motorul "mic" care am spus ca nu ma deranjeaza mai vedeti alte hibe)?

 

aaa si apropo 6800 euro chiar ultimu pret a spus omu'. chiar nu vrea sa lase mai mult si asta mi-a fost greu sa obtin.

 

hibe:

- are 10 ani

- nu are clima automata (bordul e sinistru cu rotitele alea)

- 180.000 km nu sunt putini

- nu vrea sa lase mai mult la pret pe vremurile astea parlite.

 

Eu n-as lua-o.

 

no offence, dar cat sa mai lase la pret daca masina e in stare buna? ca daca mai lasa la pret se apropie de golf4 ca pret si....nu prea se compara masinile astea doua, nu crezi? omu' oricum o sa gasesca cumparator la ea cu pretul asta....daca as fi in locul lui, la faza cu vremurile parlite de care ai zis, ti-as zice.....ok, mi-a facut placere, la revedere si spor la cautat :)

 

Uite-o si pe a mea.......tot din '99........"cam cazatura"

 

Intr-adevar conteaza mult in ce stare e masina....si sa mai ai si putina bafta cand o cumperi. Probleme legate doar de partea electrica, senzori, debitmetru, sonda lambda, senzor ax came, cam atat din ce imi aduc aminte sa fii schimbat pana acum la ea. Aaa si urmeaza clapeta de acceleratie :bashwall: I-am facut si motorul si chiulasa (masina are acum aproape 300mii km) dar mai mult dintr-o ambitie sa il fac nou, nu imi manca ulei sau benzina, nu scotea fum, era ok, atat ca avea o zgarietura cam urata pe cilindrul 5.

 

Eu am dat 7500 pe ea in germania acum 2 ani cand am fost, 320i 6 cilindrii 150 cp, m paket 1, scaune sport tapiterie piele bla bla scrie si jos la descriere, clima automata, oglinzi heliomate.....masina e cam full, ii lipseste doar trapa de soare de deasupra, in rest e full. Mi se pare cam mult 7mii euro aia....avand in vedere ca nu are optiuni, am vazut clima manuala.....nu are pachet m......e si motor mic......

 

ai fost la mine la bloc acum 1 an. imi amintesc jantele si nr de inmatriculare :blink:

 

unde mai exact? :blink:

 

pe constructorilor in crangasi. ai fost 1-2 zile pe acolo si dupa aia nu ti-am mai vazut masina. n-am putut sa nu observ jantele si faptul ca avea 2 tevi drepte <_<

 

pai o sa ma mai vezi pe acolo, ca vin in vizita la un prieten bun care sta pe constructorilor :unsure:

Edited by traian'80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

gogu, la 7500 cash, iti vand masina mea insmatriculata in decembrie 2008 in romania, cu 138000 km reali, climatronic, 4 geamuri electrice, cotiera, proiectoare, jante 16' originale, cauciucuri bune, cd business, semnale albe, toate consumabilele schimbate ... arata impecabil

 

PS. n-are husa pe volan <_<) , iti dau si factura de germania sa vezi cat a costat acolo acum 5 luni ...

post-13789-1235940426_thumb.jpg

post-13789-1235940454_thumb.jpg

post-13789-1235940533_thumb.jpg

Edited by wwl
Link to comment
Share on other sites

am primit mail, cum ca a mai scris cineva ceva la topicul asta si mi s-a parut de bun simt sa-i spun omului ca nu mai sunt interesat de o masina. nu vad ce esti asa "atacat". + ca din cate stiu asta e un forum dedicat discutiilor despre BMW si nu numai posesorilor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.